Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Publicystyka

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

PUBLICYSTYKA

Gdy kielecki znaczy polski

Kielce / 06 czerwca 2018 /

Na początku maja gruchnęło, że woda w Silnicy przybrała sinoburą barwę i pewnie płyną nią jakieś trujące substancje. Jaka tam Silnica: – pomyślałam, i przypomniałam sobie niechlubną historię prawdziwej Silnicy, która przez wieki niosła przez miasto niewyobrażalny odór i epidemie, a nie siłę i moc. A ta sinobura woda płynę Dąbrówką.

Szukamy przodków

Kielce / 03 czerwca 2018 /

Z pewnością nieraz nurtowało nas pytanie: kim był mój prapradziadek albo praprababka? To naturalne, że próbujemy poznać historię swoich przodków. Takie poszukiwania wciągają i mogą stać się zalążkiem nowej pasji, o czym świadczą coraz liczniejsze grupy i stowarzyszenia genealogiczne.

Promujmy wartość rodziny

Kielce / 01 czerwca 2018 /

"Polska rodziną silna" – pod takim hasłem odbywają się tegoroczne marsze dla życia i rodziny organizowane w całej Polsce. W diecezji kieleckiej odbędą się trzy takie wydarzenia: w Kielcach, Busku-Zdroju  i po raz pierwszy we Włoszczowie. Co przyświeca ich organizatorom?

Nasz rodzinny mezalians

Kielce / 29 maja 2018 /

Pomóż święta Rito…

diecezja kielecka / 25 maja 2018 /

Pomaga w sprawach trudnych i beznadziejnych. Ma oddanych wyznawców, którzy niezmiennie wierzą w Jej cudowną moc. We wtorek zebrali się oni na uroczystościach odpustowych ku czci świętej Rity w parafii pod wezwaniem świętego Antoniego z Padwy w Kielcach.

Uwielbiajmy Pana!

Kielce / 25 maja 2018 /

Chcą dzielić się swoją wiarą i zarażać Bogiem innych. To główne cele organizatorów Uwielbień Najświętszego Sakramentu, które odbędą się w naszych parafiach.  

Nasz święty

Kielce / 18 maja 2018 /

Ułani świętują

Kielce / 22 maja 2018 /

Stulecie powstania obchodzi 13. Pułk Ułanów Wileńskich, którego tradycję kultywuje Kielecki Ochotniczy Szwadron Kawalerii. Uroczystości rocznicowe odbędą się w Kielcach, w sobotę 26 maja. Rozpoczną się Mszą Święta o godzinie 12.30 w kieleckiej katedrze, której przewodniczył będzie ksiądz biskup Marian Florczyk.

Strona 6 z 122

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna