Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Publicystyka

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


PUBLICYSTYKA

Ocalony – część III

Kielce / 13 października 2018 /

Skazano go na śmierć w imieniu Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. To nic, że o Polskę i  wolność walczył. Gdy w 1945 roku zmienił się okupant, nasz bohater, skatowany jak dziki zwierz,  siedział w klatce pod schodami w kieleckim UB i liczył godziny do rozstrzelania...

Młodzi dają świadectwo

Kielce / 13 października 2018 /

Uwielbienia na Rynku, koncerty muzyki chrześcijańskiej czy Droga Krzyżowa ulicami miasta to wydarzenia corocznie odbywające się w Kielcach i realizowane przy wydatnym wsparciu władz miasta. Największy udział w nich mają ludzie młodzi, których zapytaliśmy, czy wyobrażają sobie nasze miasto bez takich inicjatyw.

Byłem w Afganistanie

Kielce / 13 października 2018 /

Rozmowa ze starszym szeregowym Krzysztofem Michałkiewiczem z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach.

No to gramy!

Kielce / 12 października 2018 /

Więcej boisk i placów zabaw! - takie hasło wybrzmiewa w czasie samorządowej kampanii wyborczej jakże często. Postanowiliśmy sprawdzić, czy w Kielcach infrastruktura sportowa stoi na dobrym poziomie, czy wszyscy mogą z niej skorzystać oraz ile ona właściwie kosztuje.

Kosmetyki z KPT

Kielce / 06 października 2018 /

Przedstawiamy Państwu kolejną firmę, która działa w Kieleckim Parku Technologicznym, instytucji założonej pod skrzydłami Urzędu Miasta. Jest nią Cossi sp. z o.o., prowadzona przez Grzegorza Sychowskiego. Zajmuje się produkcją i usługami z branży kosmetycznej oraz produktów chemicznych.

Wolność przyszła powoli

Kielce / 07 października 2018 /

11 listopada 1918 roku Rada Regencyjna przekazała Jozefowi Piłsudskiemu władzę nad polskimi siłami zbrojnymi, trzy dni później rozwiązała się, oddając mu władzę. To właśnie ta data została uznana za święto państwowe – Święto Odzyskania Niepodległości. Dziś trudno powiedzieć, co działo się tego dnia w Kielcach, bo wolność przychodziła tu powoli. Bez fajerwerków.

Ocalony - część II

Kielce / 06 października 2018 /

Skazano go na śmierć w imieniu Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej i nie miało znaczenia, że walczył o Polskę, o wolność. A potem, gdy przyszła, siedział jak dziki zwierz w klatce pod schodami w kieleckim UB, nieludzko skatowany. Liczył godziny do rozstrzelania ...

Przebadaj się!

Kielce / 06 października 2018 /

Październik od kilkudziesięciu lat jest Miesiącem Świadomości Raka Piersi. Świętokrzyskie  Centrum Onkologii to unikalna w skali kraju lecznica pod względem udogodnień w dostępie do badań profilaktycznych. Jej dwa kluczowe programy, „Żyj zdrowo” oraz „Bądź świadoma”,  zachęcają do badań profilaktycznych w zakresie profilaktyki  nowotworu piersi i szyjki macicy.  

Jak w domu

Kielce / 06 października 2018 /

Ośmiu pensjonariuszy może wreszcie zamieszkać na drugim piętrze Pensjonatu Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego „Nasz Dom” na osiedlu Ostra Górka w Kielcach. Przez kilka lat było to niemożliwe, chociaż pokoje czekały gotowe, a właściciele spełnili wszystkie wymagania. Pomogli radny Władysław Burzawa, senator Krzysztof Słoń oraz Andrzej Kędra, dyrektor wydziału Architektury i Budownictwa Urzędu Miasta.

Wreszcie w domu

Kielce / 05 października 2018 /

W czasach niżu demograficznego dbanie o osoby starsze nabiera zupełnie nowego znaczenia. Polityka senioralna Kielc stoi na wysokim poziomie, ale mało kto wie, że jesteśmy prekursorem w dziedzinie budowy mieszkań chronionych dla seniorów. To rozwiązanie, które podpatrują od nas inne miasta w Polsce i nasi zagraniczni sąsiedzi.

Grunt to pomysł

Kielce / 30 września 2018 /

Rozpoczynamy cykl, w którym będziemy prezentować Państwu firmy działające w Kieleckim Parku Technologicznym. Kielczanie wciąż jeszcze mało wiedzą o tym, jak ważną rolę spełnia ta miejska instytucja powołana do życia przez prezydenta Wojciecha Lubawskiego, uważana  przez premiera Mateusza Morawieckiego za najlepszą tego typu w kraju.

Ocalony – część I

Kielce / 30 września 2018 /

Skazano go na śmierć w imieniu Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. To nic, że walczył o tę Polskę, o wolność. A potem, gdy przyszła, skatowany siedział jak dziki zwierz w klatce pod schodami w kieleckich kazamatach Urzędu Bezpieczeństwa. Liczył godziny do śmierci, do rozstrzelania...

Strona 7 z 128

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna