Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Premier Mateusz Morawiecki przyjął rezygnację wojewody świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek z pełnionej funkcji. Przypomnijmy, że wojewoda uzyskała mandat posła na Sejm w tegorocznych wyborach parlamentarnych.

Marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski odebrał dziś z rąk prezydenta Andrzeja Dudy Krzyż Oficerski Odrodzenia Polski. To jedno z najwyższych odznaczeń w naszym państwie. Uroczystość miała miejsce w Pałacu Prezydenckim.

Najbardziej zaawansowany technologicznie sposób manipulacji w tachografie wykryli świętokrzyscy inspektorzy transportu drogowego. Odkrycia dokonali w ciężarówce na drodze krajowej 73.

To już niemal pewne: nowym wojewodą świętokrzyskim zostanie Zbigniew Koniusz. Tym samym potwierdziły się nasze doniesienia sprzed kilku dni, mówiące o tym, że kierownik Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Pińczowie jest w gronie faworytów do objęcia funkcji przedstawiciela rządu w regionie.

Członek Zarządu Województwa Marek Bogusławski prawdopodobnie będzie nowym wicemarszałkiem województwa świętokrzyskiego. Władze świętokrzyskie Prawa i Sprawiedliwości podjęły decyzję o przyznaniu mu rekomendacji na to stanowisko. – Jestem zdziwiony tą informacją – przyznaje w rozmowie z Radiem eM Kielce Mariusz Gosek, członek Solidarnej Polski i Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

Demograficzna zapaść, starzenie się i wyludnianie regionu – to główne problemy na jakie zwraca uwagę opracowana przez ekspertów z Uniwersytetu Jagiellońskiego diagnoza stanu województwa świętokrzyskiego. Wśród największych bolączek jest również słaby, na tle innych regionów, rozwój gospodarczy.

Strona 8 z 35