Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»KULTURA KIELCE

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

KULTURA KIELCE

[AUDIO]Jak powstaje dokument filmowy?

środa, 23 listopada 2016 16:43

Nasze życie nigdy nie jest ani czarne ani białe. Podobnie jest z filmem dokumentalnym, który przecież opowiada o tym co człowieka intryguje, cieszy lub gnębi. Nie ma gotowego scenariusza zapewniającego powodzenie tak w życiu jak i w kinowej sali. Warto jednak trzymać się kilku ważnych punktów odniesienia. Te jednak tyczą się tylko filmów dokumentalnych. O nich opowiedzieli twórcy filmowi i krytycy, którzy goszczą w Kielcach na Festiwalu Form Dokumentalnych NURT.

Dawne gwiazdy na zdjęciach

poniedziałek, 21 listopada 2016 23:19

Całą plejadę dawnych polskich gwiazd i nie tylko można zobaczyć w Galerii Winda mieszczącej się w KCKu. Odsłonięta tam została wystawa fotografii portretowych, które w 20-leciu międzywojennym wykonał Benedykt Jerzy Dorys. 

Co nurtuje dokumentalistów? Dowiemy się w KCKu

czwartek, 17 listopada 2016 17:06

Konflikty zbrojne, kryzys migracyjny, niepełnosprawni oraz sprawy szarej codzienności – taka tematyka wciąż nurtuje twórców filmowych. O tym można się przekonać przeglądając program XXII Festiwalu Form Dokumentalnych Nurt. A ten rozpocznie się już w przyszłym tygodniu w Kieleckim Centrum Kultury. W sumie zobaczymy 29 produkcji podzielonych na dziewięć pokazów tematycznych. Festiwal otworzy wernisaż wystawy zdjęć Benedykta Jerzego Dorysa, który uwiecznił na fotografiach popularnych w latach 30. ub. wieku aktorów. Prace będzie można zobaczyć w poniedziałek o godzinie 19 w Galerii Winda. Robert Wieczorek z impresariatu Kieleckiego Centrum Kultury mówi, że tematyka dawnego polskiego kina zawsze cieszy się zainteresowaniem publiczności, co można było zaobserwować podczas letnich imprez instytucji. 

NURT: Konflikty wciąż gorącymi tematami

czwartek, 20 października 2016 16:27

Echa świata i kraju odbiją się w stolicy województwa świętokrzyskiego. Wybranych zostało 30 filmów, które zaprezentowane zostaną podczas nadchodzącego Festiwalu Form Dokumentalnych Nurt. Ich tematyka jest bardzo szeroka. Twórcy wzięli pod lupę między innymi konflikt w Syrii i na Ukrainie. 

Strona 3 z 3