Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Ponad 400 osób z województwa świętokrzyskiego weźmie udział w kursie pomocy przedmedycznej organizowanym przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Uczestnicy będą mogli również zdobyć prawo jazdy kategorii C i uprawnienia do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi.

Pomoc z województwa świętokrzyskiego trafi do Winnicy

poniedziałek, 25 listopada 2019 12:56

Dzieci i młodzież z okręgu winnickiego otrzymają wsparcie od naszego województwa. Dzięki pomocy, poszkodowani w wyniku konfliktu zbrojnego będą cieszyli się nową odzieżą, ale również piłkami i maskotkami. Samorząd przekaże też specjalne tablety dla organizacji Polaków na Ukrainie.

Osiem darmowych połączeń weekendowych między Kielcami a Świętym Krzyżem chce uruchomić od kwietnia przyszłego Zarząd Województwa Świętokrzyskiego. – To dla nas zaszczyt, że możemy przyczynić się do tak wspaniałej inicjatywy – mówi Radiu eM Kielce Mariusz Gosek, członek Zarządu Województwa.

Poznaliśmy laureatów VII Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii” w województwie świętokrzyskim. Najlepsi wykazali się nie tylko znajomością ortografii i interpunkcji, ale również niezbędną wiedzą historyczną. Konkurs był okazją do przypomnienia zapomnianych polskich bohaterów.

Mniejszy niż w tym roku deficyt, zapewnienie finansowania kluczowych dla regionu inwestycji, ale również mniejsze pieniądze z Unii Europejskiej – tak wyglądają założenia przyszłorocznego budżetu województwa świętokrzyskiego. Znalazły się w nim środki na przebudowę kieleckiego teatru, inwestycje drogowe i ochronę zdrowia.

Prawie 157 milionów złotych dofinansowania na ważny odcinek trasy S7 od Skarżyska-Kamiennej do granicy województwa świętokrzyskiego to efekt podpisanej dziś przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad umowy. 

Strona 6 z 35