online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Publicystyka
online button
online button

PUBLICYSTYKA

Praktycznie po każdym zamachu terrorystycznym dokonanym przez dżihadystów słyszymy z ust polityków i „ekspertów” powtarzane jak mantrę zdanie: „Tych tragicznych wydarzeń absolutnie nie można łączyć z masowym napływem uchodźców”. To jest czwarte kłamstwo, w które wierzymy, bo można te sprawy łączyć, a nawet trzeba. Przyjrzyjmy się faktom.

Rozmowa z Marzeną Grosicką, historykiem z kieleckiej delegatury IPN.

Statystyki mówią, że prawie jedna trzecia polskich rowerzystów jeździ codziennie, a 42 procent – przynajmniej kilka razy w tygodniu. Jednym z najważniejszych ułatwień dla nich miał być szlak Green Velo. Jak wyszło?

Jednym z najczęściej stosowanych zabiegów mających wprowadzić nas w błąd, a w konsekwencji wpłynąć na naszą opinię na temat islamizacji Europy, jest do znudzenia wbijany nam do głów przekaz, że na nasz kontynent przybywają u c h o d ź c y, najczęściej z objętej wojną Syrii. Statystyki mówią jednak co innego – mamy do czynienia przede wszystkim z i m i g r a n t a m i, którzy przedostają się do nas, bo chcą wygodniej żyć.

Rozpoczęły się wakacje. Dla jednych oznaczają wypoczynek, dla innych okazję do zarobku. O możliwość zatrudnienia w wakacje pytają nawet czternastoletnie dzieci.

Rozmowa z księdzem profesorem Stefanem Radziszewskim, polonistą, prefektem w Zespole Szkół Sióstr Nazaretanek im. Świętej Jadwigi Królowej w Kielcach.

Blisko dziesięć tysięcy zagranicznych kibiców, fenomenalna atmosfera w centrum i wysoka frekwencja na każdym meczu rozgrywanym na Stadionie Miejskim. Tak w skrócie wyglądało Euro U21 w Kielcach.

Wywiad z aktorką, piosenkarką, założycielką Fundacji "Akogo?" oraz Klinik "Budzik" Ewą Błaszczyk, nagrany w Domu Kultury we Włoszczowie podczas akcji społecznej "Żyj i jedź bezpiecznie". Patronat nad wydarzeniem objęło Radio eM Kielce.

– Zawsze z ciekawością słuchałam rodzinnych opowieści, ale dopiero gdy zaczęłam porządkować dokumenty po śmierci taty, stwierdziłam, że muszę odnowić naszą rodzinną historię – opowiada Kornelia Major, prezes Świętokrzyskiego Towarzystwa Genealogicznego „Świętogen” w Kielcach.

Rozpoczął się okres prac sezonowych, więc wkrótce młodzi ludzie pojawią się na plantacjach truskawek i w sadach, by zarobić na wakacje. Lekarze i specjaliści  z Okręgowego Inspektoratu Pracy proszą o rozwagę przy pracy.

Mocno utkwił mi w pamięci obrazek z filmu dokumentalnego telewizji BBC. Dziennikarze pojechali z kamerą do londyńskiej dzielnicy zamieszkałej głównie przez muzułmanów i rejestrowali ich prowokacyjne zachowanie wobec niemuzułmanów. Jeden z nich, właściciel sklepiku, stanął na progu i krzyknął w kierunku ekipy filmowej:  – Nie pasuje wam, że przejmujemy wasz kraj?!

Reklamowy chaos już niedługo zniknie z ulic Kielc. Miejscy urzędnicy mają gotowy projekt przepisów, które określą reguły umieszczania reklam oraz szyldów na terenie miasta. Zostanie ono podzielone na cztery strefy, a najbardziej rygorystyczne zasady będą obowiązywały w centrum.

Jeden z największych w kraju operatorów sieci komórkowej Orange Polska planuje wybudować w regionie nową antenę o wysokości 40 metrów. Inwestycja z pewnością poprawiłaby jakość świadczonych usług z czego powinni ucieszyć się klienci tej firmy. Szokuje jednak dobór lokalizacji. Obiekt wysokości około 13-piętrowego wieżowca ma powstać w odległości kilku metrów od Parku Etnograficznego w Tokarni, gdzie oglądamy oryginalne chaty, dwory, obiekty sakralne sprzed kilku wieków.

Witamy!

Kielce / 11 czerwca 2017 /

Pięć dni dzieli nas od rozpoczęcia młodzieżowych mistrzostw Europy do lat 21 – drugiej pod względem znaczenia imprezy zorganizowanej w Polsce przez UEFA. Trzy mecze grupowe turnieju zostaną rozegrane w Kielcach. Emocji, nie tylko sportowych, nie zabraknie.

Strona 2 z 87

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay