Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Agata Wojtyszek

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

Kielczanie uczcili Święto Konstytucji Trzeciego Maja. Tradycyjnie był widowiskowy przemarsz grup rekonstrukcyjnych ulicami centrum stolicy województwa świętokrzyskiego. W części oficjalnej obchodów wojewoda Agata Wojtyszek w stanowczy sposób odniosła się do ostatnich wydarzeń na polskiej scenie politycznej.

Szef Służby Cywilnej w Kielcach

wtorek, 19 kwietnia 2016 12:13

Jak mówi Szef Służby Cywilnej, minister Dobrosław Dowiat-Urbański, świętokrzyscy urzędnicy są jednymi z najgorzej opłacanych w Polsce. Zapowiada jednak znaczące dofinansowanie ich płac. Z okazji Dnia Otwartego dla Służby Cywilnej Województwa Świętokrzyskiego gości w Kielcach. O pracy urzędników rozmawiał z nim oraz z Wojewodą Świętokrzyskim Agatą Wojtyszek nasz reporter, Piotr Wójcik.

Razem będą rozwijać SIP

poniedziałek, 18 kwietnia 2016 14:32

Wojewoda wraz ze świętokrzyskim samorządem wspólnie rozwijać będą System Informacji Przestrzennej. Internetowe mapy dostarczą służbom danych na temat bezpieczeństwa, zarządzania kryzysowego czy ochrony ludności. Dla szerokiego gremium odbiorców już teraz udostępniono informacje o inwestycjach czy służbie zdrowia.

Wojewoda zaprasza na debatę

czwartek, 07 kwietnia 2016 15:09

„Jak powinna być finansowana oświata w Polsce?” to temat debaty, którą organizuje wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.

Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej rozmawiał z prezydentami i burmistrzami świętokrzyskich miast o programie Rodzina 500 plus. Bartosz Marczuk po konsultacjach stwierdził, że lokalne samorządy są dobrze przygotowane do jego realizacji. Mówił, że zarówno gminy jak i władze rządowe wykonały ogrom pracy przy jego wdrażaniu.

Tysiąc pytań do… ŚUW rozwiewa wątpliwości

poniedziałek, 07 marca 2016 16:14

Specjaliści Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego spotkali się z samorządowcami. Tematem rozmów był wdrażany program Rodzina 500+. Ma on ruszyć od 1 kwietnia tego roku w całej Polsce. Pomimo doświadczenia w realizowaniu zapomóg urzędnicy mieli wiele pytań.

Strona 5 z 7