Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»KULTURA KIELCE

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

KULTURA KIELCE

Logo dla świętowania 100-lecia

czwartek, 23 listopada 2017 15:53

Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych imienia Stanisława Staszica w Stąporkowie zwyciężyli w konkursie na logo obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenie zorganizowało Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w ramach projektu ph. „Akademia Obywatelska 1918”. Celem przedsięwzięcia jest kształtowanie postaw patriotycznych i budzenie aktywności społecznej w środowisku lokalnym.

Szachy pomogą w nauce matmy

środa, 11 października 2017 15:54

Grą w szachy chcą rozwijać uczniów z klas wczesnoszkolnych. Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli rozpoczęło projekt, w ramach którego pedagodzy z terenu naszego regionu przeszkoleni zostaną z wykorzystania strategicznej gry planszowej na lekcjach.

Ćwiczenia dla ciała i umysłu. Propozycje ŚCDN

wtorek, 03 października 2017 16:14

Szachy, szczypiorniak i wychowanie patriotyczne wykorzysta Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w tworzeniu nowoczesnej szkoły. Instytucja rozpoczyna trzy projekty kierowane do nauczycieli i uczniów. Jeden z nich pod hasłem Dziecięca Piłka Ręczna to kontynuacja działań, które sprawdziły się w zeszłym roku szkolnym.

Dyrektorzy z przedłużonymi umowami

czwartek, 06 lipca 2017 14:36

Bez roszad na stanowiskach kierowniczych. Zarząd województwa rozstrzygnął konkursy na dyrektorów w dwóch regionalnych instytucjach. Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Kielcach pokieruje Urszula Salwa a Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach Jacek Wołowiec. To dotychczasowi szefowie tych placówek.

Wyszkolą skutecznych liderów w środowiskach młodzieżowych. Urząd marszałkowski i Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli rusza z kursem przywództwa lokalnego dla osób zaangażowanych w pobudzanie aktywności w niewielkich społecznościach. Szkolenie pod hasłem „Liderzy dla Młodzieży” przeprowadzone zostanie w oparciu o doświadczenie cenionej Szkoły Liderów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Nowi dyrektorzy

piątek, 14 października 2016 12:25

Krzysztof Łysak będzie nowym wicedyrektorem ds. pedagogicznych w Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach, a Magdalena Klamka nowym wicedyrektorem ds. administracyjnych Muzeum Narodowego w Kielcach. Zarząd Województwa Świętokrzyskiego pozytywnie ocenił obie kandydatury i zgodnie z procedurą powołał Krzysztofa Łyska na stanowisko wicedyrektora ŚCDN oraz wyraził zgodę na powołanie przez dyrektora Muzeum Narodowego Magdaleny Klamki na funkcję zastępcy dyrektora tej instytucji.

Strona 2 z 3