Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Publicystyka

Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
online button

PUBLICYSTYKA

Ostatnie, piąte kłamstwo, które nieustannie słyszymy w mediach, można zamknąć w zdaniu: polskie władze, nie przyjmując syryjskich uchodźców, pozostawiają ich swemu losowi, zaprzeczają idei europejskiej solidarności oraz chrześcijańskiemu miłosierdziu. No więc znów przytoczmy fakty.

W Kielcach funkcjonują 153 rodziny zastępcze, w których wychowuje się 210 dzieci. W stolicy województwa świętokrzyskiego mamy wystarczającą liczbę opiekunów, którzy przyjmują dzieci pod swoje skrzydła w kryzysowej sytuacji. Poszukiwani są jednak kolejni ochotnicy.

Kielecki magistrat złożył wniosek o dofinansowanie unijne III etapu rewitalizacji zabytkowego śródmieścia Kielc. Już wkrótce kilka miejsc zmieni się nie do poznania.

Do niedawna narzekaliśmy, że przeskakuje na nich igła, słychać trzaski, trzeba co jakiś czas wstawać i wykonywać szereg monotonnych czynności… Płyty winylowe. Dziś przeżywają drugą młodość. Co za tym stoi?

Praktycznie po każdym zamachu terrorystycznym dokonanym przez dżihadystów słyszymy z ust polityków i „ekspertów” powtarzane jak mantrę zdanie: „Tych tragicznych wydarzeń absolutnie nie można łączyć z masowym napływem uchodźców”. To jest czwarte kłamstwo, w które wierzymy, bo można te sprawy łączyć, a nawet trzeba. Przyjrzyjmy się faktom.

Rozmowa z Marzeną Grosicką, historykiem z kieleckiej delegatury IPN.

Statystyki mówią, że prawie jedna trzecia polskich rowerzystów jeździ codziennie, a 42 procent – przynajmniej kilka razy w tygodniu. Jednym z najważniejszych ułatwień dla nich miał być szlak Green Velo. Jak wyszło?

Jednym z najczęściej stosowanych zabiegów mających wprowadzić nas w błąd, a w konsekwencji wpłynąć na naszą opinię na temat islamizacji Europy, jest do znudzenia wbijany nam do głów przekaz, że na nasz kontynent przybywają u c h o d ź c y, najczęściej z objętej wojną Syrii. Statystyki mówią jednak co innego – mamy do czynienia przede wszystkim z i m i g r a n t a m i, którzy przedostają się do nas, bo chcą wygodniej żyć.

Rozpoczęły się wakacje. Dla jednych oznaczają wypoczynek, dla innych okazję do zarobku. O możliwość zatrudnienia w wakacje pytają nawet czternastoletnie dzieci.

Rozmowa z księdzem profesorem Stefanem Radziszewskim, polonistą, prefektem w Zespole Szkół Sióstr Nazaretanek im. Świętej Jadwigi Królowej w Kielcach.

Blisko dziesięć tysięcy zagranicznych kibiców, fenomenalna atmosfera w centrum i wysoka frekwencja na każdym meczu rozgrywanym na Stadionie Miejskim. Tak w skrócie wyglądało Euro U21 w Kielcach.

Wywiad z aktorką, piosenkarką, założycielką Fundacji "Akogo?" oraz Klinik "Budzik" Ewą Błaszczyk, nagrany w Domu Kultury we Włoszczowie podczas akcji społecznej "Żyj i jedź bezpiecznie". Patronat nad wydarzeniem objęło Radio eM Kielce.

– Zawsze z ciekawością słuchałam rodzinnych opowieści, ale dopiero gdy zaczęłam porządkować dokumenty po śmierci taty, stwierdziłam, że muszę odnowić naszą rodzinną historię – opowiada Kornelia Major, prezes Świętokrzyskiego Towarzystwa Genealogicznego „Świętogen” w Kielcach.

Rozpoczął się okres prac sezonowych, więc wkrótce młodzi ludzie pojawią się na plantacjach truskawek i w sadach, by zarobić na wakacje. Lekarze i specjaliści  z Okręgowego Inspektoratu Pracy proszą o rozwagę przy pracy.

Strona 6 z 91

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna