Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Publicystyka»Inaczej do lekarza

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

Publicystyka

Inaczej do lekarza

01 października 2017 / Tekst

Pierwszego października rusza sieć szpitali, jeden z elementów reformy służby zdrowia. Oznacza to między innymi zmiany w nocnej i świątecznej opiece medycznej.

Jak informuje Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, największe modyfikacje nastąpią w Kielcach. – Od godziny ósmej pierwszego października nocna i świąteczna opieka medyczna będzie prowadzona przez Wojewódzki Szpital Zespolony w przychodni przy ulicy Artwińskiego 6 i przez Szpital Świętego Aleksandra w przychodni przy ulicy Robotniczej 1. Pacjenci będą mogli zgłaszać się także do dotychczasowego punktu przy ulicy Leonarda 10, bowiem Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego jest podwykonawcą Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka – wyjaśnia rzecznik.

Należy pamiętać, że te placówki medyczne, którym 30 września wygasa umowa na realizację świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, będą czynne 1 października do godziny ósmej rano. – Jeżeli więc ktoś będzie potrzebował pomocy w nocy z 30 września na 1 października, skorzysta z którejś z dotychczasowych placówek – uzupełnia rzecznik.

NFZ przypomina równocześnie, że powyższe zmiany nie oznaczają rejonizacji. – Pacjenci nadal mają prawo wyboru i w razie potrzeby udadzą się tam, gdzie będzie im najwygodniej – dodaje Beata Szczepanek.

Informacje o nowych miejscach świadczeń można uzyskać pod specjalnie uruchomionym przez NFZ numerem telefonu 663 431 140 w godzinach 8-16, a całodobowo od piątku, 29 września, od godziny 16 do poniedziałku, 2 października, do godziny 8. Informacje dostępne są także na stronie internetowej NFZ.

Iwona Gajewska-Wrona

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna