Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: PGNiG Superliga

Celem Korony Handball w rundzie finałowej PGNiG Superligi jest zajęcie 7. miejsca. Kielczanki mogą sobie je zagwarantować  w najbliższą niedzielę. Muszą tylko pokonać w hali przy ulicy Krakowskiej Piotrcovię Piotrków Trybunalski.

Szczypiornistki Korony Handball we wtorek staną przed szansą odniesienia czwartej wygranej z rzędu w rozgrywkach PGNiG Superligi. Kielczanki w spotkaniu 26. kolejki na wyjeździe zmierzą się z UKS-em PCM Kościerzyna.

Szczypiorniści PGE VIVE udanie zakończyli zmagania w fazie zasadniczej PGNiG Superligi. Kielczanie, grający w zaledwie dziesięcioosobowym składzie, bez najmniejszych problemów pokonali na wyjeździe Wybrzeże Gdańsk 42:29. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa już po pierwszej połowie prowadzili różnicą jedenastu trafień, 24:13. Druga połowa miała bardziej wyrównany przebieg. Najskuteczniejszym zawodnikiem w szeregach "żółto-biało-niebieskich" był Arkadiusz Moryto, który zdobył 9 goli. Prawoskrzydłowy mistrza Polski ze 158 bramkami na koncie po raz drugi z rzędu został królem strzelców rozgrywek.

Korona Handball w meczu ostatniej 22. kolejki fazy zasadniczej PGNiG Superligi przegrała przed własną publicznością z Metraco Zagłębiem Lubin 25:31. Kielczanki zaliczyły fatalny początek spotkania i po kwadransie przegrywały już jedenastoma bramkami. Podopieczne Pawła Tetelewskiego w kolejnych fragmentach grały niezwykle ambitnie, niwelując z każdą kolejną minutą wysoką przewagę. Na kwadrans przed końcem przegrywały tylko 22:23. Lubinianki w kolejnych minutach pokazały jednak duże doświadczenie i nie dały sobie wydrzeć choćby punktu.

PGE VIVE w meczu 23. kolejki PGNiG Superligi pokonało w Hali Legionów Energę MKS Kalisz 43:20. Kielczanie do sobotniego spotkania przystąpili bez Luki Cindricia, który od sztabu szkoleniowego dostał wolne. Do składu wrócił za to Uładzisłau Kulesz. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa błyskawicznie odskoczyli od rywali na kilka bramek, do przerwy prowadzili już 21:10. Druga część miała niemal bliźniaczy przebieg. Najwięcej bramek dla "żółto-biało-niebieskich" zdobyli Arkadiusz Moryto i Blaż Janc, którzy zaliczyli po dziewięć trafień.

Korona Handball podejmuje lidera z Lubina

piątek, 15 marca 2019 02:02

Szczypiornistki Korony Handball w sobotę rozegrają ostatni mecz fazy zasadniczej PGNiG Superligi. Kielczanki w hali przy ulicy Krakowskiej zmierzą się z prowadzącym w tabeli – Metraco Zagłębiem Lubin.