Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»KULTURA KIELCE

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

KULTURA KIELCE

Z okazji urodzin

poniedziałek, 04 grudnia 2017 06:52

We wtorek 5 grudnia o godzinie 19 w Kieleckim Centrum Kultury zobaczymy spektakl historyczny pt. „Wódz” w reżyserii Leszka Kumańskiego. Widowisko z udziałem kieleckich aktorów przypomni najważniejsze chwile w życiu Marszałka Józefa Piłsudskiego i w dziejach odradzającej się Polski.

W Kieleckim Centrum Kultury rozstrzygnięty został Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Życie jest piękne”. Poznaliśmy 12 zwycięskich zdjęć, które trafią do kalendarza na 2018 rok oraz autorów tych prac. Tradycyjnie, nagrodzone dzieła przez kolejne miesiące będą zdobiły fronton siedziby KCK. Oprócz równorzędnych nagród komisja konkursowa przyznała także 12 wyróżnień.

Gala finałowa 23. festiwalu NURT

piątek, 24 listopada 2017 23:27

Miłośnicy filmu ponownie rozkoszują się dokumentami. W Kieleckim Centrum Kultury rozpoczął się 23. Festiwal Form Dokumentalnych NURT. W ciągu kilkudniowej imprezy mieszkańcy miasta i przyjezdni mają do dyspozycji ponad 40 filmów w 9 pokazach tematycznych. To także okazja do rozmów z twórcami filmowymi, którzy chętnie uczestniczą w kieleckim przeglądzie.

Wkrótce rusza wielki przegląd dokumentów

wtorek, 14 listopada 2017 15:39

41 filmów zobaczymy podczas 23. Festiwalu Form Dokumentalnych NURT, który odbędzie się w Kieleckim Centrum Kultury. Przegląd rozpocznie się w najbliższy wtorek 21 listopada i potrwa 4 dni. Konkursowa część imprezy została podzielona na 9 pokazów. Każdy z nich będzie dotyczył określonej tematyki, takiej jak historia, problemy współczesności czy niepełnosprawność.

Papierowe lalki na wystawie

wtorek, 24 października 2017 10:32

„Pokój lalki” - to hasło kolejnej wystawy, która towarzyszy trwającej Akademii OFF FASHION. Jej otwarcie odbędzie się dziś (wtorek 24 października) o godzinie 19 w galerii Kostiumeria znajdującej się w murach Kieleckiego Centrum Kultury. Ekspozycja przeniesie nas do świata marzeń za sprawą bajkowych postaci, które zobaczymy w gablotach.

Strona 13 z 28