Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»KULTURA KIELCE

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

KULTURA KIELCE

Muzyka francuska i filmy o tej samej tematyce oraz degustacje sera i wina wypełnią program I Festiwalu Filmu i Muzyki. Francja organizowanego przez Filharmonię Świętokrzyską. Impreza rozpocznie się w 7 września i będzie trwać osiem dni.

Festiwal Filmu i Muzyki w Filharmonii

wtorek, 21 sierpnia 2018 11:30

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na I Festiwal Filmu i Muzyki. Francja. Impreza odbędzie się w dniach od 7 do 14 września. Szczegóły na plakacie.

Widnokrąg Dobrego Kina w WDK

poniedziałek, 30 lipca 2018 15:24

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach zaprasza na projekcję trzech filmów pod wspólną nazwą "Widnokrąg Dobrego Kina". Filmy będzie można obejrzeć 1 sierpnia w kinie Fenomen, które działa w tej placówce.

Historia w filmie po raz piąty

poniedziałek, 18 czerwca 2018 10:59

Już w najbliższy czwartek w kinie Fenomen w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach będzie można zobaczyć film "Zgoda" w reżyserii Macieja Sobieszczańskiego. Projekcja zostanie zrealizowana w ramach trwającej od marca V edycji Kieleckiego Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych „Historia w  filmie”, przedstawiających najnowszą historię Polski.

 

We wtorkowej audycji Prawdę Mówiąc na antenie Radia eM Kielce gośćmi Katarzyny Bernat byli Rafał Nowak – dyrektor Wzgórza Zamkowego w Kielcach oraz Sławomir Mazur – dziennikarz TVP3 Kielce. Z ich inicjatywy powstał film fabularny o biskupie Kaczmarku.

Powstał film o biskupie

czwartek, 16 listopada 2017 15:53

Wyjątkowy film opowie o tragicznych losach jednego z największych męczenników czasów komunizmu. Kielczanie zekranizowali drastyczne przesłuchania i proces wyniszczania biskupa Czesława Kaczmarka. Produkcja pod tytułem „Czesław Kaczmarek. Biskup niezłomny” w reżyserii Sławomira Mazura przybliży głównie młodzieży szkolnej postać duchownego i horror minionej epoki.

Strona 5 z 9