Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Publicystyka»Już nadajemy z „Sienkiewki”

Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
online button

Publicystyka

Już nadajemy z „Sienkiewki”

Kielce / 29 września 2017 / Tekst

Radio eM Kielce nadaje już program z nowej siedziby przy ulicy Sienkiewicza 2. Nasza redakcja zmieniła lokalizację po ponad ćwierćwieczu funkcjonowania w poprzedniej. Jak jest w tej nowej?

XIX-wieczny dworek, zlokalizowany przy ulicy Jana Pawła II 4, przez 25 lat był miejscem, z którego nadawało diecezjalne Radio Jedność, potem Radio Plus, a wreszcie Radio eM Kielce. Jak mówi Piotr Michalec, dyrektor programowy rozgłośni, pracownicy wspominają dawną siedzibę z ogromnym sentymentem. – Tam wszystko się zaczęło. Tamten budynek zapisał wiele wspaniałych, cudownych historii i wydarzeń, a także służył za miejsce pracy dziesiątkom dziennikarzy. Chcemy, by budynek przy Sienkiewicza 2 również zapisał się w przestrzeni Kielc jako miejsce służące budowaniu społeczności lokalnej, organizowaniu ważnych spotkań i dyskusji, a także wsparciu dla potrzebujących – mówi dyrektor programowy.

Nowe w zabytkowym

Kamienica w pobliżu pomnika Henryka Sienkiewicza na kieleckim deptaku, do której wprowadziliśmy się tydzień temu, wyróżnia się na tle innych żółtą fasadą z cegły klinkierowej. Jeszcze do niedawna mieścił się tu bank. Historia tego budynku jest jednak ciekawa również z innych względów. – Powstał na początku XX wieku. Został wybudowany przez bardzo popularnego wówczas architekta Józefa Gidlewskiego. Wielu osobom kojarzy się jednak głównie z funkcjonującym tu przez wiele lat przedszkolem – wyjaśnia Krzysztof Myśliński z Muzeum Historii Kielc.Po przedszkolu nie ma już jednak śladu. Miejsca za biurkami zajęli reporterzy, a sam budynek, choć zachowany w pierwotnym stylu, skrywa wiele nowinek elektronicznych. – Studio radiowe prezentuje się tak, jak powinno w XXI wieku. Poruszamy się w systemie AXIA, który opiera się na transmisji radiowej. Jest tu tylko jeden kabel sieciowy, a nie tak jak w poprzednim studiu plątanina tysięcy przewodów, łączących poszczególne urządzenia – wyjaśnia Piotr Michalec. Zaznacza, że choć nadajemy z nowego miejsca, to nasza antena zachowała swój charakter, doceniany przez wielu słuchaczy. Wciąż serwujemy Państwu program muzyczny w formacie „oldies”, z dużą liczbą audycji społeczno-religijnych. Nie zmienia się także częstotliwość, na jakiej nadajemy, czyli 107,9 FM.

***

W pierwszym tygodniu pracy w nowym miejscu gośćmi wywiadów przeprowadzanych przez naszych prezenterów byli między innymi prezydent Kielc Wojciech Lubawski oraz senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Słoń. Włodarz miasta chwalił między innymi nowoczesne wyposażenie studia. – Skoro firma się rozwija, to bardzo dobrze o niej świadczy. Nowa siedziba Radia eM robi bardzo dobre wrażenie – oceniał w poniedziałkowej audycji "Prawdę mówiąc" Katarzyny Bernat.

– Najważniejsze, że w nowym miejscu pracujecie w starym składzie. Cieszę się jednak, że zmieniliście siedzibę właśnie na taką. W studiu jest naprawdę bardzo sympatycznie – mówił z kolei senator we wtorkowym wywiadzie.

Piotr Wójcik

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna