Na antenie: Radio eM

Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Piłka ręczna

PGE VIVE wygrało pierwszy mecz w Zaporożu

piątek, 24 sierpnia 2018 16:05

PGE VIVE udanie zainaugurowało zmagania w towarzyskim turnieju o Puchar Dniestru w Zaporożu. Kielczanie pokonali 28:25 MOL-Pick Szeged. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa zaliczyli mocny początek spotkania i po kilku minutach prowadzili już 8:2. Mistrzowie Węgier do końca pierwszej części ambitnie gonili wynik, ale to kielczanie do szatni schodzili przy stanie 16:13 na swoją korzyść. Zespół Deana Bombaca po zmianie stron dopiął swego i zdołał doprowadzić do remisu. Na dziesięć minut przed końcem na tablicy wyników było po 21. Wtedy kielczanie, po raz kolejny, odskoczyli na trzy bramki i do końcowej syreny kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń.

PGE VIVE w połowie września zainauguruje zmagania w nowym sezonie Ligi Mistrzów. Kielczanie rywalizację w Europie rozpoczną z wysokiego „C”, bo od wyjazdowego starcia z Telekomem Veszprem. Od piątku, 24 sierpnia, kibice „żółto-biało-niebieskich” mogą kupować bilety na to spotkanie.

Przed szczypiornistami PGE VIVE ostatnie gry sparingowe przed startem nowego sezonu. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa od piątku do niedzieli będą rywalizować w towarzyskim turnieju w Zaporożu.

Przygotowania Korony Handball do nowego sezonu PGNiG Superligi wkraczają na ostatnią prostą. Do pierwszego, wyjazdowego meczu z UKS-em PCM Kościerzyna pozostał nieco ponad tydzień. Podopieczne Pawła Tetelewskiego w piątek i sobotę wezmą udział w towarzyskim turnieju w podkarpackiej Sieniawie. - Myślę, że te cztery mecze, które nas czekają będą dobrym przetarciem przed ligą - mówi szkoleniowiec kieleckiego klubu.

Za PGE VIVE udany sparing w niemieckim Erlangen. Kielczanie w środowy wieczór pokonali miejscowy zespół występujący w Bundeslidze 37:27.

Wysokie zwycięstwo PGE VIVE w Erlangen

środa, 22 sierpnia 2018 21:29

PGE VIVE w meczu sparingowym rozegranym w Niemczech pokonało HC Erlangen 37:27. Kielczanie od samego początku budowali przewagę, na przerwę schodząc przy prowadzeniu 20:12. W pierwszych minutach drugiej części przewaga podopiecznych Tałanta Dujszebajewa wzrosła nawet do trzynastu bramek. Gospodarze straty zdołali nieco zredukować dopiero w końcówce.