Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Publicystyka

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

PUBLICYSTYKA

Lokale aktywizujące w Domu Dla Niepełnosprawnych w podkieleckim Piekoszowie czekają na chętnych. Powstały z myślą głównie o osobach starszych i samotnych. 

Nie wiem, co ludzie mają z tym Sylwestrem. Fajerwerki, petardy, szampany… Z czego się tak cieszyć? Ja wraz z wybiciem północy popadam w przygnębienie, bo człowiek znów starszy o rok. Znów mu dolegliwości przybyło. Znów miało być tak pięknie, a wyszło inaczej. Naprawdę, nie widzę powodów do optymizmu. 

Bezrobotna mama samotnie wychowująca trójkę dzieci robi, co może, by jej pociechom niczego nie brakowało. O tym, że jej starania przynoszą rezultat, świadczą szerokie uśmiechy na małych buziach. W ich wywołaniu znacząco pomogła Szlachetna Paczka.

Jedni jej nie znoszą, inni uwielbiają. Dla jednych to praca życia, a dla pozostałych tylko tymczasowy epizod. Praca za ladą. My, klienci, często nie myślimy o tym, jak świat wygląda z tej drugiej strony. A często wygląda zupełnie inaczej niż myślimy…

Święty Krzyż, jasna mroźna noc. Strzelista wieża kościoła odcina się od rozgwieżdżonego nieba. Patrzymy w górę, ale tę gwiazdę zobaczymy dopiero wtedy, gdy mocno zaciśniemy powieki. Bo jasność wielka zstąpiła na ziemię i rzekł Anioł Pański: "Narodził się wam Zbawiciel!". Drogę do niego wskazywała gwiazda betlejemska.

Developerzy budują coraz więcej – wynika z danych statystycznych, obrazujących sytuację na lokalnym rynku mieszkaniowym po trzecim kwartale 2016 roku.

Aktywni dla potrzebujących

Świetokrzyskie / 24 grudnia 2016 /

Działa dopiero rok a na swoim koncie ma już wiele inicjatyw. Pomaga wszystkim, którzy tego potrzebują. Stara się także integrować lokalne społeczeństwo oraz motywować je do działania. Mowa o Stowarzyszeniu „Aktywni PLUS”. Jak się okazuje, nazwa ta idealnie pasuje do ludzi, którzy je tworzą. 

Z jedzeniem ostrożnie

Świętokrzyskie / 24 grudnia 2016 /

Święta to czas, w którym przygotowujemy bardzo dużo jedzenia i niestety zdarza się nam i naszym bliskim przesadzić ilością zjedzonych potraw, co zwykle kończy się sporym dyskomfortem. Na co powinniśmy zwracać uwagę przy wigilijnym stole?

Jak dawniej na Kielecczyźnie obchodzono święta Bożego Narodzenia i jakie temu towarzyszyły zwyczaje? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można znaleźć w książce „Magia świąt. Zimowy cykl świąteczny w tradycyjnych zwyczajach mieszkańców kieleckich wsi” autorstwa Ewy Tomaszewskiej, etnografa z Muzeum Wsi Kieleckiej.

Jak gotować, by nie marnować?

Świętokrzyskie / 23 grudnia 2016 /

Na co dzień marnujemy ogromne ilości produktów spożywczych. Problem znacznie nasila się jednak w okresie poświątecznym. Co zrobić, żeby większość tego, w czego przygotowanie dziś wkładamy dużo wysiłku, nie trafiło za tydzień na śmietnik?

Szpagat - recenzja

22 grudnia 2016 /

Joanna Chojnacka zaprasza nas na ucztę czytelniczą, jaką jest poznanie osobnika płci męskiej- Aleksandra Biernackiego. Zrobiła to w sposób mistrzowski. Poznajemy więc naszego bohatera  poprzez jego zdrady, ale też i samotność oraz podejmowane próby poszukiwania miłości.

"Chcecie bajki? Oto bajka..." tak pięknie zaczyna się "Pchła Szachrajka" Jana Brzechwy, a Natalia Sońska w ten piękny, świąteczny czas zaprasza nas do przeczytania jej baśni o współczesnym Kopciuszku.
W roli tytułowego Kopciuszka występuje krakowska lekarka Alicja.

Cztery kluby z Kielc w najwyższych klasach rozgrywkowych? Wszystko możliwe. Do Vive, Korony i Effectora być może po trwającym sezonie dołączą szczypiornistki Korony Handball. Na razie kielczanki zajmują trzecie miejsce na zapleczu kobiecej Superligi i ciągle liczą się w walce o awans. 

Jak pogodzić efektywność biznesową z działaniem prospołecznym? Receptą na to wydaje się być ekonomia społeczna. Choć wielu z nas to pojęcie niewiele mówi, to ten obszar działalności coraz lepiej rozwija się na rynku.

Strona 8 z 85

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay