Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»SPORT KIELCE

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

SPORT KIELCE

W czwartek rozpoczną się 26. mistrzostwa świata w piłce ręcznej mężczyzn. W niemiecko-duńskim turnieju zaprezentuje się sześciu zawodników PGE VIVE.

Ivić nie zagra na mistrzostwach świata

wtorek, 08 stycznia 2019 17:10

Filip Ivić, bramkarz PGE VIVE nie zagra na mistrzostwach świata w Danii i Niemczech. W osiemnastoosobowym składzie Chorwatów znalazł się inny zawodnik kieleckiego klubu – Luka Cindrić.

Prawie trzy tysiące tancerzy z 35 krajów świata, w tym prawie 400 z samej Polski bierze udział w Mistrzostwa Świata IDO Hip Hop Break Dance i Electric Boogie, które odbywają się od wtorku w Hali Legionów w Kielcach. Uczestników wspiera około tysiąca osób towarzyszących, a ich zmagania obejrzało kilkanaście tysięcy widzów.

 

Czy Kielce mogą być jednym z miast gospodarzy Mistrzostw Świata seniorów w piłce ręcznej w 2023? Po sukcesie organizacyjnym młodzieżowego mundialu kobiet szanse wzrosły, szczególnie, że gotowa jest koncepcja przebudowy Hali Legionów.

Mistrzostwa świata kobiet w piłce ręcznej do lat 18 dobiegły końca. Najlepszą drużyną globu w tej kategorii wiekowej, po raz drugi z rzędu, została Rosja, która w niedzielnym finale w Hali Legionów pokonała Węgry 29:27.  Trzecie miejsca przypadło Korei Południowej, która w meczu o "brąz" ograła 34:27 Szwecję. Polska została sklasyfikowana na 13. miejscu.

Szczypiornistki reprezentacji Polski zmagania w mistrzostwach świata do lat 18 zakończyły na 13. miejscu. „Biało-czerwone” w starciu o tę lokatę pokonały 22:19 Japonię.

Strona 2 z 8