Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Publicystyka

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


PUBLICYSTYKA

Ponad 70 osób niepełnosprawnych wraz z opiekunami z Kielc i powiatu kieleckiego wyjechało 27 lipca nad morze. Obóz trwał dwa tygodnie w miejscowości Mrzeżyno. Podczas wypoczynku na uczestników czekało wiele atrakcji. Najważniejsza była  jednak wspólnotowa atmosfera, wzajemna życzliwość i pomocna dłoń.

- Żeby być naprawdę szczęśliwym, trzeba przebaczyć sobie i innym - mówi Ania Golędzinowska, modelka, prezenterka telewizyjna oraz autorka publikacji "Ocalona z piekła", "Jestem grzesznikiem" i "Z ciemności do światła". Tę prawdę zrozumiała dzięki pielgrzymce do Medjugorie. Dziś głosi świadectwo swoim życiem.

Szlacheckie gniazda

Kielce / 04 sierpnia 2018 /

Czy chciałbyś Drogi Czytelniku choć przez jeden dzień zamienić szarą prozę dnia codziennego na przenikającą duszę poezję minionych czasów? Jeśli tak, to zapraszamy Cię w podróż po krainie szlacheckich dworków i pałaców naszego regionu, z których jeden uchodził przez lata za najwspanialszy w Europie.

Lek na wagę życia

Kielce / 04 sierpnia 2018 /

Irma Sumara, wicedyrektor i pedagog Szkoły Podstawowej numer 2 w Kielcach, od ośmiu lat walczy z rakiem piersi. Jedyną szansą na poprawę jej zdrowia jest lek Ibrance, który niestety nie jest refundowany w Polsce. Kuracja jest bardzo kosztowna, dlatego potrzebna jest pomoc.

 

Moc atrakcji w Kurozwękach

Kurozwęki / 04 sierpnia 2018 /

Zwiedzanie pałacu, labirynt w kukurydzy, zagroda bizonów, mini-zoo i stadnina koni arabskich. To tylko nieliczne z atrakcji, jaki czekają na odwiedzających Kurozwęki. To malownicze miejsce z pewnością przypadnie do gustu zarówno miłośnikom spacerów, jak i osobom spragnionym przygód.

 

Lato w pełni. Na rynku pojawiło się mnóstwo owoców i warzyw, z których można zrobić smaczne i zdrowe domowe konfitury, dżemy, soki, nalewki, sałatki czy marynaty. Wystarczy jedynie odrobina chęci i czasu, a przygotowane przez nas przetwory na pewno będą nas cieszyć swoim smakiem przez całą zimę.

“10x10. Nabytki Muzeum Historii Kielc 2008-2018” - to tytuł nowej wystawy, którą od niedawna można oglądać w Muzeum Historii Kielc. Na ekspozycji zaprezentowano sto najcenniejszych i najciekawszych eksponatów ze zbiorów muzeum obchodzącego w tym roku dziesięciolecie swojej działalności.

Bartek Krakowiak jest żywym dowodem na to, że nawet od najgorszego dna można się odbić. Potrzebna jest jednak wiara. Dzięki niej Bartek, po wielu latach walki z samym sobą, słabościami i grzechem, znalazł szczęście, pielgrzymując do Medjugorie.

Średniowiecze na wakacje

Chęciny / 06 lipca 2018 /

Klasztory, zamki i historyczne zagadki – nie musimy daleko wyjeżdżać w wakacje, aby zobaczyć i poczuć moc tych atrakcji. Wystarczy dobry plan, pozytywne myślenie i trochę wolnego czasu, żeby doświadczyć i poznać wyjątkowe dziedzictwo naszego regionu.

Busko pełne muzyki

Busko-Zdrój / 30 czerwca 2018 /

W Busku-Zdroju znów słychać muzykę poważną. A to za sprawą muzyków, dyrygentów i śpiewaków, którzy przyjechali na XXIV Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz. To prestiżowe wydarzenie kulturalne potrwa do przyszłej soboty.

Rozmowa z Jarosławem Gowinem, wicepremierem, ministrem nauki i szkolnictwa wyższego.

Strona 10 z 128

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna