Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Publicystyka

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


PUBLICYSTYKA

Świętokrzyskie popularne

świętokrzyskie / 08 lutego 2019 /

Jura Park w Bałtowie, Klasztor na Świętym Krzyżu i kompleks Świętokrzyska Polana w Chrustach koło Zagnańska to najchętniej odwiedzane atrakcje turystyczne w Świętokrzyskiem w 2018 roku.

Syria – zniszczony kraj

Kielce / 01 lutego 2019 /

Rozmowa z podpułkownikiem Marcinem Matczakiem z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach.

Gdzie postawić auto?

Kielce / 01 lutego 2019 /

Polska znajduje się w czołówce najbardziej zmotoryzowanych krajów Europy. Samochodów przybywa także w Kielcach, gdzie tylko w ciągu trzech lat zarejestrowano dwa tysiące aut. Jednak wzrost liczby pojazdów wiąże się z dramatycznie malejącą liczbą miejsc parkingowych. Sprawdzamy, czy władze miasta są w stanie poradzić sobie z tym problemem.

Rozmowa z Januszem Buczkowskim, cenionym artystą fotografikiem, podróżnikiem i ekonomistą

Szpital rośnie

Kielce / 25 stycznia 2019 /

Zakończył się pierwszy etap budowy nowego pawilonu szpitala MSWiA w Kielcach. Znajdzie się w nim około 140 łóżek, nowoczesne sale operacyjne i pracownia rezonansu magnetycznego. W 2019 roku lecznica uzyska 32,3 miliona złotych na kontynuowanie inwestycji.

W poszukiwaniu rodziny

Kielce / 25 stycznia 2019 /

Coraz więcej osób ze Świętokrzyskiego chce adoptować dziecko. Z danych Świętokrzyskiego Ośrodka Adopcyjnego w Kielcach wynika, że w ciągu siedmiu lat istnienia placówka przysposobiła ponad 300 dzieci. W ubiegłym roku ośrodek przeprowadził 45 adopcji. Kilkoro maluchów znalazło rodziców poza regionem świętokrzyskim.

W zdrowym ciele…

Kielce / 25 stycznia 2019 /

Aktywność fizyczna to nieodzowny element zdrowego stylu życia. Sport wpływa nie tylko na poprawę naszego zdrowia i kondycji, ale też pozytywnie oddziałuje na nasz nastrój. Co zatem możemy zrobić, by się lepiej poczuć?

Śmierć prezydenta

Polska / 18 stycznia 2019 /

Z „Credo” do Hollywood

Kielce / 18 stycznia 2019 /

To ogromny sukces młodych świętokrzyskich twórców. „Credo” w reżyserii Mikołaja Wróbla i producenta Mateusza Śliwy będzie reprezentować Polskę na jednym z największych festiwali filmów krótkometrażowych na świecie Independent Short Film Festival Screening&Awards. W lutym ich produkcja pokazana zostanie na gali finałowej w Hollywood.    

Rok inwestycji

Kielce / 18 stycznia 2019 /

Choć Rada Miasta zajmie się projektem budżetu Kielc na 2019 rok pod koniec stycznia, to już wiemy, że będzie on rekordowy pod względem inwestycji. Piszemy o najważniejszych.

Czas na bal!

14 stycznia 2019 /

Kiedyś bale maturalne, na które sezon właśnie się zaczął, odbywały się w salach gimnastycznych, posiłki przygotowywali rodzice, a przyszli maturzyści ubierali się stosunkowo skromnie. A dziś? Wydaje się, że jedynym, co łączy studniówki dawne i współczesne, jest... polonez.

Polska choruje!

Kielce / 14 stycznia 2019 /
Strona 3 z 129

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna