Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: samorząd

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


Morawica wprowadza system ostrzeżeń SMS

wtorek, 10 stycznia 2017 08:10

Bezpłatny, mobilny system powiadamiania i ostrzegania wprowadziła Morawica. Opiera się on na nieodpłatnych wiadomościach SMS z informacjami między innymi o zagrożeniach pogodowych, utrudnieniach na terenie gminy czy wydarzeniach kulturalnych i sportowych. Będą one rozsyłane mieszkańcom, którzy subskrybują usługę. 

2017 rok będzie drugim, w którym będzie realizowany program odpracowywania zaległości czynszowych w Skarżysku-Kamiennej – poinformował tamtejszy Urząd Miasta. W ub. r. w ciągu kilku miesięcy najemcy lokali komunalnych odpracowali swoje długi na łączną kwotę ponad 70 tys. złotych.

Statuetki hetmana Stefana Czarnieckiego po raz pierwszy trafiły w ręce zasłużonych mieszkańców i firm z terenu gminy Włoszczowa. Wśród nich znaleźli się m.in. społecznik i pomysłodawca budowy pomnika św. Jana Pawła II oraz wieloletni nauczyciel muzyki i animator kultury.

Podsumowania marszałka

piątek, 16 grudnia 2016 16:27

Miał 32 lata gdy obejmował najważniejszą regionalną funkcję polityczną. Od tego momentu minęło już 10 lat. Marszałek Adam Jarubas podsumowuje ostatnie lata pracy. Co uważa za swój sukces, a co za porażkę? 

Osiem projektów za prawie pół miliona złotych zostanie zrealizowanych w pierwszej edycji budżetu obywatelskiego Miasta i Gminy Pińczów. Łącznie, mieszkańcy oddali ponad 1700 głosów.

Wojewoda rusza w teren

środa, 14 września 2016 10:43

„Minister w terenie” rozpoczyna wizyty w gminach. – Premier Beata Szydło zapowiadała, że będziemy blisko ludzi. Dlatego chcę odwiedzać gminy i spotykać się nie tylko z samorządowcami, ale przede wszystkim z mieszkańcami – powiedziała w Radiu eM Kielce Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski, która była gościem porannej rozmowy Katarzyny Bernat „Prawdę mówiąc”.

Strona 2 z 4