Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Publicystyka»I dla ciała, i dla ducha

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


Publicystyka

I dla ciała, i dla ducha

06 stycznia 2018 / Tekst

Wkrótce ferie, które w tym roku rozpoczną się u nas 12 lutego. To zatem ostatni dzwonek, by wybrać miejsce wypoczynku. Dla wszystkich, którzy nie lubią się nudzić, mamy idealną propozycję: Dom Rekolekcyjno-Wypoczynkowy „Betania”.

Jest w Rabce Zdroju, w niezwykle malowniczym miejscu. Jego historia zaczęła się 26 lat temu. Przez te wszystkie lata był udoskonalany i doposażany. Wszystko po to, by dostosować go do potrzeb odwiedzających.

– Atmosferę miejsca tworzy nie tylko budynek, ale także piękna okolica. Przyjeżdżają do nas zarówno grupy zorganizowane, jak i osoby indywidualne: dzieci, młodzież, starsi. Ciągle przybywają nowi wczasowicze. Mamy też stałych bywalców, wracających do nas co rok. Każdy bowiem może znaleźć tu coś dla siebie – zapewnia ksiądz Rafał Gudwański, dyrektor Domu.

Dla ducha…

Wielu turystów i wczasowiczów przyciąga przede wszystkim możliwość naładowania „duchowych akumulatorów”. – Jak przystało na prawdziwy dom rekolekcyjno-wypoczynkowy, nie poprzestajemy wyłącznie na przyjmowaniu turystów, zapewnianiu im noclegu i wyżywienia. Oprócz tego staramy się stworzyć naszym gościom warunki do duchowego odpoczynku. W naszym Domu znajdą oni kaplicę, do której można wejść o każdej porze dnia i nocy, by się pomodlić i pobyć z Panem Bogiem. Odprawiane są także msze święte, a chętni mogą porozmawiać z kapłanem. Grupy organizują u nas swoje rekolekcje lub dni skupienia. Możliwości jest naprawdę dużo – mówi ksiądz Gudwański.

Oferta domu jest stale poszerzana. W tym miesiącu jego gospodarze ruszają z „Weekendowym Dniem Skupienia”. Pierwsze tego typu spotkanie odbędzie się już w najbliższy weekend, między 12 a14 stycznia. – Widzimy ogromne zapotrzebowanie na tego typu wydarzenia. Ludzie często potrzebują czasu na duchowe odnowienie czy po prostu odpoczynek. Dlatego chcemy wychodzić z nowymi propozycjami – mówi dyrektor Domu.

…i ciała

Obok wielu propozycji dla ducha jest także długa lista możliwości dla wszystkich pragnących aktywnie spędzić czas w otoczeniu pięknej natury. – Mamy cudowny ogród, w którym można odpocząć przy ognisku lub grillu. Mamy też boiska do siatkówki i koszykówki. Atutem są oczywiście atrakcje, znajdujące się w pobliżu naszej placówki. Tuż za furtką od razu wchodzimy na szlak, który wiedzie na Polanę Maciejową i Turbacz. To doskonała propozycja zarówno dla każdego, kto lubi świeże powietrze i ładne widoki. W okolicy znajduje się też Park Rozrywki Rodzinnej „Rabkoland”, Park Zdrojowy, wieża widokowa na Polczakówce, muzeum Władysława Orkana, muzeum górali i zbójników. Jest też stok narciarski, na którym oprócz szusowania możemy skorzystać z lekcji nauki jazdy na nartach. Zapraszamy również lodowisko i do term. Propozycji nie brakuje – wylicza duchowny.

Jak zatem widać, możliwości jest wiele. Zarówno dla tych, którzy chcą odpocząć psychicznie, jak i dla tych, którzy lubią spędzać czas aktywnie lub uwielbiają zwiedzać.

Dodajmy, że Dom Rekolekcyjno-Wypoczynkowy „Betania” jest własnością diecezji kieleckiej. Mieści się przy ulicy Cichej 14 w Rabce-Zdroju. Osoby zainteresowane pobytem w tym miejscu znajdą wszystkie potrzebne informacje na stronie www.betaniakielce.pl.

Iwona Gajewska-Wrona

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna