Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Piłka ręczna

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


Przygotowania Korony Handball do nowego sezonu PGNiG Superligi wkraczają na ostatnią prostą. Kielczanki w piątek i sobotę wezmą udział w towarzyskim turnieju w podkarpackiej Sieniawie, który będzie dla nich próbą generalną przed przyszłotygodniowym, inauguracyjnym spotkaniem o punkty w Kościerzynie.

Uładzisłau Kulesz, nowy lewy rozgrywający PGE VIVE nie może trenować z pełnym obciążeniem. - Mam jeszcze drobne problemy z ręką, dlatego nie mogę jeszcze grać w ataku. Myślę, że za tydzień-dwa będę mógł w pełni pomóc drużynie - mówi 22-letni zawodnik.

Arciom Karaliok jako pierwszy z pięciu nowych zagranicznych zawodników PGE VIVE, udzielili wywiadu po polsku. Białorusin w nauce języka robi błyskawiczne postępy. - Już wszystko rozumiem, teraz po trzech tygodniach zaczynam rozmawiać. To dla mnie bardzo ważne. Dzięki temu szybko złapałem dobry kontakt z kolegami, rozumiem trenera, przez co swobodnie możemy dogadywać się na boisku. Po tych kilkunastu dniach jest dobrze, ale za dwa-trzy miesiące pod względem języka będzie jeszcze lepiej - mówi obrotowy mistrzów Polski.

Za szczypiornistami PGE VIVE trzy mecze sparingowe w letnim okresie przygotowawczym. Kielczanie w tym tygodniu rozegrają kolejne cztery pojedynki kontrolne. - Grać, grać, grać, popełniać błędy i wszystko poprawiać. To nasze cele na ten okres. Dzięki tym sparingom dochodzimy do poziomu, który chcemy widzieć na początku sezonu - mówi trener mistrzów Polski, Tałant Dujszebajew.

Szczypiorniści PGE VIVE dopiero w tym tygodniu będą mogli po raz pierwszy w letnim okresie przygotowawczym trenować w Hali Legionów. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa w obiekcie przy ulicy Leszka Drogosza nie spędzą jednak zbyt wiele czasu, bo już w środę wylecą na mecz sparingowy z niemieckim HC Erlangen, stamtąd bezpośrednio udadzą się na turniej towarzyski do Zaporoża. We wtorek o godz. 18.00 kibice będą mogli z bliska przyglądać się treningowi najlepszej drużyny w Polsce.

Mistrzostwa świata kobiet w piłce ręcznej do lat 18 dobiegły końca. Najlepszą drużyną globu w tej kategorii wiekowej, po raz drugi z rzędu, została Rosja, która w niedzielnym finale w Hali Legionów pokonała Węgry 29:27.  Trzecie miejsca przypadło Korei Południowej, która w meczu o "brąz" ograła 34:27 Szwecję. Polska została sklasyfikowana na 13. miejscu.

Strona 6 z 109

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna