Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Publicystyka

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


PUBLICYSTYKA

Wolność wywalczona i wymodlona

Kielce / 09 listopada 2018 /

Biskupi polscy z okazji Święta Niepodległości wydali list pasterski pod tytułem: „Wymodlona i wywalczona wolność”. Polska wywalczona orężem znana jest. Przypatrzmy się tej – wymodlonej.

Misje zmieniły Wojsko Polskie

Kielce / 02 listopada 2018 /

Płk Paweł Chabielski, komendant Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach.

Odkrywane mogiły

Kielce / 02 listopada 2018 /

Na początku listopada odwiedzamy groby naszych bliskich. W polskiej kulturze jest zakorzeniony szacunek do zmarłych. Niestety swoich grobów przez kilkadziesiąt lat nie mieli Żołnierze Wykleci. Dopiero teraz odkrywane są miejsca ich pochówków. Ludzie ci, są identyfikowani i godnie chowani.

Kobieta na misji

Kielce / 29 października 2018 /

Rozmowa z kapitan Małgorzatą Michalską z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach

Lubię pograć z żoną w scrabble

Kielce / 29 października 2018 /

Rozmowa z Wojciechem Lubawskim, prezydentem Kielc

Złotówki wspólnej pamięci

Kielce / 29 października 2018 /

Od 1993 roku wolontariusze Stowarzyszenia Ochrony Dziedzictwa Narodowego w Kielcach 1 i 2 listopada zbierają datki na ratowanie zabytków kieleckich cmentarzy. Kielczanie nie szczędzą pieniędzy. Dzięki nim dawny blask odzyskało już kilkaset nagrobków.

W KPT pomagają… zwierzętom

Kielce / 29 października 2018 /

Kończymy cykl, w którym prezentujemy Państwu firmy działające w Kieleckim Parku Technologicznym, instytucji założonej pod skrzydłami Urzędu Miasta. Dzisiaj przedstawiamy CABIOMEDE sp. z o.o., prowadzącą działalność badawczo-rozwojową dla inżynierii medycznej, sportu, rehabilitacji oraz weterynarii. Jej współwłaścicielem jest Mateusz Pawlik.

PiS górą, PSL za burtą

Świętokrzyskie / 29 października 2018 /

Za tydzień Bogdan Wenta i Wojciech Lubawski zmierzą się w drugiej turze wyborów o fotel prezydenta Kielc. Zjednoczona Prawica cieszy się z odsunięcia od władzy Polskiego Stronnictwa Ludowego w sejmiku województwa i w powiecie kieleckim.

Od krzyża się zaczęło...

Kielce / 29 października 2018 /

Mężczyźni niosą na ramionach duży drewniany krucyfiks. Dwudziestotysięczny tłum głośno śpiewa pieśni religijne i modli się. Towarzyszy im ksiądz biskup Czesław Kaczmarek, który właśnie wyszedł z komunistycznego więzienia, oraz wikariusz generalny diecezji kieleckiej, ksiądz prałat Jan Jaroszewicz, nazywany niezłomnym. Jest 13 października 1957 rok. Tak zaczyna się historia parafii świętego Józefa Robotnika w Kielcach.

Na zabieg bez kolejki

Kielce / 29 października 2018 /

Od początku roku świętokrzyski odział Narodowego Funduszu Zdrowia otrzymał dodatkowe 102 miliony złotych. Dzięki tym pieniądzom udało się między innymi zlikwidować kolejki do zabiegu usuwania zaćmy i badania tomografem, a także skrócić do miesiąca czekanie w kolejkach do zabiegu wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego.

W samo południe

Kielce / 15 października 2018 /

Pomysł z energią

Kielce / 14 października 2018 /

Prezentujemy Państwu kolejną firmę, która działa w Kieleckim Parku Technologicznym, instytucji założonej pod skrzydłami Urzędu Miasta. Jest nią EkoEnergia Polska sp. z o.o., zajmująca się odnawialnymi źródłami energii i szeroko pojętą efektywnością energetyczną, czyli szukaniem sposobów na zmniejszenie rachunków za energię cieplną. Jej właścicielem jest Łukasz Dziedzic.

Strona 6 z 128

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna