Na antenie: Twoje Ulubione Przeboje
Karol Kaleta
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Publicystyka»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Karczówka

Na antenie: Twoje Ulubione Przeboje
Karol Kaleta
online button
online button

Wyświetlenie artykułów z etykietą: Karczówka

Kolędowanie u Pallotynów

wtorek, 03 stycznia 2017 10:56

Wspólne kolędowanie w święto Trzech Króli – to propozycja księży Pallotynów z Karczówki. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00 w kościele św. Karola Boromeusza na Karczówce. Podczas wieczoru będzie można usłyszeć zarówno kolędy tradycyjne, jak i mniej znane pastorałki i pieśni.

Msza za kieleckich gwarków

wtorek, 29 listopada 2016 15:17

W niedzielę 4 grudnia o godz. 12 w kościele rektorskim na kieleckiej Karczówce odbędzie się uroczysta msza barbórkowa za kieleckich górników i ich rodziny. Ojcowie Pallotyni i Stowarzyszenie Genius Loci „Karczówka” zapraszają do wspólnej modlitwy.

Miliony na świętokrzyską kulturę

piątek, 26 sierpnia 2016 14:06

Centrum Multimedialne w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach, multimedialny spacer śladami Ossolińskich na Zamku Krzyżtopór w Ujeździe oraz projekt kompleksowej rewitalizacji kieleckiej Karczówki – m.in. te przedsięwzięcia zostaną dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Dzisiaj w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej marszałek Adam Jarubas podpisał pre-umowy z przedstawicielami instytucji, które otrzymają unijne dotacje w ramach działania „Zachowanie dziedzictwa naturalnego i kulturowego”. 

Na kieleckiej Karczówce prezentowana jest wystawa Biblii. Ekspozycja zatytułowana została „Kocham Boże Słowo, całe Słowo, Słowo w słowo”. Zwiedzającym przybliżona została historia Pisma Świętego, można zobaczyć tysiącletnie wydania rękopisowe oraz późniejsze drukowane.

Oddali hołd powstańcom

niedziela, 24 stycznia 2016 15:06

Marsz Pamięci, uroczysta msza święta i Apel Pamięci z salwą honorową. Tak w Kielcach wyglądały obchody 153 lecia powstania styczniowego połączone z 100 rocznicą pierwszej polowej mszy na Karczówce.

Uczczą pamięć powstańców

środa, 20 stycznia 2016 14:25

W niedzielę (24.01) odbędą się w regionie uroczyste obchody 153. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. - Uroczystości rozpoczną się o godzinie 12:30 od spotkania w 100-lecie pierwszej Mszy polowej w intencji powstańców oraz historycznej odezwy do rodaków – zapowiada Nikodem Zygadło z kieleckiej Karczówki.

Strona 1 z 2

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay