Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Publicystyka

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

PUBLICYSTYKA

Archiwum kieleckiej delegatury IPN wzbogaciło się o wartościowe dokumenty i fotografie, związane z trzema żołnierzami AK z obwodu sandomierskiego: podporucznikiem Janem Kuśnierzem, kapitanem Tadeuszem Kucharskim i kapitanem Ignacym Zarobkiewiczem. Zbiory zdecydowali się udostępnić krewni żołnierzy.

Rozmowa z prezydentem Kielc, Wojciechem Lubawskim

Mówią, że choroba nie wybiera. Zawsze jest tak samo szokująca i tak samo niespodziewana. Jedni się buntują, inni przyjmują ją z pokorą, a jeszcze inni się poddają. Obchodząc dzisiejszej niedzieli kolejny Światowy Dzień Chorego, chcemy Państwu pokazać, jak wiele, nawet w chorobie, zależy od nas samych.

Tak wielu wspaniałych ludzi spotykam codziennie. W każdym takim spotkaniu, nawet tym przelotnym, tkwi coś, czego nie można wyrazić słowami. Czasami są to nieznajomi, którzy przyszli z pomocą, albo znajomi, którzy zaskoczyli mnie milą niespodzianką.

 

Ponad rok temu przedstawiliśmy Państwu poważnie chorego Kacperka Adacha i zaapelowaliśmy o pomoc. Dzięki Państwu rodzice dziecka uzbierali 10 ton nakrętek i zamienili je na pieniądze. Dzięki nim opłacili rehabilitację, która stawia Kacperka na nogi.

– Nazywał się dunkleosteus i był ogromną rybą pancerną, drapieżnikiem sprzed 370 milionów lat. Polował w morzu… pod Łagowem. Tak, wtedy wszystko tam zalane było wodą – mówi jego odkrywca doktor Piotr Szrek, paleontolog z Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie.

Przez nie nasza stopa nie tylko wygląda nieestetycznie, ale także może boleć. Mowa o haluksach, które z roku na rok dokuczają coraz większej liczbie osób. Czy można ich uniknąć? I co zrobić, kiedy pojawi się problem?

Czy ferie muszą być nudne, jeśli spędza się je w mieście? Absolutnie nie! Oto najciekawsze wydarzenia, które przez dwa tygodnie będą organizowane w Kielcach i okolicy. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Święto Ofiarowania Pańskiego, które jest obchodzone 2 lutego, to wspomnienie dnia, kiedy Maryja wypełnia nałożony na nią żydowski obowiązek przyniesienia pierworodnego do świątyni. Był to znak, że dziecko jest własnością Boga. W dniu dzisiejszym Kościół święci gromnice. Jest ona znakiem światła, które Chrystus przyniósł na ziemię.

 

Powstanie Styczniowe. Zryw wolnych Polaków

Świętokrzyskie / 29 stycznia 2018 /

W tym roku przypada 155 rocznica Powstania Styczniowego był to zryw niepodległościowy, który na lata wpłynął na świadomość i tożsamość narodową Polaków. Ważną areną tamtejszych wydarzeń był region świętokrzyski.

Pewnego dnia, pewnej prawie czterdziestoletniej Sarze, rozsypuje się świat. A jak wiadomo, gdy zaczyna się sypać jedna rzecz, mamy do czynienia z zasadą domina - sypie się dosłownie wszytko. Sara traci grunt pod nogami, bliskie staje się jej sienkiewiczowskie pytanie "Quo vadis"?

 

Strona 11 z 121

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna