Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Publicystyka»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Wyższe Seminarium Duchowne

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

Wyświetlenie artykułów z etykietą: Wyższe Seminarium Duchowne

Grono Przyjaciół Seminarium spotkało się dzisiaj w kieleckiej katedrze, by wspólnie modlić się za dar kapłaństwa i nowe powołania. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył pasterz diecezji kieleckiej biskup Jan Piotrowski.

Pięć prelekcji wygłosili kieleccy duchowni podczas specjalnej sesji misjologicznej, która odbyła się w auli im. księdza Biskupa Czesława Kaczmarka w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach. Wydarzenie zostało zaplanowane w ramach obchodów Nadzwyczajnego Tygodnia Misyjnego. Nie zabrakło też świadectw księży i świeckich z naszej diecezji, którzy pracowali na misjach.

[FOTO] Nowy rok akademicki w kieleckim seminarium

czwartek, 10 października 2019 13:57

Biskupi, wykładowcy, alumni i zaproszeni goście wzięli udział w inauguracji roku akademickiego w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach. – Najważniejszą jest formacja ludzka i duchowa przyszłych kapłanów – mówił ks. dr Paweł Tambor, rektor seminarium.

– Niech Duch Święty nieustannie oświeca naszą drogę do prawdy o sobie i do tej, której źródłem jest Jezus Chrystus – mówił biskup kielecki Jan Piotrowski podczas Mszy Świętej inaugurującej nowy roku akademickiego w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach.

Nasi klerycy na stażu misyjnym w Brazylii

poniedziałek, 29 lipca 2019 10:01

Dwóch kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach przebywa na stażu misyjnym w Brazylii. Diakon Dawid Dzienniak i kleryk Mateusz Wójcik pomagają w pracy duszpasterskiej, spotykają się z wiernymi i chorymi tamtejszej diecezji i poznają miejscową kulturę.

Wszyscy jesteśmy misjonarzami

środa, 01 maja 2019 14:07

Rodzice misjonarzy i misjonarek diecezji kieleckiej, ich rodziny, najbliżsi oraz misjonarze i misjonarki, którzy zakończyli swoją posługę w krajach misyjnych spotkali się po raz czwarty w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach. Inicjatorem wydarzenia jest biskup kielecki Jan Piotrowski.

Strona 1 z 5