Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Publicystyka

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


PUBLICYSTYKA

Każdy może pomóc

Kielce / 10 grudnia 2018 /

Jeszcze 80 tysięcy złotych trzeba zebrać, żeby pokryć koszty operacji rekonstrukcji przełyku, jaką powinna przejść 40-letnia Katarzyna Krawczyk z Kielc  po chorobie nowotworowej. Pomóc może każdy.

Łezka poleci nawet twardzielom…

Kielce / 22 listopada 2018 /

Rozmowa ze starszym chorążym sztabowym Arkadiuszem Białackim z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach

Nigdy nie narzekał

Kielce / 22 listopada 2018 /

Wicepremier, minister, jeden z najbardziej wpływowych ludzi II RP – taki obraz Eugeniusza Kwiatkowskiego znamy z historii. A jakim był człowiekiem? Zapytaliśmy o to dr Julitę Maciejewicz-Ryś, wnuczkę jednej z czołowych postaci przedwojennej polityki.

Zabawek moc!

Kielce / 22 listopada 2018 /

Szósty grudnia, czyli dzień Świętego Mikołaja, zbliża się wielkimi krokami. Tradycyjnie tego dnia obdarowujemy najbliższych upominkami. Możliwości uszczęśliwienia najmłodszych jest bardzo dużo. Zabawki, słodycze, ubrania, wejściówki do bawialni. Co wybrać? Warto zastanowić się wcześniej.

Uratujmy Michałka

Kielce / 19 listopada 2018 /

Potrzebna jest pomoc dla rocznego Michałka Wilczyńskiego z Kielc, który zmaga się z neuroblastomą, jednym z najgroźniejszych nowotworów dziecięcych, z przerzutami do kości i szpiku. Ma szanse na całkowite wyleczenie, ale rodzina musi uzbierać aż 700 tysięcy złotych.

Autyzm to nie wyrok

16 listopada 2018 /

Dla wielu rodziców informacja o tym, że ich dziecko cierpi na autyzm, brzmi jak wyrok. Nie są w stanie wyobrazić sobie, jak będzie wyglądać ich życie oraz w jaki sposób mogą ułatwić swojej pociesze dorastanie.

Rewolucji nie będzie?

Kielce / 19 listopada 2018 /

„Piętnaście sekund. To cała wieczność”. Te pamiętne słowa Bogdan Wenta wypowiedział podczas meczu z Norwegią, gdy reprezentacja Polski walczyła o półfinał Mistrzostw Świata. Dziś na zmianę Kielc ma pięć lat, ale jak sam podkreśla, to krótki czas.

Z Wielkiej Wojny zrodzona…

Kielce / 09 listopada 2018 /

„Ten dziki chaos, w który wpadłem po powrocie z Magdeburga (…), te dzikie rozbieżności były tak wielkie, tak olbrzymie, że uważam to za jeden z cudów talentu, że mogłem z tego chaosu wyprowadzić państwo na jakąś ścieżkę, gdyż wydawało się to wprost niemożliwością” – wspominał po latach cud odzyskania niepodległości marszałek Józef Piłsudski

Mamy wolną Ojczyznę

Kielce / 09 listopada 2018 /

Rozmowa z Agatą Wojtyszek, wojewodą świętokrzyskim.

Literatura podnosiła ducha

Kielce / 09 listopada 2018 /

Polska powstała nie tylko czynem zbrojnym. Polska powstała także wysiłkiem artystów, poetów, kompozytorów, malarzy. Oni podtrzymywali ducha polskości w narodzie.

Wolność wywalczona i wymodlona

Kielce / 09 listopada 2018 /

Biskupi polscy z okazji Święta Niepodległości wydali list pasterski pod tytułem: „Wymodlona i wywalczona wolność”. Polska wywalczona orężem znana jest. Przypatrzmy się tej – wymodlonej.

Misje zmieniły Wojsko Polskie

Kielce / 02 listopada 2018 /

Płk Paweł Chabielski, komendant Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach.

Strona 5 z 129

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna