Zorro

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Publicystyka

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


PUBLICYSTYKA

Idzie długi weekend, więc ruszymy wypoczywać. Po kilku dniach człowiek wróci roztrzęsiony, bo kolejka na Giewont sięgała Krupówek, gałka lodów w Szczawnicy kosztowała piątaka, a dancingi w pensjonacie obok naszej kwatery kończyły się przed południem. Więc teraz ręce z nerwów latają tak, że melisa chlapie po ścianach, a we łbie tłucze się jedna myśl: „Nigdy więcej!”.

W Kielcach istnieje blisko 300 hektarów ogrodów działkowych, a jeden z nich jest największym w Europie. Jednak nadal ich infrastruktura pozostawia sporo do życzenia. Sprawdźmy, jak wygląda działkowanie w naszym mieście.

Rozmowa z profesorem Bogdanem Chazanem, konsultantem wojewódzkim ds. położnictwa i ginekologii

Gdy patrzę, jak młodzi ludzie siedzą dziś po całych dniach z nosami w swych komórkach, przychodzą mi na myśl moje lata szkolne i studenckie. Wtedy nie telefony, ale książki były atrybutem, z którym wielu dwudziestolatków nie rozstawało się nawet na chwilę.

Denerwują Państwa filmy przerywane reklamami? Macie dość irytujących powtórek repertuaru? A może nie odpowiada Państwu ramówka? Jeżeli należycie – tak jak ja - do tego szerokiego grona odbiorców, których krew zalewa, bo płacą kablówkom, a nie mają co oglądać – jest dobra wiadomość. To się zmienia.

W najważniejszych biegach długodystansowych wygrywają zawodowcy, którzy życie podporządkowują treningowi. A jednak podczas niedawnego maratonu w Dębnie tuż za ich plecami uplasował się amator, kielczanin Mateusz Sala. Jeszcze niedawno zmagał się z nadwagą, a dziś jego wyniki budzą podziw.

Wydawnictwo Jedność obchodzi w tym roku stulecie istnienia. W dziejach tej kieleckiej firmy nie brakowało zarówno dobrych, jak i złych momentów. Na początek przypomnijmy pokrótce jej historię.

Wszyscy cieszymy się z nadejścia wiosny. Coraz dłuższe dni, cieplejsze promienie słoneczne pozwalają nam z większym optymizmem patrzeć na otaczający świat. Podnosimy do góry głowy, patrząc w niebo, udajemy się na spacery czy dłuższe wycieczki, by obserwować budzącą się do życia przyrodę. Jej piękno otwiera nasze oczy i serca na Boga, Stwórcę tego przepięknego świata.

 

Rozmowa z Beatą Pasek, właścicielką jadłodajni „Tempo”

Jak to ktoś znakomicie ujął: piłka nożna to nie jest kwestia życia i śmierci. To coś znacznie poważniejszego. Dlatego pokornie przepraszam wierne czytelniczki tych topornych felietonów: moją Mamę, moją nieocenioną teściową, a także jej serdeczną przyjaciółkę, panią Machnikową, oraz wszystkich innych, którzy nie interesują się futbolem, bo ten felieton będzie właśnie o nim.

Nadchodzi lato, czas wypoczynku. Wielu z nas wyjedzie, choćby na weekend. A żeby odpocząć, wcale nie trzeba jechać daleko.

Okazuje się, że lubimy jeść na mieście. Jedne restauracje wolimy odwiedzić podczas niezobowiązującego spotkania ze znajomymi, inne wybieramy ze względu na ich wykwintne menu. W Kielcach działa kilkaset lokali gastronomicznych, więc bez trudu powinniśmy znaleźć coś na każdą okazję.

Strona 9 z 123

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna