Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego komendy w Staszowie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy napadli na 67-latkę i próbowali zabrać jej torebkę. Dzięki zdecydowanej reakcji kobiety, nie doszło do kradzieży. Napastnikom grozi do dwunastu lat więzienia.

Masę  kłopotów sprowadził na siebie 25-letni kierowca volkswagena, który wczoraj  nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i uciekał w kierunku Starachowic przed ścigającym go radiowozem. Jego eskapada dobiegła końca, gdy... stoczył się ze skarpy. Funkcjonariusze nie zatrzymali mu jednak prawa jazdy, bo go w ogóle nie posiadał. Ponadto uciekinier znajdował się pod wpływem narkotyków i okazał się poszukiwany dwoma listami gończymi.

Buscy policjanci monitorując strony internetowe zauważyli, że w sobotę, 2 listopada, zaplanowany jest nielegalny wyścig samochodowy. Osoby, które chciały się ścigać, jako miejsce niebezpiecznej rywalizacji wybrały oddaną niedawno do użytku obwodnicę miasta. 

Buscy policjanci zatrzymali  30-letniego mieszkańca Warszawy. Mężczyzna był podejrzewany o kradzież... płynu do spryskiwaczy ze stacji paliw w Busku-Zdroju, mógł także prowadzić pojazd w stanie nietrzeźwości. W trakcie czynności zaproponował interweniującym policjantom po sto złotych w zamian za przymknięcie oka na popełnione przestępstwo i wykroczenie. Teraz odpowie także za przestępstwo korupcyjne, za którego popełnienie kodeks karny przewiduje nawet do 8 lat pobytu w więzieniu. 

Zwłoki około 65-letniego mężczyzny dryfujące po kieleckim zalewie od strony basenu "Tęcza" odkryli wczoraj dwa wędkarze. Nie wiadomo, kim był zmarły.

Ponad 35 gramów suszu, najprawdopodobniej marihuany, posiadał 22-letni mieszkaniec miasta, który został zatrzymany przez wywiadowców z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Funkcjonariusze w trakcie legitymowania ujawnili przy mężczyźnie torebkę z blisko ośmioma gramami tego narkotyku. Resztę zabronionych substancji  znaleźli w mieszkaniu delikwenta, któremu grożą 3 lata więzienia. 

Strona 9 z 26