Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Publicystyka

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


PUBLICYSTYKA

Rewolucji nie będzie?

Kielce / 19 listopada 2018 /

„Piętnaście sekund. To cała wieczność”. Te pamiętne słowa Bogdan Wenta wypowiedział podczas meczu z Norwegią, gdy reprezentacja Polski walczyła o półfinał Mistrzostw Świata. Dziś na zmianę Kielc ma pięć lat, ale jak sam podkreśla, to krótki czas.

Z Wielkiej Wojny zrodzona…

Kielce / 09 listopada 2018 /

„Ten dziki chaos, w który wpadłem po powrocie z Magdeburga (…), te dzikie rozbieżności były tak wielkie, tak olbrzymie, że uważam to za jeden z cudów talentu, że mogłem z tego chaosu wyprowadzić państwo na jakąś ścieżkę, gdyż wydawało się to wprost niemożliwością” – wspominał po latach cud odzyskania niepodległości marszałek Józef Piłsudski

Mamy wolną Ojczyznę

Kielce / 09 listopada 2018 /

Rozmowa z Agatą Wojtyszek, wojewodą świętokrzyskim.

Literatura podnosiła ducha

Kielce / 09 listopada 2018 /

Polska powstała nie tylko czynem zbrojnym. Polska powstała także wysiłkiem artystów, poetów, kompozytorów, malarzy. Oni podtrzymywali ducha polskości w narodzie.

Wolność wywalczona i wymodlona

Kielce / 09 listopada 2018 /

Biskupi polscy z okazji Święta Niepodległości wydali list pasterski pod tytułem: „Wymodlona i wywalczona wolność”. Polska wywalczona orężem znana jest. Przypatrzmy się tej – wymodlonej.

Misje zmieniły Wojsko Polskie

Kielce / 02 listopada 2018 /

Płk Paweł Chabielski, komendant Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach.

Odkrywane mogiły

Kielce / 02 listopada 2018 /

Na początku listopada odwiedzamy groby naszych bliskich. W polskiej kulturze jest zakorzeniony szacunek do zmarłych. Niestety swoich grobów przez kilkadziesiąt lat nie mieli Żołnierze Wykleci. Dopiero teraz odkrywane są miejsca ich pochówków. Ludzie ci, są identyfikowani i godnie chowani.

Kobieta na misji

Kielce / 29 października 2018 /

Rozmowa z kapitan Małgorzatą Michalską z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach

Lubię pograć z żoną w scrabble

Kielce / 29 października 2018 /

Rozmowa z Wojciechem Lubawskim, prezydentem Kielc

Złotówki wspólnej pamięci

Kielce / 29 października 2018 /

Od 1993 roku wolontariusze Stowarzyszenia Ochrony Dziedzictwa Narodowego w Kielcach 1 i 2 listopada zbierają datki na ratowanie zabytków kieleckich cmentarzy. Kielczanie nie szczędzą pieniędzy. Dzięki nim dawny blask odzyskało już kilkaset nagrobków.

W KPT pomagają… zwierzętom

Kielce / 29 października 2018 /

Kończymy cykl, w którym prezentujemy Państwu firmy działające w Kieleckim Parku Technologicznym, instytucji założonej pod skrzydłami Urzędu Miasta. Dzisiaj przedstawiamy CABIOMEDE sp. z o.o., prowadzącą działalność badawczo-rozwojową dla inżynierii medycznej, sportu, rehabilitacji oraz weterynarii. Jej współwłaścicielem jest Mateusz Pawlik.

PiS górą, PSL za burtą

Świętokrzyskie / 29 października 2018 /

Za tydzień Bogdan Wenta i Wojciech Lubawski zmierzą się w drugiej turze wyborów o fotel prezydenta Kielc. Zjednoczona Prawica cieszy się z odsunięcia od władzy Polskiego Stronnictwa Ludowego w sejmiku województwa i w powiecie kieleckim.

Strona 2 z 124

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna