Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Mateusz Żelazny
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Publicystyka

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Mateusz Żelazny
online button
online button

PUBLICYSTYKA

Jak zwykle przed rozpoczęciem rozgrywek ekstraklasy upatrywano w Koronie głównego kandydata do spadku. I jak zwykle „żółto-czerwoni” zagrali ekspertom na nosach.

Żyjemy w świecie, w którym wszechwładne media i politycy cierpiący na śmiertelną chorobę poprawności politycznej są w stanie skutecznie skolonizować nasz zdrowy rozsądek. Czynią to za pomocą sprawdzonego narzędzia, którego działanie celnie opisał Joseph Goebbels: kłamstwo powtórzone sto razy staje się prawdą. Metoda ta jest szczególnie groźna w odniesieniu do zjawiska galopującej islamizacji Europy Zachodniej i związanego z nią exodusu tak zwanych uchodźców. Codziennie jesteśmy karmieni mnóstwem łgarstw na ten temat. A ponieważ najlepszą odtrutką na nie są fakty, w cyklu pięciu tekstów przytoczę te obalające pięć największych manipulacji.

Zaledwie pięć lat temu kibice ówczesnego Farta Kielce martwili się o przyszłość kieleckiej siatkówki. Teraz historia zatacza koło, bo firma Effector wycofała się ze sponsorowania klubu.

Złamany stary król Priam nie wahał się. Ryzykując życiem, postanowił wyruszyć do obozu Achajów i ukorzyć się przed niezwyciężonym Achillesem. Dumny władca Troi był gotów rzucić się do nóg Niezwyciężonego, byle odzyskać zwłoki swego ukochanego Hektora i godnie je pogrzebać. Zbezczeszczone zwłoki. Bo Achilles nie miał dla nich litości. Gdy już zadał śmiertelny cios temu, który zabił jego przyjaciela Patroklosa, przywiązał martwe ciało do swego konia i na oczach wstrząśniętych Trojan, w tumanach kurzu pogalopował w dal.

Miejski Zarząd Dróg planuje wprowadzenie w Kielcach Inteligentnego Systemu Transportowego. Potężna inwestycja obejmie 76 skrzyżowań. Część z nich zostanie zmodernizowana i rozbudowana. Wszystko po to, żeby usprawnić ruch w mieście.

Za nami Dzień Matki. Kiedy my dziękujemy naszym mamom za troskę i wsparcie, one wracają myślami do momentu, gdy przyszliśmy na świat. Czy są to dobre wspomnienia? W jakich warunkach kobiety rodziły kilkanaście lat temu, a w jakich obecnie?

Film autorstwa   Mariusza Pilisa i Dariusza Walusiaka "Teraz i w godzinę śmierci"  to dokument, w którym bohaterowie filmu opowiadają jak w trudnych momentach życiowych pomogła im modlitwa oraz różaniec. Dzieło  przedstawia historie ludzi z całego świata.

 

Magdalena Berus, Izabela Kuna, Jacek Poniedziałek czy Danuta Stenka grają w najnowszym filmie Katarzyny Rosłaniec pt. ,,Szatan kazał tańczyć". Czy tak dobry skład aktorski musi oznaczać sukces? Nie. Film to 54 dwuminutowe ujęcia, które w losowym układzie będą tworzyć jedność. Na dobrą sprawę możemy włączyć jeden fragment i dostaniemy to samo, co po obejrzeniu całości, czyli... nic. Jest to piękny obrazek, jednak totalnie bez sensu. Szatan kazał tańczyć, ale kto kazał stworzyć coś tak nieznośnego?

 

Rozmowa z Arturem Sobolewskim, dyrektorem Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Urzędu Miasta Kielce.

Kto wie, czy Bill Clinton zostałby prezydentem USA, gdyby nie jego łebski doradca James Carville. To on w kampanii wyborczej w 1992 roku ukuł słynne hasło „Gospodarka, głupcze!”, dzięki któremu drzwi do Białego Domu stanęły przed Clintonami otworem. Carville doskonale wiedział, że wyborca musi mieć pracę i wypchany portfel, bo wtedy łaskawszym okiem patrzy na rządzących.

Kobieca piłka ręczna na najwyższym poziomie powraca do Kielc. Po czterech latach istnienia Korona Handball wywalczyła pierwszy w historii awans do PGNiG Superligi.

Gotowi na Euro?

Kielce / 21 maja 2017 /

Przygotowania do młodzieżowych mistrzostw Europy do lat 21 są już na ostatniej prostej. Nasze miasto w połowie czerwca odwiedzi około 10 tysięcy zagranicznych kibiców. Sprawdzamy, jak wtedy będą wyglądały Kielce i czy wykorzystamy potencjał marketingowy imprezy.

Pomoc przy odrabianiu lekcji, dawanie młodym ludziom szansy na dobre spożytkowanie wolnego czasu. To cele, jakie stawia sobie świetlica parafialna działająca przy kościele pod wezwaniem świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach.

Jeszcze niedawno Gabrysia biegała w swoich ulubionych sukienkach z falbankami, bawiła się w księżniczki, przytulała wszystkie pieski i kotki. Dziś walczy o życie – podpięta pod aparaturę, w śpiączce. Dziewczynka zmaga się ze złośliwym guzem mózgu. Potrzebna jest jej nasza pomoc.

Strona 5 z 88

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOK



SŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay