Na antenie: Radio eM

Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: LOTTO Ekstraklasa

Korona Kielce w ostatniej kolejce fazy zasadniczej LOTTO Ekstraklasy na wyjeździe zmierzy się ze Śląskiem Wrocław. Przeciwnicy "żółto-czerwonych" po pierwszej części sezonu tracili cztery punkty do grupy mistrzowskiej. W nowym roku zdobyli tylko trzy "oczka" i zamiast walczyć o górną "ósemkę", muszą bronić się przed spadkiem.

Piłkarze Korony na kolejkę przed zakończeniem fazy zasadniczej LOTTO Ekstraklasy są pewni udziału w grupie mistrzowskiej. Kielczanie awans przypieczętowali zwycięstwem 1:0 nad Lechią Gdańsk.  - Fajnie weszliśmy w to spotkanie. Stwarzaliśmy sobie sytuacje, wszystko się kleiło i pierwsza połowa może cieszyć. W drugiej trochę się pogubiliśmy. Summa summarum najważniejsze, że są trzy punkty i możemy cieszyć się z pierwszej „ósemki” - powiedział jeden z bohaterów sobotniego spotkania - Marcin Cebula.

Korona przypieczętowała "ósemkę"

sobota, 31 marca 2018 19:24

Piłkarze Korony zagrają w grupie mistrzowskiej LOTTO Ekstraklasy. Kielczanie w przedostatnim meczu fazy zasadniczej pokonali na Kolporter Arenie Lechię Gdańsk 1:0, czym przypieczętowali swoje miejsce w "ósemce". Gol na wagę bardzo cennych trzech punktów padł w 17. minucie, kiedy doskonałe dośrodkowanie Marcina Cebuli zamknął Goran Cvijanović.

- Z Górnikiem już była taka sytuacja, że gdybyśmy wygrali to mielibyśmy "ósemkę". Mamy nadzieję, że to odsunęliśmy tylko o tydzień. W ostatnich dwóch latach miałem tyle horrorów, że teraz chciałbym, aby wszystko było rozstrzygnięte kolejkę przed końcem - przekonywał Mateusz Możdżeń przed sobotnim meczem 29. kolejki LOTTO Ekstraklasy z Lechią Gdańsk.

Reprezentacyjny występ Kallaste

sobota, 24 marca 2018 19:04

Ken Kallaste, obrońca Korony Kielce, wystąpił w reprezentacji Estonii w bezbramkowo zremisowanym sparingu z Armenią. 30-latek rozegrał pierwszą połowę.

Ekstraklasa S.A. podała ramowy terminarz sezonu 2018/19. Piłkarskie zmagania w Polsce ruszą 20 lipca, po 63 dniach przerwy od poprzednich rozgrywek.