Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

PUBLICYSTYKA

Bartłomiej Dorywalski, poseł PiS: Weźmy udział w wyborach

piątek, 10 lipca 2020 10:00 / Autor: Radio eM
Radio eM

Rozmowa z doktorem Bartłomiejem Dorywalskim, posłem Prawa i Sprawiedliwości

Koronaw

Jak Pan skomentuje wynik I tury wyborów prezydenckich? Przypomnijmy Andrzej Duda uzyskał ponad 43 procent głosów, a Rafał Trzaskowski ponad 30 procent.

Myślę, że Polacy doceniają zmiany, które dokonały się dzięki Zjednoczonej Prawicy, ponieważ ludziom coraz lepiej się żyje. Wynik pierwszej tury, to sukces urzędującego prezydenta.

Co charakteryzuje prezydenturę Andrzeja Dudy?

Jest on blisko ludzi. Zauważmy to jedyny prezydent, który odwiedził wszystkie powiaty oraz znaczną ilość gmin w Polsce. Będąc tam Prezydent w swoich przemówieniach odnosi się do historii danej miejscowości i problemów, którymi żyją mieszkańcy. Oznacza to, że interesuje się naszymi sprawami. Poza tym wszystkie programy społeczne wdrażane były przy udziale Prezydenta Andrzeja Dudy.

A sprawy międzynarodowe?

Sukcesem jest oczywiście współpraca ze Stanami Zjednoczonymi. Przypomnę, że w ciągu tych pięciu lat prezydentury Andrzeja Dudy Polacy zyskali możliwość podróżowania do USA bez wiz, o co zabiegano od wielu lat. Wartością jest również współpraca militarna i gospodarcza między oboma krajami oraz dążenie Polski do suwerenności energetycznej.

Co będzie najważniejsze w drugiej turze wyborów?

Myślę, że ogromne znaczenie będzie miała frekwencja. Dlatego apeluję, skorzystajmy z przywileju demokracji i pójdźmy na wybory. Oddajmy swój głos! Polska potrzebuje mądrego Prezydenta, aby przyjęty kierunek zmian mógł być kontynuowany.

Dziękuję za rozmowę.

Katarzyna Bernat

Nowy numer!
30/2020 30/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO