Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Publicystyka»Wyświetlenie artykułów z etykietą: II wojna światowa

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

Wyświetlenie artykułów z etykietą: II wojna światowa

Pamiętajmy o grobach bohaterów

piątek, 14 października 2016 14:55

Do 1 listopada pozostały jeszcze dwa tygodnie, ale coraz więcej osób krząta się już wokół grobów swoich bliskich. Odwiedzając kieleckie cmentarze warto jednak zatrzymać się chociaż na chwilę w miejscach, w których spoczywają osoby, których nie znaliśmy osobiście, ale zrobiły wiele dla naszej ojczyzny.

Nieśli pomoc Żydom

poniedziałek, 03 października 2016 08:06

Pomoc świadczona ludności żydowskiej przez Polaków w czasach II wojny światowej będzie tematem przewodnim październikowej konferencji „Kto ratuje jedno życie – ratuje cały świat” w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym Świętokrzyski Sztetl w Chmielniku.

W Kielcach uczcili pamięć pomordowanych

niedziela, 18 września 2016 18:28

Mieszkańcy Kielc uczcili pamięć pomordowanych Polaków w czasie II Wojny Światowej oraz 77. rocznicy napadu Związku Sowieckiego na Polskę. W kościele Chrystusa Króla na Baranówku została z tej okazji odprawiona uroczysta msza święta. 

W 77. rocznicę wybuchu wojny

czwartek, 01 września 2016 15:24

- II Rzeczpospolita to był wielki, piękny sen – mówił senator Krzysztof Słoń w 77. rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej. Z tego snu wyrwała Polskę hitlerowska agresja, którą kielczanie wspominali podczas uroczystości na cmentarzu przy ulicy Ściegiennego. Przedstawiciele parlamentu, lokalnych władz oraz środowisk kombatanckich złożyli kwiaty w Kwaterze Ofiar Września 1939 roku oraz przy grobie prezydenta Artwińskiego.

77. rocznica wybuchu II wojny świartowej

czwartek, 01 września 2016 15:27

Mija 77 lat

czwartek, 01 września 2016 00:41

Dziś obchodzimy 77. rocznicę wybuchu II wojny światowej. W Kielcach z tej okazji zorganizowane zostały oficjalne uroczystości. 

Strona 4 z 6