Na antenie: Party Mix Przebojów
Mateusz Sośnicki
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Publicystyka

Na antenie: Party Mix Przebojów
Mateusz Sośnicki
online button
online button

PUBLICYSTYKA

Nie od dziś wiadomo, że dieta ma bardzo duży wpływ na nasze zdrowie, wygląd i samopoczucie. Dlatego tak ważne jest, by przestrzegać podstawowych zasad prawidłowego odżywiania. Tylko tak możemy uchronić się przed wieloma problemami.

Rozmowa z pułkownikiem Pawłem Chabielskim, nowym dowódcą Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na kieleckiej Bukówce.

Lalki, samochody, gry planszowe, zabawki edukacyjne, a może wizyta w bawialni? Pomysłów na mikołajkowe prezenty jest mnóstwo. Co najczęściej wybierają rodzice dla swoich pociech?

Auta używane nadal kupujemy najczęściej. Jak zabrać się do zakupu, byśmy potem nie żałowali?

W województwie świętokrzyskim brakuje miejsc na oddziałach rehabilitacji neurologicznej, czyli dla pacjentów na przykład po udarach lub operacjach tętniaka. Te braki odczuwają na przykład chorzy, którzy starają się o rehabilitację w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.

W Niemczech jest coraz ciekawiej. Powojenna historia tego państwa nie zna sytuacji, by po wyborach nie udało się utworzyć rządu. Zawsze jakoś te koalicje klecono, a tym razem – ani rusz. Możliwe są nawet nowe wybory, w których partia Angeli Merkel może jeszcze bardziej stracić poparcie. Niemcy mają więc niezłe kłopoty na głowie, a tu najwyraźniej dojdzie im jeszcze jeden – reparacje. Nad tym tematem zbierają się w Niemczech coraz cięższe chmury.

Cztery osoby, ponad trzydzieści krajów i blisko pięćdziesiąt tysięcy kilometrów do pokonania busem – tak w skrócie wygląda plan podróży wzdłuż zachodniego i wschodniego wybrzeża Afryki, w którą w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia wyruszą kielczanie. Akcja ma cel charytatywny.

Zakupy, spotkanie z przyjaciółmi, wizyta w SPA – kobiety mają wiele sposobów na poprawę humoru. Niewątpliwie jedno z pierwszych miejsc na tej liście zajmuje makijaż. Perfekcyjny wygląd cieszy i dodaje pewności siebie. Podpowiadamy więc, jak zadbać o to, by nasz make-up wyglądał idealnie.

W Kielcach jest zarejestrowanych ponad 100 tysięcy samochodów osobowych, a w naszym mieście żyje ponad 166 tysięcy pełnoletnich osób. Znaczna część z nich jest więc zmotoryzowana. Sprawdzamy, czym jeżdżą kielczanie i jakich samochodów poszukują.

Jesienią i zimą nasza skóra narażona jest na działanie wielu negatywnych czynników. Niska temperatura, silny wiatr oraz zmiana wilgotności powietrza mogą naprawdę zaszkodzić. Szczególnie powinniśmy dbać o skórę twarzy i dłoni. Jak to zrobić?

Rozmowa z Agatą Wojtyszek, wojewodą świętokrzyskim.

Jak długo jeszcze nadużywał będziesz, Katylino, naszej cierpliwości - tak wielki Marek Tuliusz Cyceron rozpoczął pierwszą ze słynnych czterech mów przeciwko temu zuchwałemu rzymskiemu spiskowcowi z połowy I wieku przed naszą erą. Gdyby Cyceron żył dziś i był Polakiem, w minioną środę zapewne skierowałby te słowa do panów Timmermansa, Verhofstadta i europarlamentarzystów, którzy znów bezceremonialnie zaingerowali w polskie sprawy bez żadnej podstawy prawnej i na przekór faktom. Bo zapewne nie zdzierżyłby takiego steku bzdur, jakie znalazły się w uchwalonej rezolucji.

Idzie zima, czyli... najgorszy czas dla kierowców. Dzięki jednak odpowiedniemu przygotowaniu auta możemy uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji.

Znamy już wszystkie szczegóły budowy w Kielcach osiedla w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus”. Władze miasta przed kilkoma dniami podpisały list intencyjny w tej sprawie z Krajowym Zasobem Nieruchomości. Prace mają się rozpocząć w przyszłym roku.

Strona 5 z 95

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna