Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Bazylika Katedralna

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


Droga Krzyżowa ulicami Kielc

środa, 05 kwietnia 2017 11:49

Tradycyjnie w Wielki Wtorek, 11 kwietnia, ulicami Kielc przejdzie Droga Krzyżowa. Nabożeństwo, nazwane Świętokrzyskim Misterium Męki Pańskiej, rozpocznie się o godz. 18.30 w kościele św. Wojciecha. 

Orszak Trzech Króli w Kielcach

piątek, 06 stycznia 2017 16:27

Pod hasłem „Pokój i dobro” ulicami Kielc przeszły Orszaki Trzech Króli. Wydarzenie przyciągnęło na Plac Najświętszej Maryi Panny wiele osób. Wędrówkom mędrców towarzyszył śpiew kolęd.

Mieszkańcy Kielc już 90 lat dbają o artystyczną oprawę nabożeństw w najważniejszej w diecezji świątyni. Jubileusz obchodzi Chór Bazyliki Katedralnej im. św. Cecylii. Okrągła rocznica uczczona została Mszą świętą i koncertem muzyki poważnej.

„Niech Krzyż Papieski ogrzewa serca”

poniedziałek, 31 października 2016 21:35

Kielczanie modlili się wokół Krzyża Papieskiego, który w ramach swej wędrówki z Włoszczowy przybył do Kielc. To symbol trzymany przez św. Jana Pawła II podczas jego ostatniej drogi krzyżowej w Wielki Piątek w 2005 roku. Obecnie krzyż odwiedza różne miejsca w Polsce.

Krzyż Papieski w kieleckiej katedrze

poniedziałek, 31 października 2016 21:35

Uczciliśmy rocznicę poświęcenia Katedry

poniedziałek, 26 września 2016 13:48

- Chcemy dziękować Bogu za żywy kościół i pokolenia wiernych, którzy się tu modlili – mówił ksiądz biskup Jan Piotrowski w czasie Mszy świętej z okazji rocznicy poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Kielcach i Dnia Kanoników Kapituły Katedralnej.

Strona 2 z 3