Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Wzgorze Zamkowe

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


Zagłada Żydów, eksterminacja polskich elit, pacyfikacja wsi – tak trudne tematy poruszane są w kolejnej odsłonie „Zapisów Terroru” wydanej przez Ośrodek Badań nad Totalitaryzmami im. Witolda Pileckiego.  W Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach odbyła się premiera trzeciego tomu publikacji.

Kobiety pomagające powstańcom, łączniczki Armii Krajowej, czy wywiadowczynie – to tylko niektóre bohaterki wystawy „Kobiety Niepodległe”, której otwarcie miało miejsce 2 maja na Wzgórzu Zamkowym w Kielcach.

Długi weekend majowy na Wzgórzu Zamkowym

poniedziałek, 30 kwietnia 2018 13:35

Wystawy plenerowe, ekspozycje artystyczne, czy warsztaty rodzinne. Bogatą ofertę na „majówkę” przedstawia Wzgórze Zamkowe. Każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie.

Spotkania w patriotycznym tonie

wtorek, 24 kwietnia 2018 15:30

Wycieczka śladami lokalnej historii, ognisko, prezentacja 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Takie wydarzenia czekają nas w trakcie najbliższych imprez w klimacie patriotycznym. Odbędą się one jeszcze przed weekendem majowym.

[FOTO]Bukieciarz bohaterem wystawy w IDK

sobota, 17 marca 2018 19:09

Instytut Designu w Kielcach otworzył nową wystawę czasową pt. „Salve!”. W tamtejszej galerii zapoznamy się z postacią Wojciecha Salwy, bukieciarza z przełomu XIX i XX wieku, który swoimi kompozycjami poruszał serca Henryka Sienkiewicza, Heleny Modrzejewskiej oraz klientów swoich łódzkich kwiaciarni.

Wystawę o wyjątkowych witrynach kwiaciarni przygotowuje Instytut Dizajnu w Kielcach. Projektanci skupiają się na postaci Wojciecha Salwy, bukieciarza z przełomu XIX i XX wieku, który miał nowatorskie podejście do układania roślin. Podczas zwiedzania ekspozycji zatytułowanej „Salve!” zapoznamy się z losami jej głównego bohatera. Dominującą częścią wystawy będzie pięć witryn. Ich autorzy zainspirowali się karierą zawodową Salwy i jego współpracą ze sławnymi Polakami. Aranżacje przygotowuje kilku artystów przy wsparciu pracowni warsztatowych w Instytucie Designu.

Strona 3 z 10