Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Wydatkowanie środków z Europejskiego  Funduszu Społecznego w województwie świętokrzyskim jest na bardzo dobrym poziomie. Nasze województwo wyróżnia się na tle całego kraju.

– Moim zdaniem postępowanie władz i wojewody jest całkowicie niedorzeczne i nieprofesjonalne – mówi Radiu eM Kielce Łukasz Bukała, zastępca zwolnionego przez wojewodę świętokrzyskiego inspektora Transportu Drogowego – Patryka Czuby.

Patryk Czuba, dotychczasowy świętokrzyski inspektor transportu drogowego, został odwołany ze stanowiska. Decyzję podjął wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz. W tej sprawie pracownicy inspektoratu napisali list otwarty do przedstawiciela rządu w regionie.

Już dziś po raz 23. Kielecki Bank Żywności rozpocznie „Świąteczną Zbiórkę Żywności”. W 56 sklepach naszego regionu wolontariusze będą odbierać przekazane przez nas produkty.

Zdecydowanie największe środki z budżetu województwa świętokrzyskiego na 2020 rok, bo aż 271,7 miliona złotych, przeznaczone są na drogi wojewódzkie. Jakie inwestycje planuje w przyszłym roku samorząd regionu? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Ponad 43 miliony złotych zaplanowano w przyszłorocznym budżecie województwa świętokrzyskiego na ochronę zdrowia. Pieniądze mają zapewnić nie tylko funkcjonowanie placówek podległych samorządowi, ale również realizację ważnych inwestycji.

Strona 5 z 35