Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Publicystyka

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

PUBLICYSTYKA

Czy w Obicach powstanie Centralny Port Lotniczy? Zapytaliśmy świętokrzyskich polityków, czy uważają ten pomysł za realny i czy będą wspierać prezydenta Wojciecha Lubawskiego w jego staraniach. 

Trzeci z naszych kieleckich zespołów ekstraklasowych rozpoczyna zmagania. Na co mogą liczyć kibice Effectora Kielce w siódmym z rzędu sezonie PlusLigi?

Co roku w publikowanych na portalu perspektywy.pl rankingach Uniwersytet Jana Kochanowskiego oraz Politechnika Świętokrzyska plasują się niemal na szarym końcu wśród polskich uczelni akademickich. Sprawdźmy na progu rozpoczynającego się roku akademickiego, czy po ich ukończeniu łatwo o pracę.

Kilka lat temu rozpoczął się prawdziwy boom na bieganie. Jego sympatyków przybywa, zwiększa się liczba imprez, podczas których biegacze-amatorzy mogą sprawdzić swoje możliwości. 

Wszyscy wiemy, że przed wybuchem II wojny światowej Kielce bronią stały. Kiedy więc przyszło nam walczyć z okupantem niemieckim, kielczanie stawali na głowie, by zdobyć uzbrojenie, które przecież mieli dosłownie pod nosem.

Rozmowa z doktorem Jarosławem Szarkiem, prezesem Instytutu Pamięci Narodowej 

Katarynki

24 września 2016 /

W „Ojcu chrzestnym”, jednym z moich ukochanych filmów, Michael Corleone mówi do swego szwagra Carla, który zaprzecza, że wystawił gangsterom jego brata Sonny’ego: „Nie kłam. Obrażasz moją inteligencję i wprawiasz mnie w złość”. Ta scena przypomniała mi się przed kilku dniami, gdy oglądałem kolejną jałową telewizyjną kłótnię między politykami PO i PiS.

Mimo, że ich zażywanie niesie za sobą śmiertelne niebezpieczeństwo, wciąż nie brak chętnych, którzy je kupują, zwłaszcza wśród młodzieży. Mowa o dopalaczach, stosunkowo tanich substancjach odurzających. Jak z nimi walczyć?

Wkrótce Teatr im. Stefana Żeromskiego będzie musiał wyprowadzić się na około trzy lata z kamienicy przy ulicy Sienkiewicza, choć jest jej właścicielem. To konieczność, bo trzeba przeprowadzić gruntowny remont budynku. 

Człowiek jest jak wtorek. Dziś jest, jutro go nie ma – mawiał Stefan Kisielewski. Mateusz Kijowski też jest jak wtorek. Dziś o nim głośno, ale za jakiś czas zniknie ze sceny, jak choćby Janusz Palikot. Dlatego – jak być może Państwo zauważyli – nie zaprzątam sobie nim głowy, ale ten jeden raz zrobię wyjątek, bo trzeba człowieka bronić!

Leżał na stosie trupów, nie dobili go, bo uznali, że i tak zdechnie. Oficer Wojska Polskiego przeżył pogrom Żydów w Kielcach 4 lipca 1946 roku. Stracił wzrok, ale do końca swych dni świadczył o tym, co stało się w Kielcach. Trzeźwo, bez nienawiści. Zdziwiony, że kiedy wojna się skończyła, doszło do takiej tragedii.

Sebastian Bątor jest jednym z najbardziej doświadczonych łuczników Stelli Kielce. Po latach startów w łucznictwie olimpijskim postanowił spróbować swoich sił w niestandardowej odmianie tego sportu. Jak się okazało, był to – nomen omen – strzał w dziesiątkę.

Profesor Wiesław Trąmpczyński został niedawno rektorem Politechniki Świętokrzyskiej. Zapowiada decentralizację władzy, zwiększenie nacisku na badania naukowe oraz wzmocnienie współpracy uczelni z zagranicą. Słowem – sporo zmian.

Wprowadzenie listy darmowych leków dla seniorów to obok programu „Rodzina 500+” jeden z najbardziej spektakularnych dowodów na skuteczność działań rządu Beaty Szydło. Kłopot w tym, że wielu emerytów nic o nim nie wie… 

Strona 10 z 82

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay