Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Publicystyka

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

PUBLICYSTYKA

Niestety, przodujemy w niechlubnym rankingu europejskich państw pod względem nieskuteczności ściągania alimentów. Większość alimenciarzy sprytnie ich unika. Rząd chce im to utrudnić: przyjął zaproponowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości zmiany w kodeksie karnym. 

Czego chciałby artysta? Tego, aby sztuka wyszła do ludzi. Aby można było z nią obcować w miejscach, w których się jej nie spodziewamy. To uwrażliwia i ułatwia odbiór wszystkiego, co nas otacza. 

Wyobraźcie sobie Państwo, że do kodeksu wyborczego, regulującego zasady przeprowadzania wyborów w Polsce, większość sejmowa wprowadza zapis, że na wójtów, burmistrzów i prezydentów nie mogą kandydować rudzielcy o wąskich ustach i wydatnym podbródku. Dlaczego? Bo wiadomo: rudy fałszywy, wąskie usta znamionują podobno perfidię i przewrotność, a wydatny podbródek – apodyktyczność. Zatem władza, w trosce o nasze dobro wspólne, zawczasu eliminuje nienadających się jej zdaniem do pełnienia odpowiedzialnego urzędu i w ten sposób łaskawie wyręcza obywateli w podejmowaniu decyzji.

Rozmowa z doktorem Tomaszem Domańskim, historykiem z kieleckiej delegatury IPN.

Oliwka przyszła na świat w 23 tygodniu ciąży, ważyła zaledwie 650 gramów i mierzyła 31 centymetrów. I choć niektórzy nie dawali jej żadnych szans, to dała radę – przeżyła. Teraz walczy o sprawność. Potrzebuje jednak naszej pomocy.

Tegoroczne ferie potrwają od 30 stycznia do 10 lutego. Sprawdźmy, jak można spędzić wolny czas.

Ale czad!

16 stycznia 2017 /

W okolicach wtorku dostaję zwykle napadu paniki, bo trzeba machnąć felieton, a ja nie wiem o czym. Z tygodnia na tydzień jest coraz gorzej i wtedy mam ochotę bić czołem przed moim Mistrzem Stefanem Kisielewskim, który przez tyle lat trzaskał teksty, o jakich ja mogę tylko pomarzyć. Tym razem jednak temat był oczywisty: smog!

O komercjalizacji wyników badań naukowych dużo się mówi. Skarżyska spółka Mesko przeszła od słów do czynów i powołała Centrum Innowacji i Wdrożeń, które ma wykorzystywać w branży zbrojeniowej potencjał naukowy polskich inżynierów. Jak ma to wyglądać w praktyce? 

Śmierdzi i truje

Kielce / 14 stycznia 2017 /

Jeszcze kilka lat temu Kielce kojarzyły się ze świeżym powietrzem i nikt nie myślał tu o smogu. Niestety, wygląda na to, że musimy się przyzwyczaić do alarmów smogowych.

W 2017 roku miasto wyda na inwestycje prawie 300 milionów złotych. To ponad 100 milionów więcej niż w poprzednich dwunastu miesiącach. Najwięcej pieniędzy zostanie przeznaczonych na budowy dróg oraz komunikację. 

Dziewięćset milionów złotych – na takim poziomie zamknęły się wydatki kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Jakie były najważniejsze inwestycje realizowane na naszych drogach w minionym roku? Jakie zadania czekają drogowców w nowym?

Lokale aktywizujące w Domu Dla Niepełnosprawnych w podkieleckim Piekoszowie czekają na chętnych. Powstały z myślą głównie o osobach starszych i samotnych. 

Nie wiem, co ludzie mają z tym Sylwestrem. Fajerwerki, petardy, szampany… Z czego się tak cieszyć? Ja wraz z wybiciem północy popadam w przygnębienie, bo człowiek znów starszy o rok. Znów mu dolegliwości przybyło. Znów miało być tak pięknie, a wyszło inaczej. Naprawdę, nie widzę powodów do optymizmu. 

Bezrobotna mama samotnie wychowująca trójkę dzieci robi, co może, by jej pociechom niczego nie brakowało. O tym, że jej starania przynoszą rezultat, świadczą szerokie uśmiechy na małych buziach. W ich wywołaniu znacząco pomogła Szlachetna Paczka.

Strona 4 z 82

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay