Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Publicystyka»Co robić w ferie?

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


Publicystyka

Co robić w ferie?

02 lutego 2018 / Tekst
Shutterstock Shutterstock

Czy ferie muszą być nudne, jeśli spędza się je w mieście? Absolutnie nie! Oto najciekawsze wydarzenia, które przez dwa tygodnie będą organizowane w Kielcach i okolicy. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Zimowe wakacje dla dzieci rozpoczynają się za tydzień. Propozycje instytucji miejskich (choć nie tylko) dla Państwa pociech podzieliliśmy na cztery grupy: na sportowo, gdzie można znaleźć atrakcje dla aktywnych fizycznie; z kulturą - zbiór najciekawszych zajęć w instytucjach kultury; naukowo - dla chcących wykorzystać ferie na zabawę połączoną z nauką; turystycznie, czyli najciekawsze miejsca w regionie, do których nie zawsze mamy czas pojechać. No to zaczynamy!

Na sportowo

- Kielecki Teatr Tańca zaprasza na bezpłatne warsztaty taneczne. Zajęcia prowadzone będą w siedzibie szkoły Tańca KTT pl. Konstytucji 3 maja w dniach 19-22 lutego. Warsztaty obejmować będą takie techniki taneczne jak: jazz, modern jazz, broadway jazz, balet jazz, latin jazz, funky jazz, hip hop, salsa, taniec klasyczny, disco. Szczegółowe informacje i grafik zajęć dostępny na stronie www.ktt.pl od 12 lutego

- XIV Mistrzostwa Kielc piątek piłkarskich uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych „Ferie z futbolem 2018”. W rozgrywkach mogą brać udział drużyny pięcioosobowe.

- Ferie z koszykówką. Zajęcia z podziałem na grupy wiekowe. Zgłoszenia do uczestnictwa przyjmowane będą przed rozpoczęciem zajęć lub pod nr telefonu 608 451 471

- Zimowa Akademia Karate. Informacje i zgłoszenia pod nr tel. 41 361 38 02.- Aktywne ferie na ściance wspinaczkowej. W programie: zapoznanie się ze sprzętem wspinaczkowym, trening wspinaczkowy, nauka zasad asekuracji podczas wspinania, gry i zabawy około wspinaczkowe, nauka węzłów wspinaczkowych.

- Darmowe wejścia na pływalnie MOSiR i nauka pływania. Zapisy ruszyły 1 lutego. Więcej informacji na www.mosir.kielce.pl.

- Kielce grają w bilard. Kieleckie Centrum Bilardowe zaprasza na zajęcia od poniedziałku do piątku. Zgłoszenia do uczestnictwa przyjmowane będą przed rozpoczęciem zajęć lub pod nr telefonu: 41 343-18-27 lub e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- Zajęcia lekkoatletyczne w aneksie lekkoatletycznym w Hali Legionów. Zgłoszenia do uczestnictwa przyjmowane będą przed rozpoczęciem zajęć lub pod wskazanym nr telefonu 606213077

Z kulturą

- W Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" przez całe ferie odbywają się spektakle. Więcej informacji na stronie www.teatrkubus.pl.

- Muzeum Narodowe w Kielcach proponuje warsztaty malarskie. Dzieci poznają pojęcie rytmu, czasu, przyjrzą się pejzażom polskich mistrzów malarstwa oraz dowiedzą jak wygląda warsztat tradycyjnego i komputerowego grafika.

- W Instytucie Dizajnu odbędą się warsztaty „Szacuneczek dla zabaweczek”. Dzieci spróbują odnowić lub zreperować wybraną zabawkę (jej popsuty mechanizm, zniszczoną tkaninę) albo uzupełnić w niej brakujące elementy. Aby wziąć udział w warsztatach, trzeba wysłać zdjęcie uszkodzonej zabawki na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

- W Biurze Wystaw Artystycznych od 15 do 19 lutego odbędą się warsztaty origami. Tematem przewodnim będą zwierzęta.

- Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza na szereg zajęć każdego dnia ferii. Warsztaty wokalno-aktorskie, zajęcia archeologiczne, fortepianowe, żonglerskie czy pantomimy to tylko część oferty MDK.

Naukowo

- Centrum Geoedukacji przygotowało szereg bezpłatnych zajęć. Tematy to m.in. H20 na tapecie, Wkoło jest wesoło - układ słoneczny, Od dinozaura do ptaka czy zwiedzanie Galerii Ziemi wraz z kinem 5D

- Muzeum Historii Kielc ma w programie szereg spotkań i warsztatów związanych z wątkami historycznymi. Uczestnicy będą mogli m.in. dowiedzieć się jak wyglądała kielecka szkoła sto lat temu, jak pracowali w przeszłości miejscy radni oraz poznać historię życia Józefa Piłsudskiego.

- W Energetycznym Centrum Nauki dzieci dowiedzą się czym jest termokurczliwość i polimer, co to jest skala i do czego służy. Poznają tworzywa termoplastyczne, użyją piekarnika i zdobędą wiedzę pozwalającą przenieść nas w mikroskopijny świat marzeń. Znajdą też odpowiedź na pytanie, jak to możliwe, że ze wszystkich tkanek ludzkiego organizmu to właśnie kości zachowały się tak długo i co decyduje o ich trwałości ?

- W Muzeum Zabawek i Zabawy odbędzie się tydzień z bajkowymi postaciami. Podczas zajęć uczestnicy wykonają podobizny swoich ulubionych bajkowych bohaterów posługując się różnymi technikami: wydzieranką, malowaniem, lepieniem z plasteliny. Zmierzą się też z zagadkami dotyczącymi bajek. Jest także możliwość zapisania się na cykl spotkań z psem-terapeutą, podczas których poza dobrą zabawą uczestnicy zyskają wiele ciekawych informacji dotyczących psów.

Turystycznie

Co mamy w pobliżu? Gdzie się wybrać, kiedy ciągnie człowieka poza miasto? Może…

- Jaskinia Raj i Centrum Neandertalczyka. To jedna z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich i jedna z najpiękniejszych jaskiń krasowych naszego kraju. Centrum Neandertalczyka to wyjątkowe miejsce, w którym zbiegają się pradawne losy człowieka z najnowszymi odkryciami współczesnej nauki.

- Zamek w Chęcinach, to królewska sioedziba z przełomu XIII i XIV wieku. Miejsce, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. W tygodniu otwarty jest od godziny 9 do 16. Cena biletu ulgowego to zaledwie 6 zł.

- Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim. Obiekt jest zbliżony wielkością do Centrum Nauki Kopernik  w Warszawie, a popularyzuje nowoczesną naukę przez zabawę.  Tematem wystawy jest zdrowy organizm ludzki – dobrze funkcjonujące ludzkie ciało, które pozwala zachować sprawność fizyczną i umysłową.

- Stoki narciarskie na Stadionie, w Krajnie, Niestachowie i Tumlinie. W ferie możemy skorzystać z tańszych karnetów w dni powszednie. Ceny wahają się od 50 zł do 60 zł za 3 godziny jazdy.

A zatem – nie czas na nudę. Czas na ferie!

Piotr Natkaniec

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna