Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»WIADOMOŚCI KIELCE

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Nie będzie porozumienia między Suchańskim a Wentą

poniedziałek, 18 listopada 2019 13:34

Fiasko rozmów między prezydentem Kielc, Bogdanem Wentą a przewodniczącym Rady Miasta, Kamilem Suchańskim. - Nie udało się zawrzeć porozumienia, próbowałem przez miesiąc. Na dalszą metę brak większości w radzie miasta jest rzeczą trudną i szkodliwą dla spraw miejskich - powiedział inicjator negocjacji, poseł Platformy Obywatelskiej, Bartłomiej Sienkiewicz. 

108,5 mln deficytu będzie miał przyszłoroczny budżet Kielc. Dochody oszacowano na poziomie 1 mld 447 mln zł, natomiast wydatki na 1 mld 555 mln zł. W związku z tym całkowite zadłużenie miasta wyniesie na koniec 2020 roku 1 miliard 61 mln zł.

Stowarzyszenie Projekt Świętokrzyskie, którego założycielem jest prezydent Kielc Bogdan Wenta podsumowało rok jego prezydentury. Wpis na Facebook'u wywołał sporo kontrowersji wśród mieszkańców Kielc.

Prezydent Bogdan Wenta oraz wojewódzki lekarz weterynarii i przedstawiciele służb spotkali się w Urzędzie Miasta i dyskutowali o ostatnich przypadkach pojawiania się dzików w Kielcach. Ustalono, że zwierzęta będą odławiane przez wynajętą w tym celu firmę.

Zapytaliśmy kieleckich radnych, jak oceniają rok rządów prezydenta Bogdana Wenty. Oto ich opinie.

Czwartego listopada minie rok od kiedy mieszkańcy Kielc zdecydowali, że nowym prezydentem stolicy województwa będzie Bogdan Wenta. Jaki to był czas dla Kielc i nowego włodarza miasta? Oto nasze subiektywne, rzecz jasna, wnioski.

Strona 5 z 20