Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Publicystyka

Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
online button

PUBLICYSTYKA

Jesienią i zimą nasza skóra narażona jest na działanie wielu negatywnych czynników. Niska temperatura, silny wiatr oraz zmiana wilgotności powietrza mogą naprawdę zaszkodzić. Szczególnie powinniśmy dbać o skórę twarzy i dłoni. Jak to zrobić?

Rozmowa z Agatą Wojtyszek, wojewodą świętokrzyskim.

Jak długo jeszcze nadużywał będziesz, Katylino, naszej cierpliwości - tak wielki Marek Tuliusz Cyceron rozpoczął pierwszą ze słynnych czterech mów przeciwko temu zuchwałemu rzymskiemu spiskowcowi z połowy I wieku przed naszą erą. Gdyby Cyceron żył dziś i był Polakiem, w minioną środę zapewne skierowałby te słowa do panów Timmermansa, Verhofstadta i europarlamentarzystów, którzy znów bezceremonialnie zaingerowali w polskie sprawy bez żadnej podstawy prawnej i na przekór faktom. Bo zapewne nie zdzierżyłby takiego steku bzdur, jakie znalazły się w uchwalonej rezolucji.

Idzie zima, czyli... najgorszy czas dla kierowców. Dzięki jednak odpowiedniemu przygotowaniu auta możemy uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji.

Znamy już wszystkie szczegóły budowy w Kielcach osiedla w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus”. Władze miasta przed kilkoma dniami podpisały list intencyjny w tej sprawie z Krajowym Zasobem Nieruchomości. Prace mają się rozpocząć w przyszłym roku.

Gdzie by tu zjeść?

Kielce / 17 listopada 2017 /

Przyjmijmy, że chcemy ugościć rodzinę, która do nas zjechała. W gotowaniu nie jesteśmy specjalnie mocni, ale od czego są restauracje? Ruszamy więc w miasto. Gdzie zjemy coś smacznego?

Ślą maile, smsy i wiadomości na portalach społecznościowych. W jednych proszą o odesłanie rzekomo przez przypadek wysłanego do nas kodu pin, w innych o pomoc chorym. Nieustannie pojawiają się oszuści, którzy próbują wykorzystać nowe technologie do oszukiwania innych.

Gdzie wypieka się najlepszy chleb w Polsce? W Kielcach w piekarni Dobrowolscy! Otrzymała ona jedną z najbardziej prestiżowych nagród – "Perłę" – za najlepszy polski regionalny produkt żywieniowy.

Dawne domy dziecka, które obecnie funkcjonują jako placówki opiekuńczo-wychowawcze, przejdą poważne zmiany. Rozmawiamy o tym z Markiem Sceliną, dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.

To ponoć Włodzimierz Iljicz Lenin nazwał ich pożytecznymi idiotami. W ciągu stu lat, które właśnie minęły od wybuchu najkrwawszej rewolucji w historii ludzkości, urosła ich prawdziwa armia. Pisarze, filozofowie, artyści, naukowcy – intelektualiści ze wszystkich kontynentów. Wielu z nas nie zdaje sobie nawet sprawy, jak głośne nazwiska flirtowały z komunizmem. Nikt ich nie zmuszał, robili to z własnej woli, zakażeni obietnicą świata powszechnej sprawiedliwości i równości.

Patrioci

10 listopada 2017 /

Słowo patriota kojarzy się wielu przede wszystkim z postaciami bohaterów narodowych, którzy oddali życie broniąc ojczyzny. Choć nie musimy już o nią walczyć, to jednak mamy bardzo ważne zadania do spełnienia. Kogo dziś możemy nazwać patriotą?

Śmierć – zmagamy się z nią od zarania dziejów. Trwoży nas i zastanawia. A w co wierzyli nasi ojcowie Słowianie? To dobry moment, żeby się temu przyjrzeć.

W ogólnopolskim rankingu „Miast przyjaznych dla biznesu”, opublikowanym przez branżowe biznesowe wydawnictwo Forbes , Kielce zajęły siódme miejsce. My sprawdzamy, czy ma to odzwierciedlenie w rzeczywistości, i czy w przyszłości o pracę w stolicy regionu będzie znacznie łatwiej niż teraz.

Arcydzieło

29 października 2017 /

Kolejka do madryckiego muzeum Prado nawet jesienią jest tak długa, że bałem się, iż spędzę w niej pół mojego spóźnionego urlopu. Ale nic dziwnego: to punkt obowiązkowy każdego turysty, nawet jeśli nie interesuje się sztuką. Na szczęście położone nieopodal Narodowe Centrum Sztuki Królowej Zofii jest znacznie mniej oblegane. Odwiedzający je przychodzą zwykle dla jednego, ale jakże sławnego arcydzieła: „Guerniki” Pabla Picassa.

Strona 1 z 91

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna