Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Publicystyka»Kierowco, nie zabijaj!

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


Publicystyka

Kierowco, nie zabijaj!

15 maja 2018 / Tekst

„Uczyńmy nasze drogi bezpiecznymi” – apelują policjanci, przypominając kierowcom o rozsądku na drogach. Tylko w tym roku w naszym województwie do domów nie wróciło 25 osób, w tym 11 pieszych. Statystyki te są gorsze niż w latach poprzednich. Za każdą z tych liczb kryją się dramaty matek, ojców, córek, synów, bliskich, znajomych.

Policjanci apelują do rodziców młodych kierowców, marzących często o szybkim aucie, by przede wszystkim chronili swoje dzieci. Z jednej strony powinni uczyć je rozsądnego zachowania na drodze, ale z drugiej – tego samego wymagać od siebie. Często bowiem od wielu lat popełniają te same błędy, zapominając, że przecież obowiązują ich takie same prawa i obowiązki, jak innych użytkowników dróg.

Zdaniem policjantów do najczęstszych przyczyn tragedii od lat niezmiennie należą: brawura kierujących i przecenianie przez nich własnych możliwości, a także agresja, arogancja i nieodpowiedzialne zachowania pieszych, np. poruszanie się o zmroku bez elementów odblaskowych.

Nierzadko brakuje też nam, użytkownikom dróg, wyobraźni. Często nie jesteśmy świadomi, jakim obciążeniem w wymiarze psychicznym i duchowym jest przyczynienie się do śmierci drugiego człowieka. Niestety, każdego dnia, a szczególnie podczas weekendów, dochodzi do tragicznych wypadków, które kosztują tak wiele istnień ludzkich. Warto pamiętać więc o piątym przykazaniu i wziąć je sobie do serca. Nie zabijaj...

Piotr Wójcik

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna