online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Publicystyka
online button
online button

PUBLICYSTYKA

Tegoroczne ferie potrwają od 30 stycznia do 10 lutego. Sprawdźmy, jak można spędzić wolny czas.

Ale czad!

16 stycznia 2017 /

W okolicach wtorku dostaję zwykle napadu paniki, bo trzeba machnąć felieton, a ja nie wiem o czym. Z tygodnia na tydzień jest coraz gorzej i wtedy mam ochotę bić czołem przed moim Mistrzem Stefanem Kisielewskim, który przez tyle lat trzaskał teksty, o jakich ja mogę tylko pomarzyć. Tym razem jednak temat był oczywisty: smog!

O komercjalizacji wyników badań naukowych dużo się mówi. Skarżyska spółka Mesko przeszła od słów do czynów i powołała Centrum Innowacji i Wdrożeń, które ma wykorzystywać w branży zbrojeniowej potencjał naukowy polskich inżynierów. Jak ma to wyglądać w praktyce? 

Śmierdzi i truje

Kielce / 14 stycznia 2017 /

Jeszcze kilka lat temu Kielce kojarzyły się ze świeżym powietrzem i nikt nie myślał tu o smogu. Niestety, wygląda na to, że musimy się przyzwyczaić do alarmów smogowych.

W 2017 roku miasto wyda na inwestycje prawie 300 milionów złotych. To ponad 100 milionów więcej niż w poprzednich dwunastu miesiącach. Najwięcej pieniędzy zostanie przeznaczonych na budowy dróg oraz komunikację. 

Dziewięćset milionów złotych – na takim poziomie zamknęły się wydatki kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Jakie były najważniejsze inwestycje realizowane na naszych drogach w minionym roku? Jakie zadania czekają drogowców w nowym?

Lokale aktywizujące w Domu Dla Niepełnosprawnych w podkieleckim Piekoszowie czekają na chętnych. Powstały z myślą głównie o osobach starszych i samotnych. 

Nie wiem, co ludzie mają z tym Sylwestrem. Fajerwerki, petardy, szampany… Z czego się tak cieszyć? Ja wraz z wybiciem północy popadam w przygnębienie, bo człowiek znów starszy o rok. Znów mu dolegliwości przybyło. Znów miało być tak pięknie, a wyszło inaczej. Naprawdę, nie widzę powodów do optymizmu. 

Bezrobotna mama samotnie wychowująca trójkę dzieci robi, co może, by jej pociechom niczego nie brakowało. O tym, że jej starania przynoszą rezultat, świadczą szerokie uśmiechy na małych buziach. W ich wywołaniu znacząco pomogła Szlachetna Paczka.

Jedni jej nie znoszą, inni uwielbiają. Dla jednych to praca życia, a dla pozostałych tylko tymczasowy epizod. Praca za ladą. My, klienci, często nie myślimy o tym, jak świat wygląda z tej drugiej strony. A często wygląda zupełnie inaczej niż myślimy…

Święty Krzyż, jasna mroźna noc. Strzelista wieża kościoła odcina się od rozgwieżdżonego nieba. Patrzymy w górę, ale tę gwiazdę zobaczymy dopiero wtedy, gdy mocno zaciśniemy powieki. Bo jasność wielka zstąpiła na ziemię i rzekł Anioł Pański: "Narodził się wam Zbawiciel!". Drogę do niego wskazywała gwiazda betlejemska.

Developerzy budują coraz więcej – wynika z danych statystycznych, obrazujących sytuację na lokalnym rynku mieszkaniowym po trzecim kwartale 2016 roku.

Aktywni dla potrzebujących

Świetokrzyskie / 24 grudnia 2016 /

Działa dopiero rok a na swoim koncie ma już wiele inicjatyw. Pomaga wszystkim, którzy tego potrzebują. Stara się także integrować lokalne społeczeństwo oraz motywować je do działania. Mowa o Stowarzyszeniu „Aktywni PLUS”. Jak się okazuje, nazwa ta idealnie pasuje do ludzi, którzy je tworzą. 

Z jedzeniem ostrożnie

Świętokrzyskie / 24 grudnia 2016 /

Święta to czas, w którym przygotowujemy bardzo dużo jedzenia i niestety zdarza się nam i naszym bliskim przesadzić ilością zjedzonych potraw, co zwykle kończy się sporym dyskomfortem. Na co powinniśmy zwracać uwagę przy wigilijnym stole?

Strona 10 z 87

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay