Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Publicystyka

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


PUBLICYSTYKA

Trwa budowa Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie. Będzie to ważne miejsce pamięci o ofiarach zbrodniczych systemów totalitarnych.

Pełny szacunek!

Kielce / 07 stycznia 2019 /

Trawa też się stresuje

Kielce / 07 stycznia 2019 /

O murawie można z Robertem Łatasiem rozmawiać godzinami. To on dba o zielone nawierzchnie kieleckich boisk. A rankingi nie kłamią – płyta na Suzuki Arenie jest najlepsza w Polsce. – To zasługa całej ekipy, która codziennie spędza przy pielęgnacji wiele godzin – mówi skromnie greenkeeper.

Stary rok za nami. Przyjrzymy mu się bliżej. Co w nim było ważne, jakie wydarzenia wysuwały się na pierwszy plan. Oto nasze subiektywne podsumowanie roku.

Zwiastuję wam radość wielką...

Skalbmierz / 24 grudnia 2018 /

Bóg się rodzi

24 grudnia 2018 /

Święta na misjach

Kielce / 24 grudnia 2018 /

Święta Bożego Narodzenia w polskiej tradycji przeżywane są w gronie rodzinnym. Jak obchodzili je żołnierze na misjach wojskowych w Afganistanie? Opowiadają o tym żołnierze Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach.

Tu narodził się Zbawiciel

Kielce / 25 grudnia 2018 /

Ponad  dwa tysiące lat temu w Betlejem miało miejsce jedno z najważniejszych wydarzeń w historii świata – Jezus Chrystus stał się człowiekiem i przyjął ciało z Maryi Dziewicy. Pielgrzymując do tego miasta, w którym symbolika i mistycyzm łączą się z faktami historycznymi, możemy odkryć na nowo sens i prawdziwy wymiar zbliżających się Świąt.

Zabawka – przyjaciel dziecka

Kielce / 14 grudnia 2018 /

W miniony wtorek w Muzeum Zabawek i Zabawy rozstrzygnięto dziesiątą już edycję konkursu „Zabawka przyjazna dziecku”. Wśród 53 nadesłanych prac najciekawszą okazała się „Twins – zagrasz w sąsiedztwo” autorstwa Agnieszki Pluszczewicz.

Tu był Marszałek

Kielce / 14 grudnia 2018 /

Stoimy przed budynkiem dawnego Pałacu Biskupów Krakowskich. To tutaj w 1914 roku mieściła się siedziba sztabu wojskowego Józefa Piłsudskiego. To miejsce szczególne w marszu ku niepodległości. Dzisiaj – Sanktuarium Marszałka.

Tragiczny plon Wielkiej Wojny

Kielce / 14 grudnia 2018 /

W roku obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości warto zwrócić uwagę, jak funkcjonowała diecezja kielecka w przededniu powrotu państwa polskiego na mapę Europy. Jakie poniosła straty podczas I wojny światowej? Jak żyło się wtedy ludziom?

Warto pomagać

Kielce / 14 grudnia 2018 /

Przed nami święta Bożego Narodzenia, podczas których wspominamy jedno z najważniejszych wydarzeń w dziejach świata – narodziny Pana Jezusa. Z tym okresem związanych jest wiele tradycji i zwyczajów, które z radością kultywujemy.

Strona 4 z 128

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna