Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Chmielnik

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


Ważne odkrycie w Chmielniku

piątek, 19 lutego 2016 14:01

W Chmielniku odkopano spod gruzów mykwę. Jest to bardzo cenne odkrycie stanowiące ważny element kultury żydowskiej.

Dzień Judaizmu w Chmielniku

poniedziałek, 18 stycznia 2016 15:18

Dwudniowe uroczystości towarzyszyły obchodom Dnia Judaizmu w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym Świętokrzyski Sztetl w Chmielniku. Wchodzące w ich skład wydarzenia miały na celu zarówno zapoznanie z kulturą żydowską, jak i nakłonienie do pogłębionej dyskusji na temat dialogu judaizmu z chrześcijaństwem.

Dzień Judaizmu w Chmielniku

wtorek, 12 stycznia 2016 11:11

- Debata rabina, księdza i pastora pt. „Wszyscy jesteśmy dziećmi Abrahama”, Msza święta, otwarcie wystawy „Izrael wczoraj i dziś”, konferencja naukowa z m.in. prezentacją sztetli regionu, referatem o stosunkach polsko – żydowskich w czasach międzywojennych i wojennych, zwiastun musicalu „Rut”, ogłoszenie IV edycji konkursu „Nasi sąsiedzi Żydzi” – to najważniejsze punkty obchodów Dnia Judaizmu w Chmielniku – zapowiada Agnieszka Dziarmaga z Ośrodka Edukacyjno – Muzealnego „Świętokrzyski Sztetl” w Chmielniku.

Muzyka krajów europejskich w Sztetlu

wtorek, 18 sierpnia 2015 11:22

W najbliższą niedzielę 23 sierpnia w dawnej synagodze w Chmielniku odbędzie się koncert „Muzyka krajów europejskich” w wykonaniu zespołu CAMERATA. Muzycy przyjadą do Chmielnika z Krakowa i z Wiednia.

 

Chmielnickie Dni Kultur

niedziela, 21 czerwca 2015 20:56

W ciągu kilku ostatnich lat w Chmielniku obchodzone były Dni Kultury Żydowskiej. W tym roku organizatorzy postanowili nieco zmienić formułę wydarzenia. Po raz pierwszy podczas jednego weekendu jednocześnie zaprezentowano dorobek Polaków i Żydów, którzy na przestrzeni wieków wzajemnie współżyli obok siebie w mieście. 

 

Nowa linia połączy Kielce i Chmielnik

poniedziałek, 17 czerwca 2013 15:47

Od wtorku na wiodącej przez Morawicę, Piotrkowice i Celiny, uruchomiona zostanie nowa linia komunikacyjna 208. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w ten sposób połączy linią komercyjną Kielce z Chmielnikiem.

Strona 5 z 5