Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Publicystyka

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


PUBLICYSTYKA

Służba Ojczyźnie

Kielce / 14 września 2018 /

Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na kieleckiej Bukówce istnieje już 29 lat. Jest to elitarna jednostka wojskowa, jedyna w Polsce i w tej części Europy, która przygotowuje wyjeżdżających na misje zagraniczne. W Kielcach i regionie świętokrzyskim żołnierze z Bukówki podtrzymują także najlepsze tradycje Wojska Polskiego.  

Wszystko zweryfikuje boisko

Kielce / 09 września 2018 /

Rozmowa z Tałantem Dujszebajewem, trenerem PGE VIVE Kielce.

Symbol wolności

Kielce / 09 września 2018 /

W ostatnich tygodniach pojawiło się w przestrzeni medialnej wiele dziwnych teorii na temat pomnika „Czwórki”. To dowodzi niezbicie,  że historię trzeba wciąż odkrywać na nowo, zwłaszcza w stulecie odzyskania niepodległości. Przypomnijmy zatem niezwykłe dzieje tego niezwykłego monumentu.

Wypalony?! A skąd!

Kielce / 09 września 2018 /

Rozmowa z prezydentem Wojciechem Lubawskim

Kto do ratusza?

Kielce / 09 września 2018 /

Do wyborów samorządowych został niewiele ponad miesiąc. O fotel prezydenta Kielc powalczy sześciu kandydatów. My sprawdzamy ich wizję Kielc i to,  jak starają się walczyć o nasze głosy na starcie kampanii.

Grunty na własność

Kielce / 02 września 2018 /

Prezydent Andrzej Duda podpisał niedawno ustawę o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów w prawo własności. Będzie miała ona ogromne znaczenie dla samorządów, ale przede wszystkim dla szarego Kowalskiego. Przepisy obejmą bowiem około 10 milionów Polaków.

Dwa lata do remontu?

Kielce / 02 września 2018 /

Wygląda na to, zbliża się początek gruntownej przebudowy kieleckiego dworca PKP. Start remontu zaplanowano na 2020 rok. Do końca października ma być gotowa koncepcja budowy parkingu nad torami przy obiekcie.

Grunt to się nie dać!

Słowacja / 01 września 2018 /

Jedenastoosobowa reprezentacja Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Parkinsona w Kielcach weźmie udział w Parkinsoniadzie. Sportowo-integracyjna impreza dla osób cierpiących na tę chorobę odbędzie się w dniach od 7 do 9 września w Liptowskim Mikułaszu na Słowacji.

Dobry start do szkoły

Kielce / 31 sierpnia 2018 /

Ponad 114 tysięcy dzieci z województwa świętokrzyskiego otrzymało 300 złotych na wyprawkę w związku z rozpoczynającym się w poniedziałek nowym rokiem szkolnym. Pieniądze zostały wypłacone w ramach rządowego programu „Dobry Start”. Według szacunków władz naszego województwa, pomoc może otrzymać jeszcze 60 tysięcy uczniów.

Gra muzyka u Hammonda!

Kielce / 27 sierpnia 2018 /

Andrzej Zieliński, „Limit i Przyjaciele”, „Chango”, Wojciech Karolak Trio oraz Frank Salis to gwiazdy, które wystąpią podczas tegorocznej, trzeciej edycji Festiwalu Laurens Hammond Pro Memoria. Dwudniowa impreza odbędzie się w pierwszy weekend września i będzie połączona z otwarciem sali koncertowej w Muzeum Hammonda przy ulicy Kościuszki 13.

Kielce dla Syrii

Kielce / 29 sierpnia 2018 /

Pół tysiąca syryjskich dzieci zamieszkujących tereny objęte wojną ma szansę skorzystać z tygodniowych obozów terapeutycznych w Libanie, ale  potrzeba na ten cel minimum 17,5 tysiąca euro. Część udało się już zebrać w ramach akcji „Kielce dla Syrii”. We wrześniu w naszym mieście odbędą się kolejne imprezy; w ich trakcie wolontariusze będą zbierać pieniądze na ten cel.

Na letnisko!

Kielce / 27 sierpnia 2018 /

Kiedy jest tak gorąco, marzymy o szemrzącym strumyku i zielonym lesie – choćby w weekend.  Nasi dziadowe, gdy robiło się ciepło, pakowali rodzinę i wyjeżdżali na letnisko. W latach 30. XX wieku w Kielcach najmodniejszy był Słowik Willa i Cedzyna. Kielczanie przez całe lato pławili się w Trupieńcu i Lubrzance, wynajmując pokoje u gospodarzy. 

Strona 9 z 129

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna