Jesteś tutaj:Radio eM»Audycje radiowe»Audycje radiowe radia eM w Kielcach. Radio eM Kielce 107,9 FM Twoje Ulubione Przeboje!

Za Koroną Kielce najsłabszy rok w ekstraklasowej historii. W drugiej części trwającego sezonu "żółto-czerwonych" czeka walka o utrzymanie. Aby zakończyła się powodzeniem, zimą w drużynie musi dojść do kilku zmian.

Korona Kielce nie rozpieszczała swoich kibiców w ostatnich miesiącach. To dobitnie pokazują statystyki. "Żółto-czerwoni" byli najsłabszą drużyną 2019 roku w PKO Ekstraklasie, jeśli z zestawienia wyłączymy beniaminków i spadkowiczów.

Korona przezimuje w strefie spadkowej

sobota, 21 grudnia 2019 22:16

Korona Kielce spędzi przerwę zimową w rozgrywkach PKO Ekstraklasy w strefie spadkowej. "Żółto-czerwonych" na 14. miejsce zepchnął Górnik Zabrze, który w ostatnim meczu 20. kolejki PKO Ekstraklasy, pokonał przed własną publicznością Jagiellonię Białystok 3:0.

– Pokazaliśmy duży charakter i bardzo się cieszymy, że udaje się wywieźć stąd cenne punkty – powiedział Grzegorz Szymusik, prawy obrońca Korony Kielce, po wygranym 1:0 meczu w Szczecinie.

– Być może kolejne mecze będziemy zaczynać grając w dziesiątkę – żartował Mirosław Smyła na konferencji prasowej po zwycięskim meczu z Pogonią Szczecin.

Korona Kielce sprawiła kolejną sensację! W ostatnim tegorocznym meczu podopieczni Mirosława Smyły pokonali na wyjeździe Pogoń Szczecin 1:0, chociaż przez całą drugą połowę musieli grać w osłabieniu po czerwonej kartce, którą obejrzał Ognjen Gnjatić. Gola na wagę arcycennych trzech punktów w 50. minucie zdobył Matej Puczko. Dla "żółto-czerwonych" to pierwsze w historii zwycięstwo w Szczecinie.