Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»KULTURA KIELCE

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

KULTURA KIELCE

Brzechwa dla dzieci i nie tylko

wtorek, 19 czerwca 2018 12:02

"Brzechwa z mojego dzieciństwa" to spektakl, który będzie można obejrzeć w najbliższą sobotę o godzinie 12 na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury w ramach obchodów tegorocznego Święta Kielc.

[FOTO]Dyplomowa wystawa w Windzie

sobota, 07 kwietnia 2018 19:13

W Galerii Winda mieszczącej się w Kieleckim Centrum Kultury odsłonięta została wystawa prac dyplomowych uczniów Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach. Zobaczymy na niej tkaniny, obrazy czy płaskorzeźby inspirowane kulturą Ormian. To dlatego, że w kieleckim Plastyku trwa właśnie Rok Kultury Ormiańskiej. Jedna z uczennic na zaliczenie wykonała nawet chaczkar, czyli kamienny krzyż charakterystyczny dla Armenii.

Wystawa dyplomowa w Galerii Winda

sobota, 07 kwietnia 2018 19:08

Czterometrowa drewniana rzeźba „Kobietom z pól” profesora Stanisława Kulona stanęła we foyer Kieleckiego Centrum Kultury. Została ona przeniesiona ze skweru na osiedlu KSM, gdzie wystawiona na działanie różnych warunków atmosferycznych tylko niszczała. Rzeźba została odrestaurowana w Bazie Zbożowej.

Misterium w poetyckiej oprawie

piątek, 23 marca 2018 16:39

W poetycki świat ponownie zabierze nas Scena Autorska Studio Marka Tercza. W sobotę 24 marca o godzinie 18 na małej scenie Kieleckiego Centrum Kultury zobaczymy misterium wielkopostne „Maria Skalista”.

Rozpoczyna się Anima Mundi

czwartek, 22 marca 2018 15:22

Niezwykły spektakl lalkowy zainauguruje tegoroczny Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Sakralnej Anima Mundi. W piątek 23 marca o godzinie 19 w kościele św. Wojciecha obejrzymy spektakl pod tytułem „Pasja, misterium męki naszego Pana Jezusa Chrystusa”. Widowisko wykonają artyści Teatru Lalki i Aktora w Łomży. Wstęp wolny.

Strona 10 z 28