Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»WIADOMOŚCI KIELCE

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Brak oświetlenia, chodników, kanalizacji deszczowej, progów zwalniających i tylko jedno przejście dla pieszych na całej długości drogi. Tak wygląda jedna z najdłuższych ulic w mieście, jaką jest Chorzowska na kieleckim Słowiku. Władze miasta tłumaczą, że mogą znaleźć pieniądze na realizację inwestycji, ale kompleksowa przebudowa może być bardzo trudna.

Duże utrudnienia! Rozpoczyna się remont ważnej ulicy

czwartek, 17 października 2019 08:40

Rozpoczyna się remont alei Popiełuszki w Kielcach. Dla ruchu zostanie zamknięta zachodnia, wyjazdowa jezdnia z miasta. Remontem objęty zostanie około 500-metrowy fragment arterii od skrzyżowania z ulicą Wrzosową w stronę Morawicy.

Początek listopada to czas wzmożonego ruchu na ulicach położonych w pobliżu cmentarzy. Teraz dodatkowym utrudnieniem są remonty pobliskich arterii. Czego możemy się więc spodziewać we Wszystkich Świętych, jeśli chodzi o dojazd do nekropolii?

O przystanek na wschodniej części ulicy Żelaznej mieszkańcy Kielc walczyli od lat – interpelacje w tej sprawie składali także radni. Obecnie ustalono już jego dokładną lokalizację – zatoczka dla autobusów będzie zbudowana powyżej skrzyżowania z ulicą Wspólną - tam, gdzie obecnie znajduje się pas włączania do ruchu. Jak informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik MZD, sprawa jest już na etapie finalizacji.

Drogowcy kończą prace na jednym z fragmentów ulicy Zagnańskiej. Będzie on przejezdnyw okresie Wszystkich Świętych. Prace na wartej 130 mln zł budowie wspomnianej  arterii i ulicy Witosa idą bardzo sprawnie.

W poniedziałek na budowie ulicy Zagnańskiej znaleziono pocisk artyleryjny z okresu II wojny światowej. Drogowcy zdecydowali się wstrzymać prace remontowe.

Strona 2 z 39