Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Publicystyka

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

PUBLICYSTYKA

Film autorstwa   Mariusza Pilisa i Dariusza Walusiaka "Teraz i w godzinę śmierci"  to dokument, w którym bohaterowie filmu opowiadają jak w trudnych momentach życiowych pomogła im modlitwa oraz różaniec. Dzieło  przedstawia historie ludzi z całego świata.

 

Magdalena Berus, Izabela Kuna, Jacek Poniedziałek czy Danuta Stenka grają w najnowszym filmie Katarzyny Rosłaniec pt. ,,Szatan kazał tańczyć". Czy tak dobry skład aktorski musi oznaczać sukces? Nie. Film to 54 dwuminutowe ujęcia, które w losowym układzie będą tworzyć jedność. Na dobrą sprawę możemy włączyć jeden fragment i dostaniemy to samo, co po obejrzeniu całości, czyli... nic. Jest to piękny obrazek, jednak totalnie bez sensu. Szatan kazał tańczyć, ale kto kazał stworzyć coś tak nieznośnego?

 

Rozmowa z Arturem Sobolewskim, dyrektorem Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Urzędu Miasta Kielce.

Kto wie, czy Bill Clinton zostałby prezydentem USA, gdyby nie jego łebski doradca James Carville. To on w kampanii wyborczej w 1992 roku ukuł słynne hasło „Gospodarka, głupcze!”, dzięki któremu drzwi do Białego Domu stanęły przed Clintonami otworem. Carville doskonale wiedział, że wyborca musi mieć pracę i wypchany portfel, bo wtedy łaskawszym okiem patrzy na rządzących.

Kobieca piłka ręczna na najwyższym poziomie powraca do Kielc. Po czterech latach istnienia Korona Handball wywalczyła pierwszy w historii awans do PGNiG Superligi.

Gotowi na Euro?

Kielce / 21 maja 2017 /

Przygotowania do młodzieżowych mistrzostw Europy do lat 21 są już na ostatniej prostej. Nasze miasto w połowie czerwca odwiedzi około 10 tysięcy zagranicznych kibiców. Sprawdzamy, jak wtedy będą wyglądały Kielce i czy wykorzystamy potencjał marketingowy imprezy.

Pomoc przy odrabianiu lekcji, dawanie młodym ludziom szansy na dobre spożytkowanie wolnego czasu. To cele, jakie stawia sobie świetlica parafialna działająca przy kościele pod wezwaniem świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach.

Jeszcze niedawno Gabrysia biegała w swoich ulubionych sukienkach z falbankami, bawiła się w księżniczki, przytulała wszystkie pieski i kotki. Dziś walczy o życie – podpięta pod aparaturę, w śpiączce. Dziewczynka zmaga się ze złośliwym guzem mózgu. Potrzebna jest jej nasza pomoc.

Województwu świętokrzyskiemu znów ubyło mieszkańców. Pod tym względem jesteśmy w kraju na niechlubnym, drugim miejscu od końca – gorzej jest tylko w województwie łódzkim. Dlaczego nasz region tak wyludnia się?

Rodzinna Majówka Rowerowa już na stałe wpisała się w kalendarz wiosennych wydarzeń miasta i regionu. Z roku na rok peleton wydłuża się, a idea nie ulega zmianie – jest nią uczczenie pamięci Jana Pawła II.

Wypadek, nowotwór – w efekcie amputacja kończyny. Życie potrafi zmienić się w jednej chwili. Jednak ludzie z ograniczeniami fizycznymi nigdy nie stoją na straconej pozycji. Wystarczy spojrzeć na zapaleńców, którzy pomimo amputacji nogi tworzą w Kielcach drużynę piłkarską.

Na spacerze, na zakupach, czy może na sportowo? Mamy już za sobą długi majowy weekend, dni stają się coraz cieplejsze. Sprawdziliśmy więc, jak kielczanie spędzają wolny czas.

Oto jeden ze sklepów wielkopowierzchniowych, ciasno jak w Indiach, bo od rana promocja – można za grosze kupić roboty kuchenne. Lud tłoczy się więc przy stoisku ze sprzętem, atmosfera naładowana piorunami, padają nieprzyjemne wyrazy. Ale co to? Nagle ciżba się rozstępuje, z chaosu wyłaniają się kobieta i mężczyzna, spleceni w cudacznych pozycjach, falujący jakby oddawali pokłony jakiemuś pogańskiemu cielcowi. Ale nie, to nie pokłony! Oni walczą, tak, walczą! Złapali jakieś pudło, pewnie z tym robotem, i ciągną każde w swoją stronę z desperacją niespotykaną!

– To są szczątki Ludwika – mówi Katarzyna Ciepiela, bratanica Ludwika Machalskiego „Mnicha”, zamordowanego w kieleckim więzieniu. Tożsamość konspiratora potwierdziły badania genetyczne przeprowadzone po ekshumacji jednego z grobów na kieleckiej „Łączce”.

Strona 2 z 85

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay