Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Kościół

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl


21 tysięcy baranków wielkanocnych przygotowano w diecezji kieleckiej.  Można je nabywać we wszystkich parafiach oraz w Biurze Caritas przy Placu Najświętszej Maryi Panny w Kielcach.

 

Narodowa Pielgrzymka do Rzymu

środa, 09 marca 2016 14:07

Z racji Roku Świętego Miłosierdzia,  w dniach od 20-23 października 2016 r. będzie miała miejsce Narodowa Pielgrzymka do Rzymu. Diecezja kielecka będzie gromadziła się codziennie na Mszy św. w kolejnej Bazylice Większej Wiecznego Miasta.

 

Pożegnaliśmy księdza profesora  Jana Piątka,  wieloletniego wykładowcę w Wyższym Seminarium Duchownym  w Kielcach. Mszę świętą pogrzebową koncelebrował ks. biskup kielecki Jan Piotrowski. Duchowny pochowany został na Cmentarzu Starym w Kielcach. 

 

Droga Krzyżowa na Karczówkę

poniedziałek, 07 marca 2016 15:18

W piątek 18 marca po raz 27. wyruszy procesja wzdłuż historycznego szlaku kaplic Drogi Krzyżowej na Karczówkę. Mszę św. poprzedzającą nabożeństwo odprawi biskup kielecki Jan Piotrowski.

 

Zmarł ks. prałat dr Jan Piątek

poniedziałek, 07 marca 2016 11:58

Zmarł ks. prałat dr Jan Piątek, wieloletni wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym  w Kielcach, scholastyk Kapituły Kolegiackiej w Wiślicy, sędzia Sądu Biskupiego w Kielcach. Miał 75 lat. 

 

Biskup prosi o oddawanie krwi

środa, 02 marca 2016 08:16

Ordynariusz diecezji kieleckiej  ks. biskup Jan Piotrowski prosi o oddawanie krwi. - W ostatnim czasie spada liczba czynnych krwiodawców na terenie województwa świętokrzyskiego. W trosce o chorych, proszę was, drodzy diecezjanie, o systematyczne honorowe oddawanie krwi dla tych, którzy jej potrzebują i na nią czekają – pisze w komunikacie. 

 

Strona 9 z 18