Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»SPORT KIELCE

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

SPORT KIELCE

19. kolejka PKO Ekstraklasy przyniosła szereg zaskakujących wyników. Trzy drużyny z dołu tabeli wygrały swoje mecze z faworyzowanymi rywalami. Jedną z nich była Korona Kielce, która po spotkaniu pełnym dramaturgii, ograła Cracovię 1:0. Podopieczni Mirosława Smyły dalej plasują się na 14. lokacie 

– Takie momenty bardziej budują zespół, niż byśmy zwyciężyli 2:0, grając jedenastu na jedenastu. Wygranie meczu w dziewięciu spaja drużynę. Liczę, że to będzie kolejny element, który jeszcze mocniej zbuduje w nas wiarę. Mamy umiejętności, aby grać w piłkę z każdym rywalem. Ta liga jest nieprzewidywalna. Nie jesteśmy na straconej pozycji – powiedział Jakub Żubrowski, pomocnik Korony Kielce, po wygranym 1:0 meczu z Cracovią.

Na takie spotkanie, pełne dramaturgii, kibice na Suzuki Arenie musieli czekać cały rok. W niedzielnym pojedynku 19. kolejki PKO Ekstraklasy, Korona Kielce pokonała Cracovię 1:0. Zwycięskiego gola w 42. minucie zdobył Erik Pacinda. "Żółto-czerwoni" spotkanie kończyli w dziewiątkę, po tym jak czerwone kartki obejrzeli Rodrigo Zalazar i Jakub Żubrowski.  

"Grudniowy" nie zwalnia tempa

niedziela, 15 grudnia 2019 11:42

Trwa dwudziesta szósta edycja Turnieju Grudniowego. Zmagania piłkarskich trójek są doskonale znane w Kielcach, a w tym roku przeniosły się również do innych miast, a nawet poza granice kraju.

Trzynaście tysięcy złotych zebrano podczas III Mikołajkowego Turnieju Charytatywnego im. Kamila Pastuszki, który w sobotę w hali sportowej w Bilczy zorganizowało stowarzyszenie Świętokrzyscy Sędziowie Piłkarscy Pomagają. Cała kwota zostanie przekazana dla drużyny koszykarzy na wózkach – KS Pactum Scyzory.

W niedzielę Korona Kielce rozegra ostatni mecz w 2019 roku przed własną publicznością. Podopieczni Mirosława Smyły w 19. kolejce PKO Ekstraklasy podejmą zajmującą trzecie miejsce w tabeli Cracovię. Dotychczasowe spotkania trwającej serii nie układają się po myśli "żółto-czerwonych".

Strona 9 z 120