Na antenie: Party Mix Przebojów
Mateusz Sośnicki
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Publicystyka

Na antenie: Party Mix Przebojów
Mateusz Sośnicki
online button
online button

PUBLICYSTYKA

Dla siatkarzy Effectora Kielce skończył się odpoczynek. Pod koniec ubiegłego tygodnia zawodnicy rozpoczęli okres przygotowawczy. Jak co roku w drużynie zaszły spore zmiany kadrowe.

Za nami Światowe Dni Młodzieży – wielka uczta wiary. Po dwóch tygodniach spędzonych w Polsce pielgrzymi z całego świata powoli opuszczają nasz kraj. Wielu przyznaje, że zabiera ze sobą same miłe wspomnienia. Są też tacy, którym nasz kraj tak bardzo się spodobał, że chcą jeszcze kiedyś nas odwiedzić.

Życie reportera nie jest łatwe. Tym bardziej, gdy wyjeżdża do miasta, które słabo zna, i w którym odbywa się wielka międzynarodowa, dynamiczna impreza. Taka impreza odbywa się właśnie w Krakowie. Jak wyglądał piątek na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie?

Wybaczymy?

27 lipieca 2016 /

Kraków, wtorek. Kolorowa, rwąca rzeka rozśpiewanych, roztańczonych, rozradowanych młodych ludzi przetacza się przez prastare ulice na Błonia. Francuzi, Amerykanie, Filipińczycy, Brazylijczycy, Hindusi... Cały świat. Wszystkie kontynenty. Śmieją się, bawią, powiewają flagami, pozdrawiają przechodniów. Nic ich nie dzieli, wszystko łączy. Są jednością, mimo różnych języków i różnych kultur. Są otwarci. Naturalni. Szczerzy. Autentyczni. Ich cudowna pozytywna energia jest w stanie przenosić góry. Po co przyjechali?

 

Ponad półtora roku czekania i… nic. Strefa bezpiecznego przejazdu na Rynku na razie nie powstanie, bo elementy, które miały ograniczać prędkość, są zbyt drogie. A kierowcy wciąż bardzo niechętnie naciskają w tym miejscu na hamulec.

Minął ponad tydzień od polskiej premiery gry Pokemon Go. Szał zbierania pokemonów ogarnął nie tylko świat, ale też Polskę i Kielce. W stolicy regionu powstała już spora grupa fanów aplikacji.

Ciężka praca na treningach, ale też presja kibiców i mediów – tak wygląda życie topowych sportowców. Za sukcesami idą ogromne pieniądze. Wielu dzieli się fortuną z potrzebującymi.

Przez miniony tydzień nasza diecezja gościła zagranicznych pielgrzymów, którzy przyjechali na etap diecezjalny Światowych Dni Młodzieży. Spędzali czas z mieszkańcami regionu, wspólnie z nimi uczestniczyli w spotkaniach modlitewnych i rozrywkowych, poznawali się nawzajem. Jaki jest tego efekt?

Kto z nas nie śnił o lataniu? Nie marzył, by wzbić się w niebo i zostawić przyziemne problemy na dole? Coraz więcej osób postanawia urzeczywistnić te marzenia w lokalnych aeroklubach.

Przed nami najważniejsze wydarzenie ostatnich lat, spotkanie młodych katolików z całego świata z papieżem Franciszkiem. Zapoczątkował je ponad 30 lat temu święty Jan Paweł II. Od tego czasu odbywają się one co dwa-trzy lata.

Niemal całkowity zakaz handlu w niedzielę i święta obowiązuje w Niemczech i Austrii. Częściowe restrykcje są w Belgii, Francji, Grecji, Holandii, Luksemburgu i na Węgrzech. W Polsce takich ograniczeń nie ma. Co na to pracownicy?

Aby Dawid mógł żyć, potrzebuje kosztownej kuracji komórkami macierzystymi. W zbiórce pieniędzy na ten cel pomagają dwaj pasjonaci jazdy rowerowej. W sobotę wyruszyli w długą podróż. Jak można wesprzeć ich, a przede wszystkim Dawida?

XXII Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju zapisze się w pamięci melomanów koncertami amerykańskiego pianisty Erica Lu, rosyjskiego skrzypka Maxima Vengerova oraz galą operową, przygotowaną i prowadzoną przez Adama Czopka.

Rozmowa z Tomaszem Wilmanem, trenerem Korony Kielce.

Strona 10 z 79

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay