Na antenie: 100% dla Rodziny!
Magdalena Delipacy
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Publicystyka

Na antenie: 100% dla Rodziny!
Magdalena Delipacy
online button
online button

PUBLICYSTYKA

W Kielcach jest zarejestrowanych ponad 100 tysięcy samochodów osobowych, a w naszym mieście żyje ponad 166 tysięcy pełnoletnich osób. Znaczna część z nich jest więc zmotoryzowana. Sprawdzamy, czym jeżdżą kielczanie i jakich samochodów poszukują.

Jesienią i zimą nasza skóra narażona jest na działanie wielu negatywnych czynników. Niska temperatura, silny wiatr oraz zmiana wilgotności powietrza mogą naprawdę zaszkodzić. Szczególnie powinniśmy dbać o skórę twarzy i dłoni. Jak to zrobić?

Rozmowa z Agatą Wojtyszek, wojewodą świętokrzyskim.

Jak długo jeszcze nadużywał będziesz, Katylino, naszej cierpliwości - tak wielki Marek Tuliusz Cyceron rozpoczął pierwszą ze słynnych czterech mów przeciwko temu zuchwałemu rzymskiemu spiskowcowi z połowy I wieku przed naszą erą. Gdyby Cyceron żył dziś i był Polakiem, w minioną środę zapewne skierowałby te słowa do panów Timmermansa, Verhofstadta i europarlamentarzystów, którzy znów bezceremonialnie zaingerowali w polskie sprawy bez żadnej podstawy prawnej i na przekór faktom. Bo zapewne nie zdzierżyłby takiego steku bzdur, jakie znalazły się w uchwalonej rezolucji.

Idzie zima, czyli... najgorszy czas dla kierowców. Dzięki jednak odpowiedniemu przygotowaniu auta możemy uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji.

Znamy już wszystkie szczegóły budowy w Kielcach osiedla w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus”. Władze miasta przed kilkoma dniami podpisały list intencyjny w tej sprawie z Krajowym Zasobem Nieruchomości. Prace mają się rozpocząć w przyszłym roku.

Gdzie by tu zjeść?

Kielce / 17 listopada 2017 /

Przyjmijmy, że chcemy ugościć rodzinę, która do nas zjechała. W gotowaniu nie jesteśmy specjalnie mocni, ale od czego są restauracje? Ruszamy więc w miasto. Gdzie zjemy coś smacznego?

Ślą maile, smsy i wiadomości na portalach społecznościowych. W jednych proszą o odesłanie rzekomo przez przypadek wysłanego do nas kodu pin, w innych o pomoc chorym. Nieustannie pojawiają się oszuści, którzy próbują wykorzystać nowe technologie do oszukiwania innych.

Gdzie wypieka się najlepszy chleb w Polsce? W Kielcach w piekarni Dobrowolscy! Otrzymała ona jedną z najbardziej prestiżowych nagród – "Perłę" – za najlepszy polski regionalny produkt żywieniowy.

Dawne domy dziecka, które obecnie funkcjonują jako placówki opiekuńczo-wychowawcze, przejdą poważne zmiany. Rozmawiamy o tym z Markiem Sceliną, dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.

To ponoć Włodzimierz Iljicz Lenin nazwał ich pożytecznymi idiotami. W ciągu stu lat, które właśnie minęły od wybuchu najkrwawszej rewolucji w historii ludzkości, urosła ich prawdziwa armia. Pisarze, filozofowie, artyści, naukowcy – intelektualiści ze wszystkich kontynentów. Wielu z nas nie zdaje sobie nawet sprawy, jak głośne nazwiska flirtowały z komunizmem. Nikt ich nie zmuszał, robili to z własnej woli, zakażeni obietnicą świata powszechnej sprawiedliwości i równości.

Patrioci

10 listopada 2017 /

Słowo patriota kojarzy się wielu przede wszystkim z postaciami bohaterów narodowych, którzy oddali życie broniąc ojczyzny. Choć nie musimy już o nią walczyć, to jednak mamy bardzo ważne zadania do spełnienia. Kogo dziś możemy nazwać patriotą?

Śmierć – zmagamy się z nią od zarania dziejów. Trwoży nas i zastanawia. A w co wierzyli nasi ojcowie Słowianie? To dobry moment, żeby się temu przyjrzeć.

W ogólnopolskim rankingu „Miast przyjaznych dla biznesu”, opublikowanym przez branżowe biznesowe wydawnictwo Forbes , Kielce zajęły siódme miejsce. My sprawdzamy, czy ma to odzwierciedlenie w rzeczywistości, i czy w przyszłości o pracę w stolicy regionu będzie znacznie łatwiej niż teraz.

Strona 10 z 100

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna