Zorro

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Publicystyka

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


PUBLICYSTYKA

W kolejce po zabieg

Kielce / 29 września 2018 /

Od kilku tygodni do kilku miesięcy muszą czekać na zabiegi pacjenci kierowani na rehabilitację. Choć Narodowy Fundusz Zdrowia zwiększa finansowanie, to wciąż dysponujemy zbyt małą bazą leczniczą, by obsłużyć wszystkich oczekujących na leczenie. Władze miasta mają pomysł, jak rozładować kolejki.

Pacjenci zyskają

Kielce / 23 września 2018 /

Wojewódzki Szpital Zespolony przekształci się w uniwersytecki szpital kliniczny. Zmieniona formuła działania może oznaczać dla placówki lepsze finansowanie, dla studentów medycyny poprawę warunków kształcenia, a dla pacjentów dostęp do autorytetów lekarskich i nowoczesnych metod leczenia.

Orzeł, co zerwał kajdany

Kielce / 23 września 2018 /

Walka o wolność i stulecie jej odzyskania to dobry moment, by przyjrzeć się dokładniej upamiętniającym ją kieleckim pomnikom. Dwa tygodnie temu przybliżyliśmy dzieje „Czwórki”. Dziś zajmiemy się innym monumentem – Pomnikiem Niepodległości.

Stulecie niezwykłej szkoły

Bodzentyn / 22 września 2018 /

Powiatowy Zespół Szkół w Bodzentynie świętuje stulecie swojego istnienia. To szczególny czas dla tej wyjątkowej placówki, która na trwałe wpisała się w krajobraz edukacyjny naszego regionu. Z okazji jubileuszu zaplanowano bogate w liczne uroczystości obchody, których kulminacyjnym punktem będzie zjazd absolwentów.

Inteligentne Kielce

Kielce / 21 września 2018 /

Kielce od lat aspirują do tego, żeby być Smart City, czyli „inteligentnym” miastem, wykorzystującym nowe technologie. Pomimo, iż ten termin jest już dosyć popularny w Polsce, to słysząc go w odniesieniu do Kielc zwykle uśmiechamy się ironicznie albo po prostu nie wiemy, o co chodzi. Wyjaśnijmy więc czym jest „inteligentne” miasto.

Zawsze na straży

Kielce / 15 września 2018 /

Ratują życie, pomagają i cieszą się największym zaufaniem społeczeństwa – strażacy, bo o nich mowa, 16 września organizują rodzinny piknik w Kielcach. Oprócz wielu atrakcji będziemy mogli również poznać historię tej formacji.

Czas szczepień

Kielce / 15 września 2018 /

Wrzesień to czas, kiedy warto zadbać o sprawny układ immunologiczny. Przed sezonem infekcyjnym należy wykonać szczepienia, które uchronią przed chorobami. Choć trudno niektórych rodziców przekonać do szczepień dodatkowych, to Świętokrzyskie znajduje się w czołówce pod względem liczby dzieci, które są szczepione obowiązkowymi szczepionkami przeciwko chorobom zakaźnym.

Służba Ojczyźnie

Kielce / 14 września 2018 /

Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na kieleckiej Bukówce istnieje już 29 lat. Jest to elitarna jednostka wojskowa, jedyna w Polsce i w tej części Europy, która przygotowuje wyjeżdżających na misje zagraniczne. W Kielcach i regionie świętokrzyskim żołnierze z Bukówki podtrzymują także najlepsze tradycje Wojska Polskiego.  

Wszystko zweryfikuje boisko

Kielce / 09 września 2018 /

Rozmowa z Tałantem Dujszebajewem, trenerem PGE VIVE Kielce.

Symbol wolności

Kielce / 09 września 2018 /

W ostatnich tygodniach pojawiło się w przestrzeni medialnej wiele dziwnych teorii na temat pomnika „Czwórki”. To dowodzi niezbicie,  że historię trzeba wciąż odkrywać na nowo, zwłaszcza w stulecie odzyskania niepodległości. Przypomnijmy zatem niezwykłe dzieje tego niezwykłego monumentu.

Wypalony?! A skąd!

Kielce / 09 września 2018 /

Rozmowa z prezydentem Wojciechem Lubawskim

Kto do ratusza?

Kielce / 09 września 2018 /

Do wyborów samorządowych został niewiele ponad miesiąc. O fotel prezydenta Kielc powalczy sześciu kandydatów. My sprawdzamy ich wizję Kielc i to,  jak starają się walczyć o nasze głosy na starcie kampanii.

Strona 3 z 123

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna