Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Publicystyka

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


PUBLICYSTYKA

Marzenia o wolności

Bodzentyn / 01 marca 2019 /

Chryste Jezu, usłysz głos wołania naszego i zmiłuj się nad nami! uwolnij nas z więzów i wróć nam ojczyznę! – aktor Marcin Brykczyński, ubrany w ornat i stułę z czasów Powstania Styczniowego, stoi na ambonie kościoła parafialnego w Bodzentynie i wygłasza kazania z czasów zrywu narodowego.

Debata, nie agresja

Tygodnik eM Kielce / 17 lutego 2019 /

Reforma sądownictwa to jedna z najbardziej fundamentalnych zmian  wprowadzanych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Jest ona przedmiotem wielu dyskusji i sporów, nie tylko w naszym kraju, ale również na arenie europejskiej. Stanowi to dobrą okazję do refleksji na temat poziomu i jakości polskiej debaty politycznej.

Państwo w państwie

Tygodnik eM Kielce / 10 lutego 2019 /

Historia tej niemieckiej instytucji sięga lat 20. ubiegłego wieku. W trakcie II wojny światowej jej działalność, polegająca na przymusowej germanizacji polskich dzieci, dotknęła również nasz kraj. Obecnie, przynajmniej w teorii, ma dbać o dobro najmłodszych. Skandaliczne praktyki Jugendamtów, bo o nich mowa i wielu pokrzywdzonych ludzi zaprzeczają jednak tym założeniom.

Liban zmienił moje życie

Kielce / 22 lutego 2019 /

Rozmowa z majorem Arturem Litwinkiem z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach

I co z tego?

Polska / 22 lutego 2019 /

Cyberoko dla Diany

Kielce / 22 lutego 2019 /

Osiemnastoletnia Diana Mazur z Kielc jest całkowicie niepełnosprawna. Ma jednak szansę komunikować się z otoczeniem przy pomocy komputera, który wykrywa ruch gałek ocznych. Niestety, urządzenie jest bardzo drogie. Pomóżmy rodzicom zebrać pieniądze na ten sprzęt.

Nie ma prostych recept

diecezja kielecka / 22 lutego 2019 /

Rozmowa z Pawłem Lisickim, redaktorem naczelnym tygodnika „Do Rzeczy” i autorem książki Epoka Antychrysta.

„Człowiek tyle ma wartości w sobie, ile zdolny jest do pojęcia tajemnicy ofiary i o ile oddaje się czemuś, co wyrasta swą miarą ponad jego własne ja”, pisał rotmistrz Witold Pilecki. Po latach jego przesłanie realizują młodzi ludzie, którzy nie tylko przywracają pamięć o Żołnierzach Wyklętych, ale pokazują, jak służyć Polsce.

Na własny rachunek

Kielce / 22 lutego 2019 /

Województwo świętokrzyskie ma jeden z najniższych w kraju wskaźników przedsiębiorczości oraz jedną z najniższych w kraju liczbę małych i średnich przedsiębiorstw w przeliczeniu na tysiąc mieszkańców. Drobni przedsiębiorcy jednak próbują sobie radzić. Jak im idzie?

Rozmowa z porucznik Katarzyną Rzadkowską z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach.

Scyzoryk w Hollywood

Kielce / 15 lutego 2019 /

Rozmowa z Rafałem Zawieruchą, kieleckim aktorem, który zagrał Romana Polańskiego w najnowszym filmie Quentina Tarantino pt. „Once Upon a Time in Hollywood”.

Budujemy się…

powiat kielecki / 15 lutego 2019 /

Mieszkańcy powiatu kieleckiego coraz chętniej budują domy. Świadczy o tym rekordowa liczba pozwoleń na budowę wydanych przez wydział budowlany Starostwa Powiatowego w Kielcach. W ubiegłym roku wydano ich ponad tysiąc.

Strona 2 z 129

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna