kibicuj
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Publicystyka
online button
online button

PUBLICYSTYKA

Rozmowa z prezydentem Kielc, Wojciechem Lubawskim

Mówią, że choroba nie wybiera. Zawsze jest tak samo szokująca i tak samo niespodziewana. Jedni się buntują, inni przyjmują ją z pokorą, a jeszcze inni się poddają. Obchodząc dzisiejszej niedzieli kolejny Światowy Dzień Chorego, chcemy Państwu pokazać, jak wiele, nawet w chorobie, zależy od nas samych.

Tak wielu wspaniałych ludzi spotykam codziennie. W każdym takim spotkaniu, nawet tym przelotnym, tkwi coś, czego nie można wyrazić słowami. Czasami są to nieznajomi, którzy przyszli z pomocą, albo znajomi, którzy zaskoczyli mnie milą niespodzianką.

 

Ponad rok temu przedstawiliśmy Państwu poważnie chorego Kacperka Adacha i zaapelowaliśmy o pomoc. Dzięki Państwu rodzice dziecka uzbierali 10 ton nakrętek i zamienili je na pieniądze. Dzięki nim opłacili rehabilitację, która stawia Kacperka na nogi.

– Nazywał się dunkleosteus i był ogromną rybą pancerną, drapieżnikiem sprzed 370 milionów lat. Polował w morzu… pod Łagowem. Tak, wtedy wszystko tam zalane było wodą – mówi jego odkrywca doktor Piotr Szrek, paleontolog z Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie.

Przez nie nasza stopa nie tylko wygląda nieestetycznie, ale także może boleć. Mowa o haluksach, które z roku na rok dokuczają coraz większej liczbie osób. Czy można ich uniknąć? I co zrobić, kiedy pojawi się problem?

Czy ferie muszą być nudne, jeśli spędza się je w mieście? Absolutnie nie! Oto najciekawsze wydarzenia, które przez dwa tygodnie będą organizowane w Kielcach i okolicy. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Święto Ofiarowania Pańskiego, które jest obchodzone 2 lutego, to wspomnienie dnia, kiedy Maryja wypełnia nałożony na nią żydowski obowiązek przyniesienia pierworodnego do świątyni. Był to znak, że dziecko jest własnością Boga. W dniu dzisiejszym Kościół święci gromnice. Jest ona znakiem światła, które Chrystus przyniósł na ziemię.

 

Powstanie Styczniowe. Zryw wolnych Polaków

Świętokrzyskie / 29 stycznia 2018 /

W tym roku przypada 155 rocznica Powstania Styczniowego był to zryw niepodległościowy, który na lata wpłynął na świadomość i tożsamość narodową Polaków. Ważną areną tamtejszych wydarzeń był region świętokrzyski.

Pewnego dnia, pewnej prawie czterdziestoletniej Sarze, rozsypuje się świat. A jak wiadomo, gdy zaczyna się sypać jedna rzecz, mamy do czynienia z zasadą domina - sypie się dosłownie wszytko. Sara traci grunt pod nogami, bliskie staje się jej sienkiewiczowskie pytanie "Quo vadis"?

 

Misiek

26 stycznia 2018 /

No i kto by się spodziewał. Transferem sezonu nie jest przejście Phillipe Coutinho do FC Barcelona, ani Alexisa Sancheza do Manchesteru United, lecz Michała Kamińskiego do klubu PSL. Ściślej mówiąc jest to wypożyczenie, bo popularny Misiek nie wstąpił w szeregi ludowców. Możliwe, że uznał, iż już tyle razy zmieniał barwy klubowe, że założenie zielonej koszulki pachniałoby grubszą kompromitacją.

Władze miasta chcą korekt w już istniejącym systemie sieci szkół. Dlaczego? Bo dopiero w praktyce okazało się, że co innego najlepsze nawet plany, a co innego rzeczywistość.

Ponad osiem hektarów gruntu, na których działa 236 firm, dwa inkubatory technologiczne, pięć hal, 20 hektarów terenów pod inwestycje – to tylko część dorobku Kieleckiego Parku Technologicznego, obchodzącego w tym roku dziesiątą rocznicę istnienia.

Strona 8 z 102

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna