Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Publicystyka

Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
online button

PUBLICYSTYKA

Mocno utkwił mi w pamięci obrazek z filmu dokumentalnego telewizji BBC. Dziennikarze pojechali z kamerą do londyńskiej dzielnicy zamieszkałej głównie przez muzułmanów i rejestrowali ich prowokacyjne zachowanie wobec niemuzułmanów. Jeden z nich, właściciel sklepiku, stanął na progu i krzyknął w kierunku ekipy filmowej:  – Nie pasuje wam, że przejmujemy wasz kraj?!

Reklamowy chaos już niedługo zniknie z ulic Kielc. Miejscy urzędnicy mają gotowy projekt przepisów, które określą reguły umieszczania reklam oraz szyldów na terenie miasta. Zostanie ono podzielone na cztery strefy, a najbardziej rygorystyczne zasady będą obowiązywały w centrum.

Jeden z największych w kraju operatorów sieci komórkowej Orange Polska planuje wybudować w regionie nową antenę o wysokości 40 metrów. Inwestycja z pewnością poprawiłaby jakość świadczonych usług z czego powinni ucieszyć się klienci tej firmy. Szokuje jednak dobór lokalizacji. Obiekt wysokości około 13-piętrowego wieżowca ma powstać w odległości kilku metrów od Parku Etnograficznego w Tokarni, gdzie oglądamy oryginalne chaty, dwory, obiekty sakralne sprzed kilku wieków.

Witamy!

Kielce / 11 czerwca 2017 /

Pięć dni dzieli nas od rozpoczęcia młodzieżowych mistrzostw Europy do lat 21 – drugiej pod względem znaczenia imprezy zorganizowanej w Polsce przez UEFA. Trzy mecze grupowe turnieju zostaną rozegrane w Kielcach. Emocji, nie tylko sportowych, nie zabraknie.

Globalne ocieplenie, coraz więcej chemii w jedzeniu, ludzie coraz słabsi – wszyscy to powtarzamy, choć zwykle nie zastanawiamy się nad przyczyną tych zjawisk. A jest ona oczywista: szkodliwa działalność człowieka.

Jak zwykle przed rozpoczęciem rozgrywek ekstraklasy upatrywano w Koronie głównego kandydata do spadku. I jak zwykle „żółto-czerwoni” zagrali ekspertom na nosach.

Żyjemy w świecie, w którym wszechwładne media i politycy cierpiący na śmiertelną chorobę poprawności politycznej są w stanie skutecznie skolonizować nasz zdrowy rozsądek. Czynią to za pomocą sprawdzonego narzędzia, którego działanie celnie opisał Joseph Goebbels: kłamstwo powtórzone sto razy staje się prawdą. Metoda ta jest szczególnie groźna w odniesieniu do zjawiska galopującej islamizacji Europy Zachodniej i związanego z nią exodusu tak zwanych uchodźców. Codziennie jesteśmy karmieni mnóstwem łgarstw na ten temat. A ponieważ najlepszą odtrutką na nie są fakty, w cyklu pięciu tekstów przytoczę te obalające pięć największych manipulacji.

Zaledwie pięć lat temu kibice ówczesnego Farta Kielce martwili się o przyszłość kieleckiej siatkówki. Teraz historia zatacza koło, bo firma Effector wycofała się ze sponsorowania klubu.

Złamany stary król Priam nie wahał się. Ryzykując życiem, postanowił wyruszyć do obozu Achajów i ukorzyć się przed niezwyciężonym Achillesem. Dumny władca Troi był gotów rzucić się do nóg Niezwyciężonego, byle odzyskać zwłoki swego ukochanego Hektora i godnie je pogrzebać. Zbezczeszczone zwłoki. Bo Achilles nie miał dla nich litości. Gdy już zadał śmiertelny cios temu, który zabił jego przyjaciela Patroklosa, przywiązał martwe ciało do swego konia i na oczach wstrząśniętych Trojan, w tumanach kurzu pogalopował w dal.

Miejski Zarząd Dróg planuje wprowadzenie w Kielcach Inteligentnego Systemu Transportowego. Potężna inwestycja obejmie 76 skrzyżowań. Część z nich zostanie zmodernizowana i rozbudowana. Wszystko po to, żeby usprawnić ruch w mieście.

Za nami Dzień Matki. Kiedy my dziękujemy naszym mamom za troskę i wsparcie, one wracają myślami do momentu, gdy przyszliśmy na świat. Czy są to dobre wspomnienia? W jakich warunkach kobiety rodziły kilkanaście lat temu, a w jakich obecnie?

Film autorstwa   Mariusza Pilisa i Dariusza Walusiaka "Teraz i w godzinę śmierci"  to dokument, w którym bohaterowie filmu opowiadają jak w trudnych momentach życiowych pomogła im modlitwa oraz różaniec. Dzieło  przedstawia historie ludzi z całego świata.

 

Magdalena Berus, Izabela Kuna, Jacek Poniedziałek czy Danuta Stenka grają w najnowszym filmie Katarzyny Rosłaniec pt. ,,Szatan kazał tańczyć". Czy tak dobry skład aktorski musi oznaczać sukces? Nie. Film to 54 dwuminutowe ujęcia, które w losowym układzie będą tworzyć jedność. Na dobrą sprawę możemy włączyć jeden fragment i dostaniemy to samo, co po obejrzeniu całości, czyli... nic. Jest to piękny obrazek, jednak totalnie bez sensu. Szatan kazał tańczyć, ale kto kazał stworzyć coś tak nieznośnego?

 

Rozmowa z Arturem Sobolewskim, dyrektorem Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Urzędu Miasta Kielce.

Strona 7 z 91

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna