Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Publicystyka

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


PUBLICYSTYKA

Jak w domu

Kielce / 06 października 2018 /

Ośmiu pensjonariuszy może wreszcie zamieszkać na drugim piętrze Pensjonatu Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego „Nasz Dom” na osiedlu Ostra Górka w Kielcach. Przez kilka lat było to niemożliwe, chociaż pokoje czekały gotowe, a właściciele spełnili wszystkie wymagania. Pomogli radny Władysław Burzawa, senator Krzysztof Słoń oraz Andrzej Kędra, dyrektor wydziału Architektury i Budownictwa Urzędu Miasta.

Wreszcie w domu

Kielce / 05 października 2018 /

W czasach niżu demograficznego dbanie o osoby starsze nabiera zupełnie nowego znaczenia. Polityka senioralna Kielc stoi na wysokim poziomie, ale mało kto wie, że jesteśmy prekursorem w dziedzinie budowy mieszkań chronionych dla seniorów. To rozwiązanie, które podpatrują od nas inne miasta w Polsce i nasi zagraniczni sąsiedzi.

Grunt to pomysł

Kielce / 30 września 2018 /

Rozpoczynamy cykl, w którym będziemy prezentować Państwu firmy działające w Kieleckim Parku Technologicznym. Kielczanie wciąż jeszcze mało wiedzą o tym, jak ważną rolę spełnia ta miejska instytucja powołana do życia przez prezydenta Wojciecha Lubawskiego, uważana  przez premiera Mateusza Morawieckiego za najlepszą tego typu w kraju.

Ocalony – część I

Kielce / 30 września 2018 /

Skazano go na śmierć w imieniu Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. To nic, że walczył o tę Polskę, o wolność. A potem, gdy przyszła, skatowany siedział jak dziki zwierz w klatce pod schodami w kieleckich kazamatach Urzędu Bezpieczeństwa. Liczył godziny do śmierci, do rozstrzelania...

Relikwia na czterech kółkach

Kielce / 30 września 2018 /

Imponująco wyglądało otwarcie wyjątkowego muzeum, które mieści się w Kielcach przy ulicy Cmentarnej. I nic w tym dziwnego, bowiem przechowuje ono jedną z najbardziej charakterystycznych relikwii po świętym Janie Pawle II – słynne papamobile z pierwszej pielgrzymki do Polski.

W kolejce po zabieg

Kielce / 29 września 2018 /

Od kilku tygodni do kilku miesięcy muszą czekać na zabiegi pacjenci kierowani na rehabilitację. Choć Narodowy Fundusz Zdrowia zwiększa finansowanie, to wciąż dysponujemy zbyt małą bazą leczniczą, by obsłużyć wszystkich oczekujących na leczenie. Władze miasta mają pomysł, jak rozładować kolejki.

Pacjenci zyskają

Kielce / 23 września 2018 /

Wojewódzki Szpital Zespolony przekształci się w uniwersytecki szpital kliniczny. Zmieniona formuła działania może oznaczać dla placówki lepsze finansowanie, dla studentów medycyny poprawę warunków kształcenia, a dla pacjentów dostęp do autorytetów lekarskich i nowoczesnych metod leczenia.

Orzeł, co zerwał kajdany

Kielce / 23 września 2018 /

Walka o wolność i stulecie jej odzyskania to dobry moment, by przyjrzeć się dokładniej upamiętniającym ją kieleckim pomnikom. Dwa tygodnie temu przybliżyliśmy dzieje „Czwórki”. Dziś zajmiemy się innym monumentem – Pomnikiem Niepodległości.

Stulecie niezwykłej szkoły

Bodzentyn / 22 września 2018 /

Powiatowy Zespół Szkół w Bodzentynie świętuje stulecie swojego istnienia. To szczególny czas dla tej wyjątkowej placówki, która na trwałe wpisała się w krajobraz edukacyjny naszego regionu. Z okazji jubileuszu zaplanowano bogate w liczne uroczystości obchody, których kulminacyjnym punktem będzie zjazd absolwentów.

Inteligentne Kielce

Kielce / 21 września 2018 /

Kielce od lat aspirują do tego, żeby być Smart City, czyli „inteligentnym” miastem, wykorzystującym nowe technologie. Pomimo, iż ten termin jest już dosyć popularny w Polsce, to słysząc go w odniesieniu do Kielc zwykle uśmiechamy się ironicznie albo po prostu nie wiemy, o co chodzi. Wyjaśnijmy więc czym jest „inteligentne” miasto.

Zawsze na straży

Kielce / 15 września 2018 /

Ratują życie, pomagają i cieszą się największym zaufaniem społeczeństwa – strażacy, bo o nich mowa, 16 września organizują rodzinny piknik w Kielcach. Oprócz wielu atrakcji będziemy mogli również poznać historię tej formacji.

Czas szczepień

Kielce / 15 września 2018 /

Wrzesień to czas, kiedy warto zadbać o sprawny układ immunologiczny. Przed sezonem infekcyjnym należy wykonać szczepienia, które uchronią przed chorobami. Choć trudno niektórych rodziców przekonać do szczepień dodatkowych, to Świętokrzyskie znajduje się w czołówce pod względem liczby dzieci, które są szczepione obowiązkowymi szczepionkami przeciwko chorobom zakaźnym.

Strona 4 z 124

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna