Na antenie: Tak wierzę
Katarzyna Bernat
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Publicystyka

Na antenie: Tak wierzę
Katarzyna Bernat
online button
online button

PUBLICYSTYKA

Na co dzień miły, pogodny, zawsze chętny do pomocy innym. Teraz sam potrzebuje wsparcia. Dariusz Bulski z Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Kielcach w czerwcu usłyszał od lekarzy, że choruje na złośliwy nowotwór trzustki. Jedyna szansa na przeżycie to bardzo kosztowna, kilkumiesięczna terapia. 

Dziewiątego października obchodzimy XVI Dzień Papieski. Na kieleckich ulicach i przed kościołami będą zbierane datki na fundusz dla stypendystów Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Co podopiecznym fundacji daje takie wsparcie?

Rekonstruktorzy broni, sprzętu i wyposażenia Wojska Polskiego sprzed 1939 roku spotkali się na Wzgórzu Zamkowym, aby odebrać laury Centralnego Okręgu Przemysłowego.

Kiedyś porozumiewaliśmy się za pomocą pisma obrazkowego, dziś mamy emotikony. U progu lat 50. ubiegłego wieku George Orwell w powieści „Rok 1984” zwiastował nadejście „nowomowy”. Dziś ta wizja spełnia się częściowo w postaci tzw. języka korporacyjnego. Jak zmienia się nasz język?

Czy w Obicach powstanie Centralny Port Lotniczy? Zapytaliśmy świętokrzyskich polityków, czy uważają ten pomysł za realny i czy będą wspierać prezydenta Wojciecha Lubawskiego w jego staraniach. 

Trzeci z naszych kieleckich zespołów ekstraklasowych rozpoczyna zmagania. Na co mogą liczyć kibice Effectora Kielce w siódmym z rzędu sezonie PlusLigi?

Co roku w publikowanych na portalu perspektywy.pl rankingach Uniwersytet Jana Kochanowskiego oraz Politechnika Świętokrzyska plasują się niemal na szarym końcu wśród polskich uczelni akademickich. Sprawdźmy na progu rozpoczynającego się roku akademickiego, czy po ich ukończeniu łatwo o pracę.

Kilka lat temu rozpoczął się prawdziwy boom na bieganie. Jego sympatyków przybywa, zwiększa się liczba imprez, podczas których biegacze-amatorzy mogą sprawdzić swoje możliwości. 

Wszyscy wiemy, że przed wybuchem II wojny światowej Kielce bronią stały. Kiedy więc przyszło nam walczyć z okupantem niemieckim, kielczanie stawali na głowie, by zdobyć uzbrojenie, które przecież mieli dosłownie pod nosem.

Rozmowa z doktorem Jarosławem Szarkiem, prezesem Instytutu Pamięci Narodowej 

Katarynki

24 września 2016 /

W „Ojcu chrzestnym”, jednym z moich ukochanych filmów, Michael Corleone mówi do swego szwagra Carla, który zaprzecza, że wystawił gangsterom jego brata Sonny’ego: „Nie kłam. Obrażasz moją inteligencję i wprawiasz mnie w złość”. Ta scena przypomniała mi się przed kilku dniami, gdy oglądałem kolejną jałową telewizyjną kłótnię między politykami PO i PiS.

Mimo, że ich zażywanie niesie za sobą śmiertelne niebezpieczeństwo, wciąż nie brak chętnych, którzy je kupują, zwłaszcza wśród młodzieży. Mowa o dopalaczach, stosunkowo tanich substancjach odurzających. Jak z nimi walczyć?

Wkrótce Teatr im. Stefana Żeromskiego będzie musiał wyprowadzić się na około trzy lata z kamienicy przy ulicy Sienkiewicza, choć jest jej właścicielem. To konieczność, bo trzeba przeprowadzić gruntowny remont budynku. 

Człowiek jest jak wtorek. Dziś jest, jutro go nie ma – mawiał Stefan Kisielewski. Mateusz Kijowski też jest jak wtorek. Dziś o nim głośno, ale za jakiś czas zniknie ze sceny, jak choćby Janusz Palikot. Dlatego – jak być może Państwo zauważyli – nie zaprzątam sobie nim głowy, ale ten jeden raz zrobię wyjątek, bo trzeba człowieka bronić!

Strona 8 z 80

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay