Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»KULTURA KIELCE

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

KULTURA KIELCE

Świetlice środowiskowe, strefy aktywności, ale również poprawa współpracy pomiędzy gminami a powiatem – tak mają wyglądać efekty pilotażowego programu „Liderzy kooperacji”, który obejmie cztery powiaty i sześć gmin województwa świętokrzyskiego.

W niedzielę Jarmark Agroturystyczny w Tokarni

poniedziałek, 27 maja 2019 12:56

Występy artystyczne, konkursy, prezentacja rękodzieła i degustacja regionalnych potraw to główne atrakcje, jakie czekają na uczestników 14. Jarmarku Agroturystycznego, który odbędzie się w najbliższą niedzielę w Parku Etnograficznym w Tokarni. Gwiazdą wieczoru będzie zespól Top Girls.

Prawie 50 milionów złotych dodatkowych środków otrzymało województwo świętokrzyskie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Pieniądze zostaną przeznaczone na rinwestycje z zakresu gospodarki wodno-ściekowej oraz na wsparcie Lokalnych Grup Działania.

„Na góralską nutę” – to hasło przewodnie tegorocznego, czternastego już Jarmarku Świętokrzyskiego, który odbędzie się w najbliższą niedzielę na Świętym Krzyżu. Górale świętokrzyscy spotkają się na tej imprezie z kolegami z Podhala.

 

Ponad 40 milionów złotych –  to łączna pula pieniędzy, jakie zostaną przeznaczone na projekty związane z opieką nad osobami niesamodzielnymi. W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach odbyło się spotkanie informacyjne, dzięki któremu przyszli beneficjenci mogli zapoznać się ze szczegółami konkursów z Regionalnego Programu Operacyjnego. Uczesnicząc w nich  będzie można sięgnąć po wspomniane dotacje.

Urząd Marszałkowski dofinansuje szereg programów społecznych kierowanych do różnych grup. Jednym z nich są szczepienia dla osób chorych onkologicznie. – Będzie je prowadziło Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach. Wartość tego projektu to 1,5 miliona złotych. Obejmie on wsparciem ponad 7,2 tys. osób. Celem projektu jest zmniejszenie zapadalności na choroby, wynikające ze stanu obniżonej odporności towarzyszącej leczeniu nowotworów – powiedział Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Strona 7 z 11