Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Osoby i instytucje działające na rzecz naszego regionu odebrały dziś Odznaki Honorowe Województwa Świętokrzyskiego. W sumie przyznano osiem takich wyróżnień.

Wartą ponad 2,5 miliona złotych działkę przy ulicy Bęczkowskiej miał przekazać samorząd województwa Świętokrzyskiemu Centrum Innowacji i Transferu Technologii. W tym miejscu zaplanowano powstanie nowej siedziby instytucji. Radni nie wyrazili jednak zgody na przekazanie nieruchomości.

Marek Bogusławski po raz kolejny nie został wybrany przez Sejmik wicemarszałkiem województwa świętokrzyskiego. Zgłosił go marszałek Andrzej Bętkowski.

Codzienne zakupy, wizyta u lekarza, sprawy urzędowe i prywatne – m.in. w tych czynnościach pomogą osobom niepełnosprawnym ich osobiści asystenci. Dziś dwadzieścia gmin i cztery powiaty z terenu województwa świętokrzyskiego otrzymały rządowe wsparcie na tę formę pomocy.

Rafał Nowak, dotychczasowy dyrektor Wzgórza Zamkowego,  został powołany na stanowisko wicewojewody świętokrzyskiego. – Razem z wojewodą musimy stanowić zgrany zespół – mówi Radiu eM Kielce nowy wicewojewoda.

Już 11 grudnia w Kielcach odbędzie się Świętokrzyski Kongres Organizacji Pozarządowych. Wezmą w nim udział przedstawiciele stowarzyszeń z całej polski, ale również gość specjalny – wicepremier Piotr Gliński. Wstęp na to wydarzenie jest wolny po wcześniejszej rejestracji.

Strona 4 z 35