Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»KULTURA KIELCE

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

KULTURA KIELCE

Laur COP. Festyn na Wzgórzu Zamkowym

poniedziałek, 03 października 2016 00:40

Tajemnice wojskowej codzienności

wtorek, 28 czerwca 2016 15:32

Wzgórzu Zamkowe ponownie organizuje bezpłatne półkolonie dla dzieci i młodzieży. „Lato z Orlętami AK” w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej połączy zabawę z nauką. Będzie to cykl zajęć na których od strony praktycznej będzie można poznać niuanse życia wojskowego. Uczestnicy zobaczą między innymi jak buduje się obóz.

Lekcje historii w terenie podsumowane

piątek, 10 czerwca 2016 15:48

Ponad 2 tysiące uczniów kieleckich podstawówek i gimnazjów wzięło udział w nowatorskim projekcie edukacji historycznej. W ramach pilotażowej edycji młodzież uczestniczyła między innymi w warsztatach oraz w wycieczkach po Kielcach i regionie. Na Wzgórzu Zamkowym odbyło się podsumowanie tych kilku tygodni pracy.

Kolejne żywe lekcje historii

poniedziałek, 21 marca 2016 14:45

Rusza pilotażowa odsłona projektu, który ma zapoznać uczniów kieleckich szkół z miejscem, z którego pochodzą i przeszłością regionu. Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej programem „Edukacja w miejscach pamięci” obejmie ponad 2 tysiące dzieci z 3 i 6 klas szkół podstawowych i 3 klas gimnazjalnych. Dla każdej z grup wiekowych przewidziana jest inna ścieżka. Najmłodsi uczniowie poznawać będą Kielce a starsi wyjadą w region.

Nie takie straszne...

czwartek, 15 października 2015 18:49

Nietoperze były tematem wykładu, który doktor Katarzyna Janik z Klubu Chiropterologicznego przy Uniwersytecie Łódzkim  wygłosiła w czwartek w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach.

100 lat Legionów

wtorek, 29 lipca 2014 21:10

W setną rocznicę utworzenia Legionów Polskich i wkroczenia Pierwszej Kompanii Kadrowej do Kielc oraz 75. lat od ostatniego zjazdu legionistów potomkowie Polskich Legionistów i wszyscy sympatycy Legionów spotkają się 9 sierpnia na organizowanym przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i władze Kielc Ogólnopolskim Zjeździe Rodzin i Przyjaciół Legionów.

Strona 7 z 8