Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Publicystyka

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

PUBLICYSTYKA

Co zrobić w przypadku diagnozy, z której wynika, że nasze dziecko cierpi na nieuleczalną chorobę? Jak to wpływa na psychikę młodego człowieka? Odpowiedzi między innymi na te pytania będzie można znaleźć w poradniku dla rodziców dzieci cierpiących na tzw. nieswoiste zapalenia jelit, który już niebawem trafi do przychodni i na szpitalne oddziały.

Rozmowa z Anną Krupką, posłem Prawa i Sprawiedliwości

Miasto jest gotowe na święta Bożego Narodzenia. Na Rynku zakończył się montaż choinki, a w centrum zawisły już świąteczne ozdoby. Sezon uroczyście zainaugurujemy w Mikołajki, 6 grudnia. Tego dnia możemy się spodziewać wielu atrakcji dla najmłodszych.

No to jazda!

02 grudnia 2016 /

Ostatni mroźny tydzień znacznie przybliżył nam sezon narciarsko-snowboardowy. Mieszkańcy Świętokrzyskiego mają ten komfort, że nie muszą wyjeżdżać w Tatry czy za granicę, żeby oddać się zimowemu szaleństwu. Sprawdźmy, gdzie w tym roku warto pojeździć i jak przygotować się do wyprawy na stok narciarski. 

Już osiemdziesiąt pięć lat temu kieleccy radni zabiegali o utworzenie przedsiębiorstwa autobusowego. Z tych starań nic nie wyszło, ale przed II wojną światową w mieście czynna była linia prowadząca z dworca PKP na Stadion. Historycy poszukują informacji, jak często kursował ten autobus i czyją był własnością. Faktem jest jednak, że na komunikację miejską z prawdziwego zdarzenia kielczanie musieli jeszcze poczekać. 

Kto na kogo doniesie do prokuratury? Z kim jest jak z dzieckiem? Kto czyta fałszywie, bo czyta, co mu pasuje? Kto załatwił szwagrowi pieniądze? Kto jest psychicznie chory? Taka wiedza płynie nie tylko z ploteczek znudzonych gospodyń domowych.

W ostatnich latach samorządowcy przykładają coraz większą wagę do marketingu terytorialnego. Duże polskie miasta wydają na promocję nawet 20 milionów złotych rocznie. Jak wygląda sytuacja w Kielcach? Czy potrafimy się promować? Sprawdziliśmy to.

Dzięki Regionalnemu Programowi Operacyjnemu Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 gospodarka naszego regionu ma szansę na dynamiczny rozwój w oparciu o najnowsze technologie i zwiększenie kapitału społecznego. Jak to wygląda w praktyce i jakie dofinansowania czekają na beneficjentów?

 

Adwentowy zgiełk

27 listopada 2016 /

Rozpoczęliśmy okres Adwentu. Zastanawiamy się, co w tym czasie możemy uczynić, by lepiej przygotować się do świętowania narodzin Jezusa w dniu Bożego Narodzenia. Z własnego doświadczenia wiemy, jak wiele najrozmaitszych spraw mamy wtedy do załatwienia i jak trudno znaleźć czas, by przygotować się wewnętrznie na spotkanie z Jezusem w Boże Narodzenie.

Z grobów na „Kieleckiej Łączce” na cmentarzu na Piaskach wydobyto jak dotąd szczątki dwóch osób. Kim byli? Pewności nie ma. W tym miejscu mogą spoczywać obok siebie zarówno kryminaliści, jak i Żołnierze Niezłomni.

Zła wiadomość. Robert de Niro emigruje do Kanady. Nie chce żyć dłużej pod rządami faszysty Donalda Trumpa, który jest Zagrożeniem dla Wartości. Za de Niro pociągną pewnie te tłumy amerykańskich czcicieli demokracji, którzy nie są w stanie pogodzić się z jej wyrokami, co jest zupełnie zrozumiałe: wygrał nie ten, na kogo głosowali! 

Choć bezrobocie w naszym regionie regularnie spada, a ostatnio osiągnęło historycznie niski poziom, to szukujący pracy i tak mają ogromne problemy z jej znalezieniem. Gorzej pod tym względem jest tylko na Podlasiu. Dlaczego tak się dzieje?

Pomaganie jest wpisane w ich naturę. Daje im radość i poczucie spełnienia. I choć są bardzo młodzi, już wiedzą, czego chcą. Krzysztof Jęczalik i Adam Koczoski, wyjątkowi uczniowie kieleckiego „Słowaka”, swój wolny czas poświęcają potrzebującym.

Trzydzieści siedem milionów złotych na nową ulicę rotmistrza Witolda Pileckiego, 20 milionów na przebudowę dworca PKS, ponad 50 milionów na nowe autobusy oraz 3 miliony na Koronę Kielce. Na to między innymi urzędnicy wydadzą pieniądze z przyszłorocznego budżetu Kielc.

Strona 10 z 85

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay