Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Publicystyka

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


PUBLICYSTYKA

Zabawka – przyjaciel dziecka

Kielce / 14 grudnia 2018 /

W miniony wtorek w Muzeum Zabawek i Zabawy rozstrzygnięto dziesiątą już edycję konkursu „Zabawka przyjazna dziecku”. Wśród 53 nadesłanych prac najciekawszą okazała się „Twins – zagrasz w sąsiedztwo” autorstwa Agnieszki Pluszczewicz.

Tu był Marszałek

Kielce / 14 grudnia 2018 /

Stoimy przed budynkiem dawnego Pałacu Biskupów Krakowskich. To tutaj w 1914 roku mieściła się siedziba sztabu wojskowego Józefa Piłsudskiego. To miejsce szczególne w marszu ku niepodległości. Dzisiaj – Sanktuarium Marszałka.

Tragiczny plon Wielkiej Wojny

Kielce / 14 grudnia 2018 /

W roku obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości warto zwrócić uwagę, jak funkcjonowała diecezja kielecka w przededniu powrotu państwa polskiego na mapę Europy. Jakie poniosła straty podczas I wojny światowej? Jak żyło się wtedy ludziom?

Warto pomagać

Kielce / 14 grudnia 2018 /

Przed nami święta Bożego Narodzenia, podczas których wspominamy jedno z najważniejszych wydarzeń w dziejach świata – narodziny Pana Jezusa. Z tym okresem związanych jest wiele tradycji i zwyczajów, które z radością kultywujemy.

Święci fascynują

Kielce / 10 grudnia 2018 /

Co to za święty? Sztuka czytania obrazów – tak brzmi tytuł najnowszej publikacji Wydawnictwa Jedność, która jest kompendium wiedzy o świętych. Znajdziemy w niej sylwetki osób wyniesionych do chwały ołtarzy od czasów biblijnych po współczesność.

Potrzebni następcy

Kielce / 10 grudnia 2018 /

Ponad półtora miliona złotych udało się zebrać podczas 26 kwest przeprowadzanych corocznie na początku listopada na kieleckich cmentarzach przez Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego w Kielcach. Wzięło w nich udział łącznie około 8,2 tysiąca osób. Czy w przyszłym roku znajdą się kontynuatorzy?

Każdy może pomóc

Kielce / 10 grudnia 2018 /

Jeszcze 80 tysięcy złotych trzeba zebrać, żeby pokryć koszty operacji rekonstrukcji przełyku, jaką powinna przejść 40-letnia Katarzyna Krawczyk z Kielc  po chorobie nowotworowej. Pomóc może każdy.

Łezka poleci nawet twardzielom…

Kielce / 22 listopada 2018 /

Rozmowa ze starszym chorążym sztabowym Arkadiuszem Białackim z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach

Nigdy nie narzekał

Kielce / 22 listopada 2018 /

Wicepremier, minister, jeden z najbardziej wpływowych ludzi II RP – taki obraz Eugeniusza Kwiatkowskiego znamy z historii. A jakim był człowiekiem? Zapytaliśmy o to dr Julitę Maciejewicz-Ryś, wnuczkę jednej z czołowych postaci przedwojennej polityki.

Zabawek moc!

Kielce / 22 listopada 2018 /

Szósty grudnia, czyli dzień Świętego Mikołaja, zbliża się wielkimi krokami. Tradycyjnie tego dnia obdarowujemy najbliższych upominkami. Możliwości uszczęśliwienia najmłodszych jest bardzo dużo. Zabawki, słodycze, ubrania, wejściówki do bawialni. Co wybrać? Warto zastanowić się wcześniej.

Uratujmy Michałka

Kielce / 19 listopada 2018 /

Potrzebna jest pomoc dla rocznego Michałka Wilczyńskiego z Kielc, który zmaga się z neuroblastomą, jednym z najgroźniejszych nowotworów dziecięcych, z przerzutami do kości i szpiku. Ma szanse na całkowite wyleczenie, ale rodzina musi uzbierać aż 700 tysięcy złotych.

Autyzm to nie wyrok

16 listopada 2018 /

Dla wielu rodziców informacja o tym, że ich dziecko cierpi na autyzm, brzmi jak wyrok. Nie są w stanie wyobrazić sobie, jak będzie wyglądać ich życie oraz w jaki sposób mogą ułatwić swojej pociesze dorastanie.

Strona 1 z 124

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna