Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Publicystyka

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


PUBLICYSTYKA

Awantura o Hungaricę

Kielce / 22 marca 2019 /

Rozmowa z Mateuszem Machnickim ze Stowarzyszenia Kieleccy Patrioci

Ratusz: będą podwyżki

Kielce / 22 marca 2019 /

Agencja Fitch&Rating obniżyła perspektywę ratingową Kielc ze stabilnej na negatywną. Władze miasta zapowiadają więc oszczędności w postaci między innymi podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej, opłat za pobyt dziecka w żłobku oraz podatku od nieruchomości.

W imię tolerancji

Kielce / 22 marca 2019 /

Mój brat, Żyd

Kielce / 22 marca 2019 /

Już po raz drugi obchodzimy 24 marca Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. O tym heroicznym wysiłku polskiego społeczeństwa opowiadają konferencje, wykłady oraz wystawy.

Mały wielki cud

Kielce / 22 marca 2019 /

24 marca obchodzimy Narodowy Dzień Życia, a dzień później, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia. To szczególne daty, które powinny nas skłonić do refleksji nad tym, czym jest dla nas życie i jak je traktujemy.

Dominik Kowalik z Kielc ma nietypową i niezwykłą pasję. Naprawia stare rowery i ... rozdaje je potrzebującym dzieciom. Po to założył Fundację "Wielka Radość na Małych Kółkach". Dzięki niemu do domów dziecka i potrzebujących rodzin w ciągu kilku miesięcy trafiło kilkanaście jednośladów. W niedzielę Fundacja zaprasza na Bikę Day do Galerii Echo.

Dubel, dubel, panie Kusztal!

Kielce / 15 marca 2019 /

Kiedy jesienią zeszłego roku pisałam o książce „Zatrzymać pamięć” Edwarda Kusztala i wystawie teatralnej Mu poświęconej, dałam tytuł „Dubel, panie Kusztal”. Teraz postanowiłam go powtórzyć, dodając jeszcze jedno słowo „dubel”. Bo przecież ta wystawa jest swoistym powrotem Kusztala do kina i teatru.

Czekając na przeszczep…

Kielce / 15 marca 2019 /

Przeszczep ratuje zdrowie i życie, jednak ze względu na normy kulturowe, niewiedzę społeczeństwa oraz brak zaufania do lekarzy liczba przeprowadzonych transplantacji wciąż jest za mała. Jak zmienić tę sytuację?

Wiosna tuż-tuż. To okres, w którym nasze ogrody zaczynają się mienić feerią barw. Warto o nie zadbać, by mogły cieszyć nasze oko jak najlepszym widokiem. Sprawdzamy, jakie prace należy przeprowadzić w ogrodzie przed nadejściem wiosny i jakie są najnowsze trendy ogrodnicze.

Misja w Iraku

08 marca 2019 /

Rozmowa z majorem Marcinem Komarowskim z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach.

Pomagać rozsądnie

Tygodnik eM Kielce / 03 marca 2019 /

Uchodźcy, czy imigranci? Pokojowo nastawieni ludzie uciekający przed wojną, czy ukryci agenci tzw. Państwa Islamskiego? Kryzys migracyjny, którego widmo cały czas krąży nad Europą rodzi wiele pytań, na które ciężko znaleźć odpowiedź. Choć tematyka z nim związana w ostatnim czasie nie jest numerem jeden w unijnej debacie publicznej to jednak wciąż stanowi on palący problem dla wspólnoty.

Strona 1 z 129

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna