Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Publicystyka»Kierowco, nie zabijaj!

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


Publicystyka

Kierowco, nie zabijaj!

15 maja 2018 / Tekst

„Uczyńmy nasze drogi bezpiecznymi” – apelują policjanci, przypominając kierowcom o rozsądku na drogach. Tylko w tym roku w naszym województwie do domów nie wróciło 25 osób, w tym 11 pieszych. Statystyki te są gorsze niż w latach poprzednich. Za każdą z tych liczb kryją się dramaty matek, ojców, córek, synów, bliskich, znajomych.

Policjanci apelują do rodziców młodych kierowców, marzących często o szybkim aucie, by przede wszystkim chronili swoje dzieci. Z jednej strony powinni uczyć je rozsądnego zachowania na drodze, ale z drugiej – tego samego wymagać od siebie. Często bowiem od wielu lat popełniają te same błędy, zapominając, że przecież obowiązują ich takie same prawa i obowiązki, jak innych użytkowników dróg.

Zdaniem policjantów do najczęstszych przyczyn tragedii od lat niezmiennie należą: brawura kierujących i przecenianie przez nich własnych możliwości, a także agresja, arogancja i nieodpowiedzialne zachowania pieszych, np. poruszanie się o zmroku bez elementów odblaskowych.

Nierzadko brakuje też nam, użytkownikom dróg, wyobraźni. Często nie jesteśmy świadomi, jakim obciążeniem w wymiarze psychicznym i duchowym jest przyczynienie się do śmierci drugiego człowieka. Niestety, każdego dnia, a szczególnie podczas weekendów, dochodzi do tragicznych wypadków, które kosztują tak wiele istnień ludzkich. Warto pamiętać więc o piątym przykazaniu i wziąć je sobie do serca. Nie zabijaj...

Piotr Wójcik

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna