Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»KULTURA KIELCE

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

KULTURA KIELCE

Zgadywanki podczas święta mody

poniedziałek, 23 października 2017 12:21

Znajomością literatury będziemy mogli się wykazać podczas kolejnego wieczoru Akademii OFF FASHION. Dziś o godzinie 19 na małej scenie Kieleckiego Centrum Kultury rozpocznie się zabawa łącząca promocję czytelnictwa z modą i konkursem. W ramach spotkania zaproszeni goście odczytają nawiązujące do ubioru fragmenty książek, zaś zadaniem publiczności będzie odgadnięcie z jakiego tytułu pochodzi przytaczany tekst.

"Lalka w Belle Epoque" - wystawa w Galerii Winda

piątek, 20 października 2017 17:14

Lalka na przestrzeni dziesięcioleci

piątek, 20 października 2017 17:05

Lalki produkowane od drugiej połowy XIX wieku do czasów współczesnych prezentuje Galeria Winda w Kieleckim Centrum Kultury. „Lalka w Belle Epoque”, bo taki tytuł nosi ekspozycja, analizuje przemiany zabawek na przestrzeni 150 lat. Oglądając wystawę dowiemy się co nieco o rodzajach lalek oraz o ich historii w kontekście trendów w modzie i przemian kulturowych oraz społecznych.

Moda na czytanie, czyli kolejna odsłona Akademii OFF FASHION. Seria imprez kulturalnych łącząca najnowsze trendy w ubiorze z promocją czytelnictwa rozpocznie się w ten piątek 20 października i potrwa tydzień. W ramach kilkudniowej imprezy odbędą się wernisaże wystaw, głośne czytanie literatury czy warsztaty. Program każdego z wieczorów powstał w oparciu o powieść pod tytułem „Lalka” Bolesława Prusa.

Film dokumentalny znów zagości w Kielcach

poniedziałek, 16 października 2017 16:53

41 filmów zobaczymy podczas 23. Festiwalu Form Dokumentalnych NURT, który odbędzie się w Kieleckim Centrum Kultury. Przegląd rozpocznie się 21 listopada i potrwa 4 dni. Konkursowa część imprezy została podzielona na 9 pokazów. Każdy z nich będzie dotyczył określonej tematyki, takiej jak historia, problemy współczesności czy niepełnosprawność.

Wyłonią 12 najpiękniejszych zdjęć

piątek, 13 października 2017 16:21

320 fotografików stara się o nagrodę w ramach konkursu „Życie jest piękne”, który organizuje Kieleckie Centrum Kultury. Najwięcej zgłoszeń napłynęło z województwa świętokrzyskiego, małopolskiego i mazowieckiego. Przypomnę, że zadaniem uczestników konkursu było nadesłanie zdjęć przedstawiających piękno naszej codzienności, niepowtarzalne sytuacje czy wyjątkowych ludzi. Ważne, by fotografie tematycznie dotyczyły miasta, natury, mody lub kulinariów.

Strona 14 z 28